Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-09-2008 - 21:46:37
avatar
Благодаря, Любо!
Доста конкретика.
Относно новата тема - не, въобще няма да отварям нова тема. Просто в момента правя НОВ ИНТЕРНЕТ ПОРТАЛ! за тези технологии и строителство. Там ще се развихрим на воля. Има ги всичките раздели, които ни вълнуват. Има и форум. Има и място за статии - преводни и натурални. Обичам информацията да ми е систематизирана, за да ми е полезна. Предполагам и за повечето хора е така. Затова се нагърбих да го правя. От това, което виждам ще стане хубав портал, но няма да е пълноценен без мненията на повечето от вас! Аз освен с постове и статии ше се намесвам и като модератор, за да спирам заяждачески мнения и да остават само такива, които дори да не носят значима информация, то поне спазват добрия тон на дискусията. Ще се опитам да привлека за публикации и мои преподаватели - повярвайте има какво да се прочете от тях. Както казах ще очаквам и пълно съдействие от всички градивномислещи от този форум. За да сме си полезни.
Засега няма да давам името на сайта, но до няколко дена ще ви го доведа до знание. Нека да се пооформи.

Разбира се правя и сайт за къщите, с които аз ще съм на пазара, но това НЯМА ДА Е СЪЩИЯ САЙТ, А СЪВСЕМ ДРУГ! За да не се преплитат нещата.

... и със сигурност ще работя за изработване и въвеждане на терминология в този сегмент, но повече глави мислят много по-добре от една, колкото и да е умна! :}

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:57 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-09-2008 - 00:41:02
Aaaa...prefabricated конструкциите не ги бъркайте.
Prefab
Stick
Modular
Frame
и др такива са съвсем различни неща.Технологията им е различна.Нашенските бунгала са си отвсякъде frame в някоя разновидност на тоя вид строителство.Нищо prefab няма там,защото всичко се кове на двора.За да е prefab,трябва да има цели елементи от конструкцията,премесени на място.Последно в щатите беше голяма мода prefab да е банята.Една цяла кабина от стъклопласт върху дъвено скеле,която се доставя цяла и така се вгражда в къщата.Решава напълно въпроса с течовете и влагата.
Ето ви два вида frame:





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-25 00:42 от salvador.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-09-2008 - 00:44:13
Какво става тука, май че" дърводелците ще хващаме гората"!! :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-09-2008 - 07:53:30
avatar
То гора не остана... :}

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:58 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-09-2008 - 12:52:02
И госките се смениха winking smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-09-2008 - 13:00:56
започва още един строеж.. които почти граничи с този които ви показвам от време на време как върви прогреса.

Не знам Сглобяема ли ще е колибата.. или масивна построика... smiling smiley
Вероятно масивна тъи като вчера имаше багери и маи копаят надоле за маза, основи и тнт.

Много взеха да са населват на тая улица :g: отиде спокоиствието smiling smiley
Не че ги чувам докат строят ама все пак.. smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-09-2008 - 13:04:47
Калински,
Благодарско за отделеното време "на ползу роду".
Ако видиш нещо интересно от практиката - давай.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-09-2008 - 13:09:20
лошото е че снимам от улицата.. не мога да се приближа да цъкам по детаилно снимките. Както правя и със Сглобяемата къща която ви показах.
ама квот такова smiling smiley все е фаидица smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-09-2008 - 00:40:13
Аз също съм на мнение, че къщите би трябвало да ги делиме на дървени, железни и монолитни. После вече дървените може да се разделят на: къщи от солидни трупи и къщи с дървено-скелетна конструкция(било то строени на место или докарани на модули). Последните не бива да се смесват с бараки, навеси и др. не изолирани и непригодени за целогодишно обитаване постройки от дърво. За терминологоята въпроса го оставям на по-вещите познавачи на езика ни. Емпоре, атриум, фоайе или драснипали клечица, ритнитопка, за мене е без значение стига всички да използваме една терминология.
Вече навлезна много ширико термина- "американска барака" за дървено-скелетните къщи, та предлагам да си го запазиме. Имаме си една дама в този форум, нека я зачетем!!! :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-09-2008 - 12:54:10
Преди време някой питаше за изцяло дървена носеща конструкция,без болтове и пирони:
[timberframeconsultants.net]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход