Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
22-09-2008 - 23:39:00
avatar
След доста голям анализ от моя страна върху архитектурата и разпределенията на жилищните обеми стигнах за следния извод - не бива да се прилагат директно другокултурни образци в нашата страна. Нито американските, нито руските къщи не ни подхождат на начина на организация на жилищните обеми и затова реших да ползвам само български проектанти, но както знаете всички четящи тука - не мога да си намеря подходящ... Ама съм оптимист - може би не съм търсил усилено...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:01 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-09-2008 - 00:02:28
Калински, затова казах преди известно време, че този вид къщи се преценят преди да се скрие конструкцията. Като си спомня какви гредички бяха използвани и как бяха "набучкани" като колци за домати...не ми се мисли за тези които ще живеят вътре. Този човек щом прави компромиси със здравината на конструкцията....очаквай още компромиси, с ел. инсталацията, с изолацията. С една дума- рецепта за дизастър!!
Николов, моя съвет е да ходиш на готов проект от Интернет. За 50м2(толкоз ли бяха големи??), все ще харесаш нещо за около 600$-800$. Какво значи- другокултурни образци?? Ако инвеститора няма претенции за Възрожденски стил, не виждам какъв ще е проблема!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-09-2008 - 00:07:23
avatar
Няма претенции за възрожденски стил. Между другото днес бях цял ден (почти) с един инвеститор, който иска 4 къщи. Обаче предпочита за стените отвън да ползвам ей-тези материали ( [baudent.com] ). Както и за подовете. Не ги познавам тези материали - някой има ли впечатления от тях?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:01 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-09-2008 - 00:27:08
ЗА стени сигурно ще са добри, особено ако ще мажеш в/у тях, но за подовете- не мисля. За ламинат ще станат, но ако искам да си накова дюшеме???Дори и за стените не съм много сигурен, защото ако ще слагам сайдинг, това чудо пирон не държи, а винт...кой знае??? А разликата в цените???
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-09-2008 - 00:30:00
Колега n.nikoloff !

Това е арболит /дървобетон/! Приготвя се от цимент,пясък и дървени стърготини,в случая от топола.Първите арктически станции са строени с този материал с дебелина 30 см ,издържали са на -60 градуса!Правил съм мостри с размери 400Х150Х200 мм -12,5бр/м2 Проблема е ,че изискват сертификат за пожарна безопастност.Поначало са в графата трудногорими!За топлоизолация им трябва дебелина!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-09-2008 - 00:34:49
Николов, дали съм разбрал правилно??Този клиент иска тези плоскости да заместят твоето водоустойчиво ОСБ което затваря сандвича от външна страна???Така ли е???Всички други изолации остават???
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-09-2008 - 00:43:46
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Не е лоша таз американска барака, ама тези
> емпорета нещо не ме кефят...


Николов, какво е това емпоре???
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-09-2008 - 01:24:19
абе гредички или не къщата ще стане и ще е читава години наред - то това е ясно smiling smiley
А ние българите сме такива че винаги намираме кусури на чуждия маисторлък smiling smiley
по всичко личи че до зимата ще е готова и собственика ще си пие виното пред камината а ние тук ще си чешем езиците че си я е построил калпаво . Човека е строител и строи за себе си . Щом да го прави така значи е преценил че така е добре и ще издържи. Очевидно не е 1вата къща която прави .. значи гредите ще издържат smiling smiley

Това че лично на теб ти се вижда тънко не значи че човека строи калпаво с ''гредички''
Да е жив и здрав и да си живее в къщата която сам строи пък... smiling smiley
Ние тук само акъли и кусури търсим... smiling smiley а не гледаме ние в какви кочини сме дет са вика winking smiley

Ама да ти кажа не ме и топли особено ако ще и след 1 година да рухне smiling smiley аз съм в масивна построика и съм си доволен от тухлите еденички - корава работа.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-09-2008 - 09:25:49
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Николов, дали съм разбрал правилно??Този клиент
> иска тези плоскости да заместят твоето
> водоустойчиво ОСБ което затваря сандвича от външна
> страна???Така ли е???Всички други изолации
> остават???


Точно така - не че е решил, ама иска да му излезна със становище - дали няма да е по-здраво и т.н. Има и идея това да е и отвътре и да финишираме със гипсова мазилка и финна шпакловка вместо с гипсокартон.

Знам че до Бургас преди години построиха завод за такива плоскости и аз ходих да му гледам производствения процес, но тогава все още оптимизираха процеса и имаше адски много брак и ако някой има инфо да сподели дали са се оправили нещата и дали работи завода и дали има читава продукция...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:01 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-09-2008 - 09:28:28
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> n.nikoloff Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Не е лоша таз американска барака, ама тези
> > емпорета нещо не ме кефят...
>
>
> Николов, какво е това емпоре???

Емпоре е т.нар вътрешна тераса. Когато част от обема продължава и на втория етаж.


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:01 от n.nikoloff.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход