Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

О чудо на чудесата! Що за изолация е това???

Публикувано от Geto 
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
21-04-2008 - 20:42:41
Товарищ Гогол (нали носиш дребен майтап smiling smiley ),
Хайде моля погледни предишното ми питане към теб.
Тук автора говори и показва ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ (според мен), а ти имаш бизнес с ХИДРОИЗОЛАЦИИИ. Поправи ме, ако греша.
Иначе и двете предложения ми харесват и ще ми трябват живот и здраве.
В тази връзка (с извинения пред Гето) да попитам:
Ако може и е редно или някак по-завоалирано (в рамките на лоялната конкуренция) да ми кажеш как да направя избор между продуктите на www.isomat.gr и www.isomax.bg.
Близки ми изглеждат нещата (и имената), а последните доста ме "зарибиха".
Не съм много сведущ, но евентуално за "мазаните" - върху бетон, дърво и OSB, подове, стени, покрив!?
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
21-04-2008 - 20:53:19
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
21-04-2008 - 22:12:47
avatar
Здравейте!
Въпросното нещо показано в сайта е и хидро и топлоизолация....поне според мен!
Лично съм я използвал - машинно,но не съм сигурен в успеха-поне засега няма проблеми ,но и цената излиза съвсем мъжка
Лично аз предпочитам мазаният тип полиуретан....
Изомат и Изомакс са две различни фирми....
Изомат са производители от Гърция,Изомакс просто не зная какви са....
За сведение- Изомат за втора поредна година са носители на златен медал за сухи стр. смеси ,хидроизолации и стр. химия...
Вече имат производство на 4 континента,и са добре известни на квалифицирания строител.
Аз лично продавам Изомат, но не наблягам само на материалите им- напротив,работя с хенкел ,сика ,вебер ,баумит и други съвсем свободно и имам за цел да Ви запозная Вас потребителите на този сайт с наученото /а и препатеното /лично от мен.
Не мисля че подвеждам някого-напротив мъча се само да помагам
Чест и почитание :]

Чест и почитание
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
21-04-2008 - 22:15:45
А нали казахме някъде че основния недостатък на ППУ е че запечатва буквално фасадата.....Доколкото си спомням май "мю'-то му беше доста по-зле от фибрана, при всички случаи над 100.
Или вече има по-нови продукти с по-добри данни.... smoking smiley
Ще ми е интересен такъв линк (стига да е коректен)
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
22-04-2008 - 06:41:43
avatar
Течна полиуретанова хидроизолация Описание
Еднокомпонентна течна полиуретанова хидроизолация за плоски покриви, тераси и др.
• Създава еднородна паропропусклива, плътна и еластична мембрана без съединения.
• Притежава отлично сцепление с всякакъв вид основи - бетон, замазки, дърво и хидроизолации.
• Дълготрайност и висока устойчивост на климатични влияния.
• Висока еластичност.
• Не се нуждае от гладка основа. Приложение
ISOFLEX-PU се употребява за хидроизолация и уплътняване на плоски покриви и тераси. Сигурно решение за
локално уплътняване на пукнатини. Технически характеристики
Вид: полиуретанова смола
Цвят: бял
Твърдост по SHORE .: 65 ± 5
Еластичност по (ASTM D 412): 900 ± 80%
Устойчивост на воден натиск: 7 atm по DIN 1048
Водопропускливост: 26 ± 4 g/m/на ден
Издръжливост на температури: от -30 С до 90 С
Указания за употреба
1. Подготовка на основата Повърхността, която ще се обработва, трябва да бъде чиста, без мазнини, прах и нечистотии. Празнини от десортиран бетон трябва да бъдат запълнени. Порести основи се грундират със специалния грунд PRIMER-PU, с разход около 200 g/m2.
2. Полагане - Разход.) Цялостна изолация на повърхността ISOFLEX-PU се нанася на два слоя с четка или валяк. Първият слой се нанася 2-3 часа след нанасянето на грунда PRIMER-PU и докато повърхността е още леплива. Вторият слой се нанася перпендикулярно и след като стане проходим първият (след около 12 часа). На местата с явни пукнатини се препоръчва локално усилване с армировъчна мрежа или полиестерен плат (TREVIRA 30 g/m.) с ширина 10 cm. В тези случаи 2-3 часа след нанасянето на
грунда по протежение на пукнатините се нанася един слой ISOFLEX-PU и докато още не е засъхнал се полага армировъчната мрежа или плат. Следва цялостно покриване с два слоя ISOFLEX-PU.
Разход: oколо 1,5 kg/m2, в зависимост от вида на основата. При наличие на множество пукнатини се препоръчва цялостно покриване с ленти армировъчна мрежа или полиестерен плат с ширина 100 cm, които трябва да се застъпват 5-10 cm. В тези случаи 2-3 часа след нанасяне на грунда по протежение на пукнатините се нанася един слой ISOFLEX-PU и докато още не е изсъхнал се полага лента армировъчно платно. По същия начин се покрива цялата повърхност.

След това се нанасят последователно два слоя ISOFLEX-PU върху цялата повърхност така,че да покриват цялата армировка. Разход: 2,0-2,5 kg/m2, в зависимост от вида на основата. .) Локална обработка но пукнатини
В този случай грундирането на повърхността става само по протежение на пукнатините с ширина 10-12 cm. След около 2-3 часа, когато грундът ”дръпне” се нанася един слой ISOFLEX-PU и докато още не е засъхнал се полага лентата армировъчна мрежа или полиестерен плат с ширина 10 cm. След това се нанасят последователно два слоя ISOFLEX-PU върху цялата повърхност така, че да покриват цялата армировка. Разход: 200-250 g/m за ширината на лентата. Инструментите се почистват със специалния разтворител SM-12, докато още не са засъхнали.
Опаковка Метални кутии от 6 kg и 25 kg.
Съхранение Срок на годност на неразпечатани опаковки - минимум 9 месеца в помещения, защитени от замръзване.
Забележки
• По време на нанасяне температурата трябва да е между +5C и +35C.
• Дебелината на слоя ISOFLEX-PU не бива да превишава 0,7 mm.
• Отворени опаковки не са годни за следваща употреба.
ИЗОМАТ ИНТЕРНЕШЪНАЛ ЕООД

СОФИЯ: 1247 с. Доброславци

www.isomat.bg

:]

Чест и почитание
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
22-04-2008 - 06:44:06
avatar
Ако нещо не е ясно,кажете - ще дам пояснение.......
ППУ не е буквална запечатка поради порестата си повърхност най малкото.Този продукт е паропропусклив и е по изисквания и норми
Чест и почитание

Чест и почитание
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
22-04-2008 - 20:12:51
Quote

Тук автора говори и показва ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ (според мен), а ти имаш бизнес с ХИДРОИЗОЛАЦИИИ. Поправи ме, ако греша.

Gogol, Любо определено е прав. Ти говориш за ХИ, а Geto имаше предвид ПУ-ова ТИ.
Твоя продукт наистина е ОК за терасата ми, ама не и за фасадната ми ТИ.
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
23-04-2008 - 01:15:21
За няколко дена цветат взе че се промени и сега бие към синкаво!?
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
23-04-2008 - 08:05:18
avatar
ок!
бизнесът си е бизнес.... smiling smiley
не очаквайте кой знае каква ТИ с това....
Ако пийне вода - няма оправяне
чест и почитание

Чест и почитание
efo
Re: О чудо на чудесата! Що за изолация е това???
24-04-2008 - 14:52:10
[www.termopolbg.com]

Чудото съществува вече няколко години в България.
Информирайте се и станете наши клиенти.
Не допускайте да ви убеждават че има нещо по-добро от пенополиуретановата изолация положена машинно на място от специализиран екип.
Конкурентни цени на машините и услугите.

От управителя

Почивам на Sunny Beach
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход