Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Vnos ot Canada
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
16-06-2006 - 15:30:49
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
30-06-2006 - 21:14:38
Zdraveite!
Interesuvam se ot naistina nai-dobrite firmi v Bg,koito predlagat nai-dobroto kachetsvo,tseni,korektnost i goliam kapatsitet.Stava duma za neogranicheno kolichestvo,no ne za Balgaria.Shte sam Vi mnogo blagodarna,ako mi dadete tochna informatsia.
R. Velchev
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
03-07-2006 - 09:29:24
Бях казал на едно друго място или тук по-нагоре - не се занимавай с български производители на сглобяеми къщи, горчиво ще съжаляваш. Нито материала им е свестен, нито работниците, нито изпълнението, нито сроковете, а не познават и технологията. Видяла жабата че подковават коня и тя вдигнала крак .....
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-07-2006 - 15:21:08
Има един сайт, който може да погледнете за справка

www.interline-bg.com

Нещата изглеждат ОК smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-07-2006 - 19:16:26
смятате ли, че е по разумно да се наеме надзорна фирма когато се строи сглобяема дървена къща? Особено когато няма да съм в състояние сам да контролирам строежа тъй като не живея там където ще строя? Изобщо какво би могла да гарантира една надзорна фирма? А иначе смятам къщата да е внос от Финландия.
Stroitel
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
12-07-2006 - 19:51:23
Добре разисквате...само искам да прибавя че и Аз скоро ще започвам да строя подобна къща. Само че смятам да си купя план от тук:

[www.globalhouseplans.com]

и да изработя конструкцията сам както и повече от доваршителните работи. Смятам че ще излезе пъти по-евтино отколкото ако наемам фирми. Освен това, моделите които се предлагат в България са направо отвратителни за моя вкус.

Та искам да попитам специалистите тук, може ли да се строи и приеме с Акт 16 проект (архитектурен) като горе-посоченият купен от Севрно-Американски архитект?

Благодаря предварително и успех на всички бъдещи и настоящи строители!
nihonjin
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
12-07-2006 - 19:55:00
Надзорна фирма ми звучи много тежко. Какво имаш пред вид, една фирма да строи а друга да надзирава ли? Ако е така много тежка става организацията само за една къща.
Според мен за теб е най-добре да намериш малка фирма с млад и ентусиазиран шеф, защото на голяма фирма едва ли ще и се занимава с една къща някъде си, още повече че едва ли са правили точно този тип къщи. А малката фирма после ще каже че са специалисти по монтирането на еди кои си къщи. Е може пък финландската фирма да си имат лицензиран минтажник за България - провери.
Трябва да поръчаш и подробна инструкция за монтажа на руски/английски (едва ли ще имат на български) и да се спазва точно без "побългаряване".
nihonjin
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
12-07-2006 - 20:20:47
До Stroitel,

Май ще се натъкнеш на доста проблеми.

Първо ако отидеш в общината с оригиналния американски план за разрешение за строителство, те сигурно ще се опънат просто поради страх от неизвестното.

Значи трябва някой български архитект, инж. констр. и т.н. всички специалности да побългарят проекта поне на външен вид.

Ама и те могат да се уплашат или трудно да намериш кой да го направи просто защото този тип конструкция е екзотична за България и аз се съмнявам дори ще могат ли нашите специалисти правилно да разчетат плановете. Въобще ще им създадеш главоболия, а те се заплащат.

Има и обективни пречки. За тези къщи се ползва строго стандартизиран дървен материал и един сериозен инженер конструктор ще трябва да се убеди на какъв български дървен материал отговаря америакнския в спецификациите. Да не говорим че всички детайли по ВиК, Ел, канал и други се различават.

Усещам проблеми с пожарникарите също, макар ще дървени къщи вече има в БГ.
R. Velchev
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-07-2006 - 09:46:17
По въпроса с пожарникарите:
При моята къща изобщо не съм стигал до тях (2004 не знам даже дали се изискваше, проекта го подадохме в общината без такъв елемент и мина). Единствената забележка в това отношение при одобряването на проекта в общината беше, че кабелите трябва да са положени в метален шлаух, макар че в Германия и в Скандинавието ги слагат в ПВЦ. (Другия абсурд беше, че искаха външната врата да се отваря навън, като в обществена сграда). Иначе повечето материали с изключение на дървото и OSB-то са негорими - вата, гипскартон, гипсфазер. Пробвах да запаля едно парче греда - обгоря но не се запали, запали се чак когато я нацепих на трески. OSB-то също много трудно гори, по-скоро само тлее.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-07-2006 - 11:11:46
Определено няма да си хвърлиш парите на вятъра.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход