Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-11-2018 - 08:40:03
Quote
manolski
Човекът пита за стенна система, за фиброциментов сайдинг, за последствия от залепен стиропор за изолация върху дърво, а някои се надпреварват да се предлагат. Ако не желаете да споделите опита си, който имате, поне недейте да го отказвате от тип строителство, в който живеят милиони хора, най-вероятно защото са по-прости от нас.

Милионите хора, които живеят в такива къщи, си имат причина:

1. Не могат да си позволят друг тип строителство.
2. Поне за Англия и Ирландия, на пръсти се броят фирмите, които могат да строят нещо по-различно от такъв тип къщи.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-11-2018 - 10:08:40
По стечение на обстоятелствата съм обиколил доста държави по света. Масово се строят дървени къщи или тип "Лог къщи"(които между другото са доста скъпички) в целия скандинавски полуостров, 90% в САЩ и Канада, големи части от северна Европа, Русия.
Предполагам, че не е заради недостиг на средства, защото има такива къщи в пъти по-скъпи от монолитните.
Твърдението "не могат да си позволят друг тип строителство" е меко казано неприемливо.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-11-2018 - 08:46:53
Колега Манолски, всеки си има мнение, и в много случаи е добре да си го запази за себе си. Аз също съм обиколил доста държави на различни континенти, и по стечение на обстоятелствата съм живял и работил в строителството близо 5 год. Т. нар. Log House нямат нищо общо с т. нар. Timber Frame House за които се говори, и които ти с нескрита гордост рекламираш и сам си построил.
Ако пак ще обикаляш споменатите от теб държави, намери някой строител и му поискай оферта за една такава барака, и оферта за същата монолитна къща. Със сигурност ще се убедиш в 2-те причини, които аз съм посочил защо милиони живеят в такива.

Освен това, сподели мнението си след 5-10 год. като поживееш в твоята собственоръчно построена къща.
Първите впечатления ще са:
1. Мнооого пукнатини (непоправими) по стени и тавани, които са в следствие на естествените свойства на дървото почти безкрайно да се свива, също и в резултат от "ръката на майстора".
2. Ходенето из къщата нощем изглежда като кадър от филм за духове - поскърцване, пукане и др. шумове, неприсъщи за лошия монолит.
3. Ползването на тоалетна се превръща в семейно събитие, защото се чува в цялата къща, въпреки безбройните методи за обезшумяване.

В крайна сметка, никой не забранява или налага строежа на каквато и да е била къща, но все пак човек не бива да залита по личните си убеждения и да налага нещо. Тук споделяме и факти.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-11-2018 - 09:13:08
Присъствието и активното участие на строители на монолитни бетонни сгради във форум за обсъждане на дървени къщи е крайно нелогично, неприемливо и изключителна проява на лош вкус и възпитание от тяхна страна.

Хората, които са решили да строят дървена къща, вместо бетонен бункер, обикновено са хора с над средната интелигентност. Тези хора търсят и приемат всякакво мнение, защото знаят, че колкото повече проучват по дадена тема, толкова по-правилно решение ще вземат. Тези хора също така и лесно поставят под съмнение всяко мнение. В този ред на мисли, вие, господа, строители на бетонни паметници сте едни лешояди, които се хранят от тези съмнения. Вие сте едни хиени, които заобикалят хора, в които вие сте насадили съмнението на това, че не трябва да построят своя мечтан дом и трябва да живеят в желязо и бетон до края на дните си. Еми по-добре да си останем в панелките си, честно казано. И без това вече сме свикнали да живеем като животни в клетки от стоманобетон. Няма лошо и да инвестираме живота си в още една такава клетка. Засрамете се!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-11-2018 - 17:05:02
Привет,

Игнорирам нападките по мой адрес, защото не това е целта.

ИЗКАЗВАМ МНЕНИЕ, че монолитното строителство е наложено по времето на комунистическия режим, когато е започнало налагането на този вид строителство от .......... знаем къде. За българина по-здраво от бетона няма. Подобни дефиниции показват колко ни е къса паметта, защото стотици, да не кажа повече от хиляда години българите са живели именно в дървени къщи. Традиционната българска къща не е тухлено-бетонния Ермитаж, познат ни от времето на ............. ония, а именно дървена къща, изградена върху каменни основи. В съзнанието на българина дървената къща се асоциира с бараки и съборетини. Българинът е горд, когато има бетон, МНОГО БЕТОН!
Не съм против бетона, защото е необходим на много места, но темата не е такава. Много мога да ДАВАМ МНЕНИЕ по темата за и против, но както казах, темата не е такава.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-11-2018 - 20:49:54
Quote
manolski
Привет,

Игнорирам нападките по мой адрес, защото не това е целта.

ИЗКАЗВАМ МНЕНИЕ, че монолитното строителство е наложено по времето на комунистическия режим, когато е започнало налагането на този вид строителство от .......... знаем къде. За българина по-здраво от бетона няма. Подобни дефиниции показват колко ни е къса паметта, защото стотици, да не кажа повече от хиляда години българите са живели именно в дървени къщи. Традиционната българска къща не е тухлено-бетонния Ермитаж, познат ни от времето на ............. ония, а именно дървена къща, изградена върху каменни основи. В съзнанието на българина дървената къща се асоциира с бараки и съборетини. Българинът е горд, когато има бетон, МНОГО БЕТОН!
Не съм против бетона, защото е необходим на много места, но темата не е такава. Много мога да ДАВАМ МНЕНИЕ по темата за и против, но както казах, темата не е такава.

Колега Манолски, никъде не виждам нападки към тебе.
Както се казва темата "Мнение за сглобяемите къщи", ние също изказахме мнение, но все пак обосновано.
Никъде не съм споменавал, че бетонът е най-великия, и както сигурно си прочел, написал съм, че има и друг тип сглобяеми къщи, за които може би не си и чувал.
Споделих своя професионален и личен опит с дървените сглобяеми къщи. На никого не съм забранил да си строи такава.
Това, че ти си се спрял на такъв тип, и си я построил сам, с което се гордееш как си преебал "великите строители", изобщо не е причина да се твърди, че такива къщи са по-добри от други.
Да, сглобяемите къщи по принцип са прости за направа, и всеки с достатъчно умения и помощ от приятели би се справил без помощта на строителна фирма.
Но това не ги прави по-добри. Всеки тип строителство си има своите предимства и недостатъци.
"ЗА" и "ПРОТИВ" такова строителство е измислено не от мен, а от хора с много повече знания и опит от всички строители в БГ, взети заедно.

Айде със здраве и след 5 год., когато живееш не в къща, а в стар пиратски кораб, влез във този форум и прочети пак какво съм писал.
И когато си в тоалетната и като жена ти ти вика "Няма нужда всички да те чуваме", пак си спомни.

Успех с начинанието.

P.S.
Да не пропусна-моли се да не завъдиш мишки, защото единствения начин да се отървеш от тях е най-меко казано да изгориш къщата smiling smiley))))



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2018-11-10 21:03 от rosen71.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-11-2018 - 22:24:51
rosen71, почваш да прекаляваш с “пожеланията“.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-11-2018 - 08:50:59
Quote
Georgi_S
rosen71, почваш да прекаляваш с “пожеланията“.

Колега, извинявам се , ако ви е прозвучала по-различно.
Смятам, че аз съм се аргументирал.
Какво вие или някой друг сте си избрали да строите, си е ваш личен избор.
Темата е за мнения. Аз съм изказал мнение. Никой не е длъжен да го приема или отхвърля.

Но все пак, вие и някои други на 100% сте решили да строите такъв тип, и събирате мнения. Защо?
И когато мненията не съдържат вашите очаквания, започвате да се обиждате.
Аз само изброих някои неща, заради които не бих живял в подобен тип къща.
Успех с начинанията.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-11-2018 - 13:03:51
Значи нещата отиват към монолитно строителство с лог сайдинг:}

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-11-2018 - 09:34:58
От всичко написано, разбрах че ще се чувствам като Джак Спароу с "домашни любимци" и с жена ми ще си станем още по-близки.*ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход