Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
29-05-2009 - 17:25:17
Добре де, поставете проблема отново и да го дискутираме /зо съжаление времето ми е кът/, но ще се опитам да се включа пълноценно.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-05-2009 - 01:41:18
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре де, поставете проблема отново и да го
> дискутираме /зо съжаление времето ми е кът/, но ще
> се опитам да се включа пълноценно.

Здрвей,
Дано неволно не съм те "изопачил".
На 218 стр. горе колегата Vlastov спомена Фибран за външна ТИ на дървена къща.
После аз споделих твоята идея за "супер" паропропускливи стени. Споменах и числа за Sd, по памет от стара дискусия, които сега не намерих, а колегата се заинтересува.
Иначе, в момента сме на вентилирани фасади - ако може да не е "сайдинг".


Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-05-2009 - 07:34:38
Любо Написал:
-------------------------------------------------------

> Иначе, в момента сме на вентилирани фасади - ако
> може да не е "сайдинг".



:} Може,как да не може-нарича се брезентова палатка :]
Иначе смисъла на вентилируемата фасада е зад сайдинга/най-външнато покритие на стените/въздуха да циркулира и поддържа стените сухи! Това за повечето форумци е ясно,само отделни специалисти не го разбират!
Аз,запален от тая тема спретнах дървена къща ,като допълнително застрояване,от греди 10Х10,покривни ребра 5Х10 ,покривна ламперия 2,5 см дърво и сега съм на обличане на стените и пълнене с топлоизолация.Това занимание ми достави голямо удоволствие!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-05-2009 - 09:51:31
А снимките къде са? *book*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-05-2009 - 17:58:11
Вентилирана фасада с аква-панел, армираща шпакловка и финиш какъвто ти душа иска. Имам детайлни чертежи за всеки елемент от една сграда, но е за масивно строителство.
Това е по принцип, а за дървено-скелетни конструкции май без паробариера не се получават нещата, а от там се губи и смисъла на вентилируемата фасада. Трябва много прецизно да се конструира стената и да се изчисли. Дайте пример и ще ви кажа.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
31-05-2009 - 00:05:30
Ха сега, adf123.
Какъв е този завой?
Пример:
Латекс, грунд, шпакловка (с подходящи Sd), гипскартон (с подходящо уплътняване), вата или ЕПС/ХПС 12-15см. вертикално, OSB (за конструктив), вата 5см. хоризонтално, климатична паропропусклива бариера, възд. междина 3-5см., PVC сайдинг или др.
Действително ли съм объркал - твоя принципна идея беше и ми харесваше.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
31-05-2009 - 00:49:16
Нещо не мога да се ориентирам....пускайте някакви рисунки на това дето искате да правите,че така нищо не разбрах.
За "класически" се приемат следните варианти:

[www.creategreenhome.com]

[www.creategreenhome.com]

От там нататък е до където ви стига фантазията...а специално при фреймовите конструкции конструкторската фантазия съм се убедил,че не знае граници.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
31-05-2009 - 22:24:58
Любо, и на мен ми беше харесала, но се оказва, че няма смисъл. Слагай си найлона както е в линковете показани от salvador да ти е мирна главата /с влагата шега не бива/. Начините за извеждане на образувалата се водна пара в една къща са други и не бива да се разчита на паропропускливостта на стените, за да се регулира отн.влажност. Имай предвид, че дифузията на парите през стените са по-малко от 2% от общото генериране на водна пара.

На другия въпрос, т.е. с какво да заместим сайдиннга и пак да имаме вентилируема фасада, вече отговорих - аква-панел на конструкция и т.н.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
31-05-2009 - 22:33:07
Аз също се бях отказал от идеята, после видях при хамереканците да се дискутира. С твоите мнения станах оптимист - сега пак обратно. sad smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
01-06-2009 - 01:14:36
Никакъв вариант няма да се извади влагата от къщата през стените.Просто няма как.Прекалено е бавен процеса.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход