Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-03-2011 - 15:35:24
Здравейте, аз съм нов в този форум като това е дори първият ми коментар.
Интересува ме дали някой от вас е проектирал дървена къща (тип Log House) от трупи с кръгло сечение или правоъгълно. Въпросът ми е с свързан с това какви са сеизмичните изисквания към такъв тип къщи , аз лично никъде не съм срещал какви за изискваният за оразмеряване на носещи стени от такъв тип. Ще съм много благодарен на каквато и да е информация или помощ ,която може да предложите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-24 17:17 от telemmaite.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-03-2011 - 19:23:18
Ако сте конструктор - би трябвало да знаете как се проектират такива къщи. Ако не сте - обърнете се към някой конструктор, за да Ви каже. Изискванията са като към всички конструктивни схеми с носещи стени, съобразено със спецификата на материала.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-03-2011 - 19:43:27
За оразмеряването на такива стени, камо ли на сеизмичното им натоварване, няма нито по бг норми нито по Еврокод. Нито някъде преподават подобни конструкции в нашата мила родина. Материала не оказва съществено влияние в случая натоварването се поема от триене и съединителни връзки между трупите ,които могат да бъдат изпълнени по десетки начини. За това търся съвет от човек ,които е проектирал такъв тип къщи и е наясно. Дървените конструкции ,които се преподават са може би 1:15 или 1:20 като останалото е бетон и стомана от конструкциите.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-03-2011 - 20:43:30
avatar
Най-лесния начин - проектирай си идейния проект, изпрати го на подходящото място в Русия, те ще ти го адаптират, проектират и остойностят.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-04-2011 - 14:06:37
ето нещо интересно за доста хора [www.youtube.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-04-2011 - 15:52:52
Quote
iav
ето нещо интересно за доста хора [www.youtube.com]

Итересно е наистина. Само че, защо дървения строеж е със стени, а бетонния е без стени?

Условията при които се правят експериментите не са еднакви за двата типа конструкции - дървена и бетонова.

Снимките от земетръса и цунамито в Япония са най-краснорачиви според мен. Бетоновите къщи си стърчат всред руините на дървените ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-21 16:35 от iiujen.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-04-2011 - 13:19:11
Сглобяеми нискоенергийни къщи - http://kasta.alle.bg
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-05-2011 - 14:13:20
RABOTIA TEZI KU6TI OT 18 GODINI I PODDARJAM VRUZKA S KLIENTITE SI VSI4KI SA DOVOLNI KATO NA4IN NA PODDURJANE OTOPLENIE I SROKOVETE ZA IZPALNENIE
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-05-2011 - 17:33:13
avatar
Абе бако pavlinE ти патагонец ли си бе?!!

Пари си имам... акъл ми дайте.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
18-05-2011 - 07:48:25
Ето още една истинска къща с дървена конструкция в България
GLOBAL STRUCTURES



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-18 07:50 от Garibaldi.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход