Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
19-07-2006 - 09:21:46
2a се нарича паянтово строителство. Точно тая диагонална греда се нарича паянта и оттам идва името. Цялото строителство в България преди навлизането на стоманобетонните конструкции е такова. Викат му също гредоред. Досега не съм чул някой да го е предпочитал пред бетонни плочи и колони.

За Строител - да, американските къщи имат превъзходен вид, а инфраструктурата още повече, за това спор не може да има. И обзавеждането ти изглежда добре. Но ние не говорим за това тук, а за това че в това кондо например чуваш съседите, чува се когато някой ходи по горния етаж, дори се чува как стените се "събират" когато някой по-тежък като мен ходи по коридора... И ако ритнеш някоя стена какво ще стане?
Всичко това не е толкова важно разбира се, особено като се има предвид астрономическата цена на масивно строителство в Америка, но в България все още са на сравнима цена, дори масивното е по-евтино, така че според мен сглобяемата конструкция си е чисто набутване, освен ако не намериш начин да го направиш сам и го докараш по-евтино, както Любо прави сметка.
R. Velchev
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
19-07-2006 - 09:26:04
По повод на последния абзац:
по-мои сметки печалбата на Екозид от къщата ми беше около 60% (щеше да е повече ако не се бяха размотавали некадърните им работници с 3 месеца повече), намалих я с удръжките за някои платени от мен разходи и с компенсациите за некачествена работа, но пак е повече от добра за тях, а не я заслужават, нито те, нито останалите български "производители" на сглобяеми къщи, каквито и модел и технология да са.
P.S. Jim явно е нов в този форум и не знае какво имам и какво нямам, нека се поразрови в последните 2 години назад.
Stroitel
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
19-07-2006 - 13:43:08
Boby. merci za dobrite dumi za obzavezhdaneto.
Iskam samo da otbelezha che tova ne e kondo a kushta bliznak. Sasedi nad mene ili pod mene niamam. Imam samo zalepeni do mene. A tam pak e tehnia garazh plus che ni razdeliat dve betonni tuhleni steni s vazduh mezhdu tiah. Ne gi chuvam izobshto a i te men iavno vapreki iakata dandania ot domazhnoto kino.

Za tova che se chuva v kashtata si prav, no samo ako hodish na gornia etazh neposredstveno otgore. Ako niakoi ima na vtoria etazh (demek edin etazh razstoianie) nishto ne se chuva. Za stenite si prav, no kie si rita stenite vseki den s zhelanieto da gi razbie?

Sashtot beshe i v bettonia aparatment v Sofia. Kogato sasedite varviaha gore az im chuvah skurtzaneto na parketa.



spinning smiley sticking its tongue out
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
19-07-2006 - 16:09:05
Stroitel, ако бях в Канада може ми нямаше да се колебая каква къща да си направя. Но...все пак съм в БГ и това ме изпълва с голяма доза песимизъм относно качеството на материалите и на изпълнението.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-07-2006 - 08:53:56
какво ще кажете за тези [sidinggroup.tripod.com]
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-07-2006 - 11:35:54
Аз не съм ги чувал.
Звучат ми като нови на тоза пазар. На сайта им виждам евенуално ЕДНА реално изградена къща. Не са извадили нещо "стойностно" като информация и реклама - дебелини на стени, изолация, етажност и т.н. Възможно е още да се учат или пък сайтът да им е "прохождащ".
Цената е добра - сигурно трябва да се провери внимателно какво разбират под "до ключ"?!
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
23-07-2006 - 08:18:22
Тук пък видях сглобяем манастир, това е нещо ново, и мисля днес да отида да запаля една свещ и да го разгледм отблизо [www.prima-sd.com]
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
24-07-2006 - 13:12:02
humen,
Тези ми изглеждат по сериозни. Като гледам използват "класическата" американска технология (т. 2б от по-горните ми писания). Поне каквото виждам на снимките - нямям забележки. Може би само местото на хидроизолацията върху основата (под стените). Май "завиват" основната дъска (долен пояс) с хидроизолацията и може да загние. Има разбира се много детайли, които трябва да се оглеждат, но изглеждат интелигентно. Питай ги за цена и какво включва.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
24-07-2006 - 23:21:15
Не стигнах до манастира sad smiley . Но съм го заплюл. Тук попаднах на едни други, от Брацигово, където има няколко такива компании. Всяка вика за другата, че са калпави. Ето един адрес [www.stromon.com]. Виждам, че имат готови неща и мисля да им пиша.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
25-07-2006 - 11:15:14
Zdraveite, niakoi tchuval li e za firma Noriva House . Stroiat ot massivno durvo s finlandska (ruska) arhitectura i vunshen vid. Rabotiat s ruski durven material. Imali kushta za pokazvane v Sofia. Tui kato ne sum v Sofia, mnogo shte se radvam na litchni vpecthatlenia ot tazi kushta i izobshto na vsiakakva informatzia za tazi firma. Blagodaria vi predvaritelno.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход