Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-06-2011 - 20:19:34
Мога да ви пратя при всичките ми клиенти да поговорите с тях . Според мен щом ми пращат нови клиенти пък и с повечето останахме приятели значи са доволни а , аз строя само с дърво
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-07-2011 - 07:06:22
Имам въпрос който може би е дискутиран някъде, но едва ли ще мога да намеря точно къде. Иде реч за следното, какви са изплационите качества на стена от солидно дърво със сечение 100мм и как биха се сравнили със стена от дървено-скелетна конструкция запълнена със 100мм стъклена вата?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-07-2011 - 08:55:51
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-07-2011 - 12:26:00
Салвадор,
Интересен сайт си посочил, но числата за U нещо ме изглежда ок. 2х по-добри от това, с което съм свикнал. Възможно е размерността да е във футове/инчове, но не я видях в явен вид.

Наско,
Противно на ширещото се мнение, дървото не е много добър изолатор. В зависмост от вида, дървото е ок. 4-5 пъти по-лош изолатор от ватата. Приеми го на доверие или погледни Прил.№4 на Нар.№7 "За топлосъхранение...."
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-07-2011 - 15:28:50
Много труден избор ми предстои. На прага съм да купувам стара къща в извънградски район и дилемата е дали да е от солидни трупи(лошото е че не са 6 инчови, а 4 инча)или класическия вариянт дървено-скелетна. В първия случай поне виждам какво представлява стената- дървени трупи, подържани, от червен кедър, макар и 4 инчови. Във втория случай виждам един гипсокартон и знам че стената е 4 инчова, понеже къщата не е нова. Какво е състоянието на скелета и ватата под ГК, един Господ знае. Ще падне ходене и оглеждане до като ми се завие свят. Благодаря за съветите и информацията от Любо и Салвадор. Щеше ми се и Николофф да си каже мнението.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-07-2011 - 15:31:26
където е ' са футове
където е " са инчове
В случая си се ориентирал правилно-инчови размери са,но и това ще му свърши работа,като види съотношението на едното U kъм другото.След това да си види точните стойности на ватата,дето си е харесал.Те варират в известни граници,но съотношението с дървото си остава същото-нещо от порядъка на 3-4 пъти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-09 15:32 от salvador.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-07-2011 - 04:00:46
selska ku6ta
Жребия бе хвърлен и се заложи на къщата от цели трупи. Дебелината е само 10см. но в къщата е живяно целогодишно. Ако оцелея до пролет:] ще пиша по-подробно как е.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-07-2011 - 09:12:05
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
selska ku6ta
Жребия бе хвърлен и се заложи на къщата от цели трупи. Дебелината е само 10см. но в къщата е живяно целогодишно. Ако оцелея до пролет:] ще пиша по-подробно как е.

Честито Наско.
С тази камина ще оцелееш.Пусни малко повече снимки в едър план на зидарията.Само облицовка ли е камъка.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-07-2011 - 16:11:04
Ето още нещо в БГ - [globalstructuresltd.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2011 - 21:48:11
Изскочи ми едно невероятна офертички и сега съм пред дилема.Та почти без пари взех едно малко парцелче в родопското село Солища.Труден достъп, но на мен това не ми пречи.Гледките се спиращи дъха, преспах там 2 дни в една вила за гости и се чувствах нов човек.Та дилемата ми е дали да не си направя там една малка сглобяева къщичка от дърва на един етаж-хол с кухня и две спални с голяма веранда.Въобще подходящо ли в този район такъв тип строителство.Изкушава ме идеята защото става много бързо и доста евтино ми се струва.Стандартното строителство струва доста, отнема време и нямам време да се занимавам с проекти , следене на майстори и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход