Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-02-2007 - 21:06:13
Doncho blagodaria za mnenieto to e iasno che kato cena sigorno e sastata.Vaprosat e vremeto i nervite koito ste zagubish v monolitnoto stroitelstvo.A isled tova za dovarshitelnite raboti.Nali znaesh maistor Ahmet,Kiro,Kolio i tn. i tn.Tuk cenata s dovarshitelnite raboti mi se viada dosta prilichna,neznam kolko bi struvalo otdelno.Sigurno si prav za tezi nedostataci koito iztakvash az si niamam i gram predstava ot stroitelstvo i koeficienti na toploprovodimost i dr.Vizdam che tezi hora sa postroi li dosta kasti za sazhelenie ne poznavam nikoi koito da e sobstvenik na takava.No v edno sam siguren che badesteto e v sglobiaemoto stroitelstvo a tezi deto misliat bungala,kasturki i procheia-zhivi i zdravi.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
12-02-2007 - 09:16:28
Продадоха всичко и заминаха за чужбина преди Коледа, вече не мога да окажа съдействие. А за август вече не е ли малко късно, освен ако не ти я правят германци winking smiley
За Илия, нервите и при сглобяема и при монолитна с български строители са едни и същи, но понеже сглобяемата става по-бързо (евентуално), затова и нервите се концентрират в по-малък времеви период. Не се отчайвай, дано се оправят нещата някога.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-02-2007 - 01:44:00
Blagodariq,na drugaria Velchev moliqte,vish tozi Interline-bg.com ste sam blagodaren zastoto gi razbirash nestata na men oste tehnologiite sa mi malko matni-ruska,sglobiaema,scandinavska.Molia, Blagodaria.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-02-2007 - 13:24:38
Аз не бих избрал тази конструкция поради следната причини - метала има по-големи температурни разширения от дървото, освен това е и проводник, а не изолатор, т.е. металната конструкция е термомост. Когато има съчетание на много материали, конструкцията не е толкова здрава и понякога може да се изгубят изолационните качества. Само на пръв поглед изглежда по-здраво. В норвежки сайтове обаче съм виждал един профил - дървена греда с метална вложка вътре, тя ми се струва много по-удачна, защитава и дървото отвътре от буболечки без химическа обработка. Гредата на Нортоп има нещо подобно. Конкретно Интерлайн и фирмите с подобна технология ми се струва, че са избрали тази конструкция поради липса на свестен дървен материал в България и липса на добри работници, които да го използват и направят. С метала се работи доста по-лесно.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
14-02-2007 - 10:49:35
Аз също не бих избрал металната конструкция. Освен горепосочените аргументи от Дончо и Велчев, които са много верни, основният ми аргумент е малката пожароустойчивост на стоманата. Знам че на повечето хора това ще им изглежда смешно, сравнявайки стоманата с дървото по пожароустойчивост, но при евентуален пожар, стоманата губи около 50 % от товароносимостта си при достигане на температура 400-500 градуса. А с дървото не е така - аз се отоплявам на дърва и знам от опит колко бързо гори дървото - при силен огън и температура около 1000 градуса, една греда след 15 минути в такъв огън ще бъде обгоряла само около 1 см по периферията и вътрешността й все още ще е здрава. А ако и конструкцията не е поцинкована (което едва ли го правят), тя е много податлива на ръжда.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
14-02-2007 - 10:59:46
Blagodaria za cenneta informacia.Kakvo mislite za ERATO ili NORIVA mozhebi tuk ste se poiavi problema s dobria darven material.Ako niakoi ima dobri idei molia neka gi spodeli.Ianko ti v sglobiaema li zhiveesh?
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
14-02-2007 - 12:50:15
Не, живея в тухлена. Но в момента строя къща с дървена конструкция (не е сглобяема - а и този термин много не го харесвам, понеже всичко, което се прави от дърво или метал му лепват етикета сглобяемо - и не е ясно какво точно означава сглобяемо - можеш ли да разлобиш къщата и после пак да я сглобиш...). За Ерато и Норива нямам мнение. За съжаление това, което Велчев твърди, че едва ли ще намериш българска фирма, която да строи по изпитана световна технология с необходимото старание и внимание за влаганите материали и качествено изпълнение, изглежда че е вярно.

А за дървения материал - българският дървен материал е достатъчно добър (имам предвид като гори, дървесни видове и т.н), но обработката му си е под всякаква критика. Но за това са виновни не производителите, а тези, които купуват дървения материал - истината е че купувачите не отбират кой материал е добър или лош - просто купуват и не отбират - и за това лошият материал върви повече. В София, например, е почти невъзможно да купиш качествен сух иглолистен материал за нормална цена (около 400-430 лв/м3). Някои фирми продават такъв, но за по 900 лв/м3, а това е ненормално висока цена.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-02-2007 - 16:11:51
Здравейте и от мен, последно време и аз се плених от идеята за дървена къща. Намерих фирма "Трявна ММ" и след като изчетох подробно всички коментари по темата не намерих да е ставало въпрос за нея /може и да съм пропуснал/. Ако може разгледайте сайта [www.tryavna-mm.hit.bg] и споделете мнения. Целта ни на този етап си остава надеждността на тези които ще ни обслужват...
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-02-2007 - 19:09:14
Цитат от сайта "За нас" 5/5
"Президентът на фирмата инж.Миньо Минев, съвместно със семейния екип на ръководство и отлично подготвения изпълнителски състав използват високата компютърна грамотност на специалистите си и новите софтуерни продукти в проектирането, разработките и организацията на работа. Това създава възможност за ефективна организация на производството."

Понеже Ви интересува надеждността на обслужването - ако Ви е необходимо компютърно такова сигурно може да сте спокоен.

Това малко на шега - не съм запознат отблизо с фирмата, но съм им гледал сайта преди време. Понеже очаквам в сайта си фирмата да се похвали с най-доброто, цитирам горното.
По същество - предлага се един от видовете дървени къщи, познат ни най-вече като руски и относително най-скъп (много и качествено дърво). Ако не се лъжа и в Европа се води за заможните.
Ако не сте запознат, монолитното дърво (трупи) не е достатъчно добър термоизолатор. Поради това фирмата правилно (за мен) предвижда допълнително 5 см. изолация - вата. Обърнете внимание обаче, че това се прави отвътре, което прекратява, вероятно очаквения от Вас вътрешен уют от непосредствения контакт с дървото. За мен местото на това допълнение е отвън и с редица предимства.
В зависимост от предназначението и наличния бюджет - "шикарно" предложение, което би накарало съседите да завиждат. Фирмата това и показва - екстериор и компютърна графика. Аз поне не видях интериор.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
02-03-2007 - 09:50:01
Първоначалната ми идея си беше къщата да е от трупи, без вътрешти или външни мазилки и подобно облицовки. Все повече се отдалечавам от тази идея, не по мое желание sad smiley В една фирма проучих (нямат сайт) и евалата им правя-признаха си че не са им качествени трупите, напуквали се, трябвало да се пренареждат след 2-3 години, а в същото време материала е внос от Русия. На Хонка изпратих запитване и отговор няма засега. Явно къщите от дървени блокове са малко по-разпространени на този етап. Ако имате лични наблюдения за фирми работещи с трупи, ще очаквам инфо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход