Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолации с гаранция и кочество

Публикувано от adiniks 
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 19:42:31
Да мерси за заинтересованоста smiling smiley

плочата е покрив на еднофамилна къща и ще се ползва за тераса, на която смятам след последния изолационен слой да си сложа по дребни камъни/пемзи/ и тук таме над камъните дървено дюшаме.

Има холкери около 25см високи.
Наклони няма.

Също спорен ми е момента със отвеждането на водата, искам чрез наклона да се отвежда през холкерите, а от там чрез ? за да не ми тече по стените?! confused smiley

Фирмата , която съм наел чрез договор е пловдивска /представител/ на Хемипласт швейцарска , те ми правят топлоизолацията и са ми оферирали и хидрото , само че не ми харесват сроковете, които ми дават,а предложението им е след топлоизолацията да ми сложат 2 слоя битум и барбакани 2бр през холкерите за отвеждане на водата , за което искат 10 000лв ! eye popping smiley 100м2 е плочата!

Какъв би бил вашият съвет, тук във форума четох за изомат и ми севиди надеждно решение, но дали е в действителност така и дали може да замени битума/ако въобще той е някво надеждно решение/

Благодаря ви moody smiley:
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 20:19:29
avatar
Значи.
1. Полагате топлоизолацията, като преди това не забравяте всички детайли - почистване, отстраняване на шупли и подпухналости, камъчета и т.н.; полагане на бетонконтакт ...
2. Определяте местата на барбаканите. Правите отворите за тях и залагате самите барбакани, зауствате барбаканите в улуци.
3. Правите армирана замазка на плочата колкото да даде наклон.
4. след изсъхване полагате хидроизолацията, която може да бъде мазана (отдавна не съм ползвал продуктите на ИЗОМАТ, но преди време много ме разочароваха. Сега използвам продуктите на Адеранс, които купувам от фирма ЕКОС и там получавам много точна консултация всеки път за всеки конкретен случай), или някаква мембрана. Ако си го правя за мене 100% ще ползвам свободнолежаща EPDM мембрана от FIRESTONE.
5. отгоре нареждате камъчетата, които играят и ролята на дренаж и върху тях онова дюшеме, за което споменахте.

Дано да съм бил полезен.
Abu
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 20:29:10
Я пак си разгледай офертата, да нямаш вътре и един хубав гранитогрес??? То и аз много се смях, като видях в предложението на едни колеги "полагане пароизолация (разбирай развиване на найлон) 0,5 лв/м2", ама тия са се уляли!!! Какви срокове са ти дали? Нормално това са 3-4 работни дни за трима, плюс съхненето на замазката.
Освен барбакани трябват стенни водосборни казанчета и тръби или те кефи водата да плющи отвисоко?
Нито за пемзите разбрах, нито за дюшемето, ама карай - само да не вземеш да хващаш дъските с дюбели, че ти отиде изолацията...

На основния ти въпрос ре6о вече е отговорил - не е зле да сложиш пароизолация (в случая хидрото на плочата е само пароизолация), но кой знае какъв ефект няма. На теб също да напомня за отдушници...
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 20:46:20
avatar
Nikoloff,моля сподели какъв проблем си имал с изомат понеже на него съм се спрял за голям обект.
Какво не е наред?

Чест и почитание
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
31-03-2008 - 22:32:57
avatar
Както споменах беше много отдавна - може би 6-7-8 години ползвах на един завод в провинцията и нещо не се получи с мазането. Може и технологията да не сме спазили - случва се. Но (то стана ебаси и рекламата!) откакто ползвам продуктите на Адеранс (не че са най-добрите, най-вероятно), няма проблем. Може би защото се спазва точно технологията, пък и хората от фирмата помагат със съвети - не може човек да е в час с всичко, което се предлага на пазара като технология и производители, все пак. Пък и не е нужно.
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
01-04-2008 - 08:13:05
avatar
аз продавам изомат и ме научиха как и да го полагам-не тече ,но трябва всичко да се спазва.....Аквамат еластик и изофлекс пю равни нямат.Имам големи обекти които со изпълнени и гарантирам за тях ,че няма и да текнат....Чистия аквамат пък за хидро на бани и сутерен цена няма....
Но да не правя реклама...Искам все пак да науча и други материали как се полагат,за да не забивам с разпространението и полагането само на едно....
Така че казвайте тънкости....
С почит.

Чест и почитание
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
01-04-2008 - 21:40:27
avatar
Което казва, че е много важно да се спазват технологиите и че подобни компоненти от различни производители всъщност не са едни и същи.
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
01-04-2008 - 21:41:33
avatar
winking smiley

Чест и почитание
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
02-04-2008 - 20:39:56
avatar
Здравейте!
Следващото няма за цел реклама,а е просто технология!Цена на м2 около 23-24 лв.
Използват се материали на Изомат DUROFLOOR BI,ISOFLEX PU,TREVIRA - Сега по същество за полагането на цялата система!
Изофлекса си има грунд,но от самата работа се научих да търся по доброто и евтино като решение затова ползвам грунд за епокси подове-дава ми здравина на основата,водоплътност и по голяма лепливост....
Правя с геотекстила/тревира/ холкер който олепилавам с Изофлекс пю и го еластифицирам отгоре.Полагам крайно покритие Изофлекс пю като гледам да не пропускам местата където са най рискови.
Зауствам барбакани и вътрешни сифони /ако ги има/
След 12 часа повтарям процедурата и ръся обилно с кварцов пясък
След 12 часа премитам всичко компрометирало се от пясъка и почвам да лепя с флексово лепило каквото съм заложил
Системата си работи и има доживотна гаранция ако се изпълни добре-не старее и е 70% еластична,не правя дилатационни фуги и така......
Имам изпълнение на 6 години и хората вече ми предоставят допълнително обекти защото са доволни...
Всичко това не е с цел реклама,просто обсъждам моята технология-ако има въпроси насреща съм...
С почит

Чест и почитание
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
10-02-2015 - 00:02:40
Здравейте, три неща които трябва да направите преди да сключите договор с фирма за ремонт на покриви. 1 - Трябва да ви даде адрес за ремонтирани покриви, от тях с поне 4 години след ремонта и съответно да ви покажат договори за ремонтираните покриви. 2 - трябва да се консултирате за материала който ще ви предложът и най-вече материалът да е с поне -10 градуса полиестер или СБС 3 -Подписването на договор да се изпълни по етапи с подписани протоколи, за извършените по етапи ремонтни дейности и накрая да се остави 10% сума дъждовен тест.

www.pokrivi-adiniks.com
www.terasi-navesi.alle.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход