Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-09-2008 - 08:54:53
На 95 година правнуците отварят стените и като видят ,че конструкцията е почнала да корозира просто я продават на вторични суровини и си прибират наследството.
между другото стоманената конструкция за първи път е навлязла в историята през 1876 г. в Англия-Shrewsbury .Построена е Diserington Flax Mill./Мелница/Честите пожари по дървените такива насочили англичанина към стоманата.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-09-2008 - 10:53:20
avatar
Don Balon, все още съм доста в началото и разбира се няма софт за изчисление на покривните конструкции, но знам доставчика на един такъв. Но при всички положения по-сложните форми на покрива оскъпяват общата стойност. С колко ще се вдигне цената - не знам. Все още си търся добър проектант , който да ми се води по акъла. И вероятно във всеки случай ще е индивидуална калкулация за всеки един проект. Цената, която я изкарах по-горе е съобразена с изискванията на инвеститора и определено се стремяхме към по-опростени покриви и несложни детайли, за да е добра цената. Да, наистина цената мнооого се влияе от покривната конструкция.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:02 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-09-2008 - 12:24:07
avatar
Поради зачестилите въпроси със сходно съдържание на мейла ми ще кача снимки на детайл за сглобка дърво-дърво без други крапежи (само за инфо, защото аз няма да го плозвам), както и схеми на най-разпространените "ферми" за покривни констрикции... когато уеб сървъра за снимки заработи мога да ги кача.... :g: :g: :g:

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:02 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-09-2008 - 14:04:56
avatar
май успях...







______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:02 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-09-2008 - 16:21:23
Мерси Николов.
ВИПЛТД, така е по въпроса с ръждата. Абсолютно си прав!! Така стоят нещата и с дървената къща. След като са поживели 80-100 години, стойноста им като постройка ще е минимална, но цената на земята ще е нараснала неимоверно много. Според мене това е предимството на този вид строителство(особено на дървения скелет), че не остава "отпечатък" върху природата, защото няма нищо вечно на тази земя!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-09-2008 - 19:35:56
nikoloff...тия профилираните греди...нашенски ли са,или така си пристигат в пакет-профилирани?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
22-09-2008 - 03:03:57
[homesite.obeo.com]

Ето дълго търсената от мене "американска барака"- бягство от шума и напрежението на града. Поле за изява на способностите ми за направи си сам и градинските наклоности на по-добрата ми половинка!!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-22 04:03 от Don Balon.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
22-09-2008 - 18:57:43

[store.picbg.net]

[store.picbg.net]


Ето обещаните снимки от комшииския строеж .
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
22-09-2008 - 22:58:18
avatar
Не е лоша таз американска барака, ама тези емпорета нещо не ме кефят...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:02 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
22-09-2008 - 23:33:51
Абе изглеждаше необещаващо в началото ама взе да изглежда добре smiling smiley не ми харесва обаче че е доста тъмно вътре... а виждате че съм снимал денем.. smiling smiley и също че е тесничко... smiling smiley не е голяма квадратура и стаите са доста малки smiling smiley поне отвън каквото видях докато снимам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход