Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Еретично за хидроизолациите....!

Публикувано от gogol 
Re: Еретично за хидроизолациите....!
15-04-2008 - 21:06:24
avatar
Безкрайно благодаря....... clap: clap: clap: :loveu: :loveu: :loveu:

Чест и почитание
Re: Еретично за хидроизолациите....!
15-04-2008 - 21:34:24
Гогол, благодаря! Информацията ти е много навременна за мен.

Ето и конкретното описание н продукта:

[www.isomat.gr]
Re: Еретично за хидроизолациите....!
16-04-2008 - 08:06:25
avatar
Привет!
Сори,но незнаех как се качва линк....
Точно това имах в предвид
Чест и почитание

Чест и почитание
ven
Re: Еретично за хидроизолациите....!
16-04-2008 - 23:16:21
Quote

Проблем е че не може да се лепят плочки ,да се боядисва върху нея - понеже прави реакция с водата и почти веднага отлепя.
Но аз лично лепя с полиуретани и става.....

Гогол, а може ли да се прави върху тази кристализираща ХИ епоксиден саморазливен под? Споменаваш полиуретани, имаш предвид за теракот, гранитогрес и други такива?

Благодаря предварително smiling smiley
Re: Еретично за хидроизолациите....!
17-04-2008 - 08:10:03
avatar
Привет?!
Не за съжаление,не съм пробвал,но ще попитам гл. инженер и ще споделя...
Днес пак ще работя с материала....
Но виж за епокси под не съм правил подобна манипулация и не зная дали няма да отлепи...
Чакайте отговора ми,но не рискувайте....
Всъщност, с обикновена хидро изолация на циментова основа би станало/мазан тип/,но ще се изисква саморазливка за епоксито....
Щото трябва и да е със здрава основа
аз така бих направил :]

Чест и почитание
Re: Еретично за хидроизолациите....!
17-04-2008 - 18:39:05
avatar
Не става! днес попитах,но няма такъв материал освен полиуретана който да хваща върху въпросният материал....
Ако желаете консулт относно епокси подове ,само кажете....
С почит

Чест и почитание
Abu
Re: Еретично за хидроизолациите....!
17-04-2008 - 19:03:36
а може ли да се прави върху тази кристализираща ХИ епоксиден саморазливен под?

ven,
може, ама трябва да изшлайваш пода. Колко дебела е тая изолация? Каква е основата - бетон или циментова замазка? В общи линии, шлайфането преди нанасяне на епоксиден грунд рядко се спестява. Нали знаеш какво иска саморазлвният под- суха, равна и обезпрашена циментова основа. Разбирам, че с хидрото подът ти изглежда перфектен за основа, ама ...
Re: Еретично за хидроизолациите....!
17-04-2008 - 19:58:00
avatar
химията при този материал,не може да се премахне доживот....!
Нищо не се лепи върху нея
Има друг тип изолация без кристализация,която ще ви помогне за основата
Има и епокси грунд за влажни и омазнени подове
Само кажете проблема
Винаги грундирайте преди направа на замазката
Почит

Чест и почитание
ven
Re: Еретично за хидроизолациите....!
17-04-2008 - 22:24:39
Ами той пода си е на бетонна плоча, т.е ще бъде..

Цялата дилема е че в момента пода е земя/пръст. Та копая 40 cm(за да постигна приемлива височина в помещението 2.20) надолу и после изливам плоча 10-ина см с арматура и кото там трябва. Основите на къщата са колони който имат стъпки в земята, може би едно 70-80 см надолу. Та затова питах за тази кристализация, ама изглежда няма да стане с нея.

Мислил съм с подложен бетон, някакво хидро и после отгоре плоча, но реално на мен слабите места са ми ъглите, т.е там където се засича новата плоча със основите на стените, както и с колоните. А също така за подложен бетон ще трябва да сляза още 10-ина см надолу май. (голямо копане пада smiling smiley).

Проблема е че се просмуква вода през бетона(в съседно на гаража помещение вече има излята плоча), когато има валежи по сериозни. Но пък имам план за дренаж около къщата който да свали нивото на водата, така че е твърде възможно проблем с водата да няма след като направя дренажа, единствено може би влага да остане.

И затова се поинтересувах за таз кристализация. А пък искам след това пода на гаража да е някаква саморазливка, било епоксидна. Мисля в Моловете паркингите подземните са точно такива. Ако бъркам нещо моля да ме поправите smiling smiley

Re: Еретично за хидроизолациите....!
18-04-2008 - 07:55:44
avatar
Привет!
По ъглите се прави холкер с подходящ саниращ материал и лента която залепваш с хидроизолация на цим. основа.
Правиш си бетонната плоча и хвърляш хидро с кристализация и готово,тя поне не е видима до такава степен
Точно правя такъв гараж в нова кооперация във Варна
Става
Трябва да се направят само ъглите,а то си е смешна по вид работа
Видял си сайта,прочети възможностите и на Аквамат....
Ще имаш желания успех
Оставам на разположение
С почит

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход