Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изолация на тераса

Публикувано от Калоян 
Калоян
Изолация на тераса
10-04-2006 - 12:28:28
Здравейте,
Жилището е панелка, етаж 1. Отдолу - мазета, които са затворени, отгоре - остъклен балкон. Терасата ще се усвоява за кухня и ще се поставя PVC. Представля нещо подобно:

Посочените със стрелки стени и щрихованата област от пода се явяват външни. Знам, че идеалният вариант е да се изолира всичко, но понеже изплащаме кредит, в близките 3-4 години не се очертава възможност за направа на качествена външна изолация.
Бих помолил за компетентно мнение с какво да започна.
1) Примерно отпред зид Ytong с каква дебелина блокчета?
2) Част от пода също се явява външен (щрихованата област). Макар и малка, дали няма да е добре да изолирам поне пода, за да не се появи конденз и мухъл по външния долен ъгъл? И в този ред на мисли зидът върху плочите XPS ли се реди?
3) Съществува ли вероятност от конденз по лявата стена на терасата, която е външен 20sm панел? Ако е от значение, на тази стена ще бъде готварската печка.
Калоян
Re: Изолация на тераса
10-04-2006 - 12:33:06
А, забравих да спомена, че терасата е южна.
rosi
Re: Изолация на тераса
10-04-2006 - 13:56:48
ako niamate dostata4no pari hi4 nego zapo4vaite, tai kato malko bremenna niama !!!! :g:
Re: Изолация на тераса
10-04-2006 - 16:06:06
Kaкто знаем топлината бяга нагоре, а не надолу... така че малката външна ивица на пода едва ли представлява проблем... по-скоро е важно колко добре е остъклен, изолиран и отопляван горния балкон, защото да не излезе, че топлите и него...
Re: Изолация на тераса
10-04-2006 - 20:23:20
Chilio Написал:
-------------------------------------------------------
> Kaкто знаем топлината бяга нагоре, а не надолу...
Колега,
А влагата накъде "бяга"? smiling smiley Я вижте еркерите на всяко ново строителство!

Калоян,
Хубаво е всички външни стени и части да се термоизолират. По съвременните нормативи - мин. 5 см. С пода е по неприятно - не става частично заради нивата. Ама там в панелките терасите май са по-ниско, пък и площта няма да Ви "закопае" финансово.
С тавана също трябва да се внимава - ако съседите отгоре не са термоизолирали външно, общата Ви плоча е типичен термомост. Като се има предвид, че кухните са потенциално влажни помещения, трябва да се правят нещата без компромиси.
Прочетете съседната тема на Весо И.И - има полезни съвети.
Успех.
Калоян
Re: Изолация на тераса
12-04-2006 - 10:16:12
Благодаря за отговорите.
Знам, че най-добре е външна топлоизолация на цялото жилище, но точно в този момент не мога да си го позволя. Но... ще стане един ден...
А трябва да се започне отнякъде с ремонтите, защото жилището е в окаяно състояние. Смисълът на горният ми пост беше да не сбъркам нещо ГЕНЕРАЛно. :]
Не намерих отговор на въпросите ми относно зидарията с Ytong, каква дебелина и дали се реди върху плоскостите изолация на пода. Ако някой знае, нека сподели.
Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход