Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-02-2013 - 22:09:17
Има ли сециалисти по сглобяеми къщи сред вас?
Какво мислите за кирпичените къщи от непечени тухли?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-02-2013 - 02:41:14
Отдавна са в историята.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-02-2013 - 08:13:03
Някои твърдят че и бъдещето им принадлежи.
Имаш ли аргументи за това което пишеш?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-02-2013 - 13:47:02
Не ми идва на акъла как ще изпълниш нормите за сеизмична осигуреност, използвайки този материал.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-02-2013 - 14:31:26
Конструктор ще изчисли дървената носеща конструкция като на сглобяема къща.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-02-2013 - 22:42:40
Ами...Успех! Идея нямаш колко ще ти е нужен...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-02-2013 - 22:52:13
doko много интересно поради каква причина прецени, че кирпича отговаря по конструкция на дървото, абсурдно е да се мисли, че подобна къща може да бъде узаконена.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-02-2013 - 18:50:53
Благодаря salvador макар да не разбирам втората половина от пожеланието ти .
vsterev , не съм казвал, че кирпича отговаря по констукция на дървото. Не разбирам какво казваш с това. Писах, че носещата конструкция ще бъде от дървени греди, както се изпълняват сглобяеми къщи.
Запознати ли сте с предимствата и недостатъците на кирпичените къщи?
Ще бъде полезно, ако се включат архитекти, конструктори и строители с опит .
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-02-2013 - 19:55:28
защо да не може носещата конструкция да бъде от дърво ,на сглобяемите да не е от бетон.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-02-2013 - 20:43:59
В една "дървена" къща се влагат доста солидни количества дървесина, като цялата конструкция си е на бетонов фундамент.Не може да се тегли такъв паралел....ще си скова една конструкция и ще си направя стените от кирпич.В дървената...върху тая конструкция се слагат едни плоскости, вата, гипсокартон...Не,че не може да са от непечени тухли стените...със сигурност може.Ама това доста усложнява задачката.До неразумни граници.

Въвеждането в експлоатация на подобен обект не знам как ще стане.Прилагат се сертификати за използвани материали, а с тоя кирпич, за половината къща няма да има кьорав документ.
Понеже имаме една кирпичена къща (даже снимки съм и пускал тук във форума преди години), от сега ти казвам, че този материал предимства почти няма.Недостатъците са с огромен превес.А наложи ли се нещо да ремонтираш, си се метнал в диво приключение.Към къщата имаше пристройка преди години...мравките си бяха направили мравуняк в стената.Като резултат- компрометираха цялата стена, на следващата година тя се напука и падна.Наложи се дядо ми да изгради пристройката отново, вече от дърво.Конструкцията си стоеше...но пълнежа на стената падна до трошичка. Като падна, се видя,че освен мравуняк, в стената е имало и леговище на мишки.
Предимствата са лятото, защото стените са над половин метър, имат огромен термомост със земята и вътре е хладилнник.Навън 30, вътре 17-18 градуса.Зимата тия градуси падат до 13-14 и си остават така, каквото и отопление да ползваш. Няма отопляване-държи си постоянна температура.

Ако ще правиш нещо неотговорно-лятна кухня, някоя барака и т.н.. става.Но за къща-забрави.Една закачалка за дрехи няма къде да хванеш...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход