Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-02-2006 - 11:52:02
Ами то по закон си е част от проектната услуга. Инвеститорът наема консултантска фирма за поректирането, който би следвало да контролира проектантите да не се увличат, след това наема консултант за строителството. Защо инвеститорите решават да се възползват единствено от изискуемия минимум от тази услуга, като доклад са съответсвие за проекта, и само документално оформяне при сториетлството не знам. По точно знам - мислят, че така спестяват пари.
А ако питаш за количествено-стойностната сметка тя по закон е по желания на инвеститора и се заплаща оделно - и нея инвеститорът решава да спести, защото му се струва скъпо за нянакви си количествени сметки. Работен проект по организация на строителството също е по желание, реалния такъв проект е скъп и никой не иска да си го поръчва.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-02-2006 - 15:52:59
-za sglobjaemite kashti - firma "BJAL bor" Bratzigovo
- za tsenata na monolitnoto stroitelstvo - 300-350 euro/m2
vijte kak stroiat nemtsite vuv - huf haus . pomechtaite niakoi da stroi tolkova kachestveno i u nas .
За подробния договор
07-02-2006 - 10:13:07
Гледах по Дискавъри за ремонта на Пентагона. Там се оказало, че ако действат по стария начин - с подробен договор, договорът трябва да е 3500страници. Затова решили да го сведат да 10. Обясниха го така - вместо да се описва колко лампи, с какви параметир трябва да се монтират просто казват на строителната фирма "трябва да е светло" и строителната фирма решава какво да сложи. Експерти прогнозират, че от първоначалните сметки за 1,2млрд. долара ремонтът ще излезе около 2. ама аз си мисля, че и в другия случай пак ще излезе 2, само дето ще се мъчат повече и ще се губи времеsmiling smiley
Та щом правителството на САЩ не може да си позволи подробни договори, явно не е това пътяsmiling smiley
И другото - не само в България работят с анексиsmiling smiley
Н
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
25-02-2006 - 22:53:28
ако искате да знаете Г-н Велчев,къщите на Братя Пашкулеви се правят по-много високи стандарти и ако си направите труда да влезете в сайта на фирмата ще разберете че тези къщи нямат нищо общо с т.н от вас "бунгала".Лично аз живея вече в такава къща,направена от тази фирма и съм много доволна от техния професионализъм,ако за вас къща 200 кв, е бунгало,моля да ме извините.Информирайте се преди да си изказвате мнението за дадена фирма :crazy:
Венци
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
26-02-2006 - 12:53:13
Зглобяемите къщи са идеален вариант за вила, ранчо и др. не е за предпочитане да се живее за постоянно.Стават бързо и са по уютни от монолитните.
DO - H . MOLIAVI DAITE MI ADRESA NA PASHKULEVI . IMAM EDNA IDEIA ZA TAKAVA KUSHTICHKA , SAMO RABOTA NE MOJE VREME E DA POMISLIM I ZA POCHIVKA .
R. Velchev
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
27-02-2006 - 09:42:19
Аз затова си оставям и името, за да се знаем личното ми мнение, от 1999г гледам за такива къщи и съм обиколил ВСИЧКИТЕ, които до 2004 предлагаха такива къщи, и във Варна и в Брацигово и в Асеновград и в София, само в Ерато не съм бил, но те започнаха през 2004 и нямах отзиви. Продължавам да твърдя, че българските производители на сглобяеми къщи от предварително сглобени панели по технология сандвич, предлагат само бунгала или къщи за лятно живеене. Всеки има право на мнение и аз си държа на своето. Може да се види от всичките ми постове какво смятам за различните технологии на изпълнение и строителите съответно. Аз също живея в такава къща и също иимам някакъв опит.
Мечтая си за някакъв момент, когато мога да си позволя да си поръчам хуф къща. Всичко друго е повече или по-малко компромис.
Колев
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
27-02-2006 - 10:08:26
Като казваш Варна,да разбирам ли,че имаш в предвид "Касиопея",защото тяхното производство е с няколко степени по-добро от всичко останало.Нека не се приема като реклама,но хората там наистина знаят какво правят.
R. Velchev
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
27-02-2006 - 10:34:16
Не знам кои бяха строителите, един познат преди 2 години лятото ме води да видя няколко такива къщи, но те бяха вече готови, но нещо не ми хванаха окото. Исках да видя каква е конструкцията и технологията. Повече гледах едно предаване по МСат, но там човека направи конструкцията от метал. Пък и аз обръщах повече внимание на изолациите, не толкова на конструкцията. А в това отношение сандвич изпълнението не отговаря на моите изисквания. Между другото през последната година и половина станаха много строителите, не са вече само 4-5 както когато аз търсех. А и климата във Варна не е такъв както при мен и има други изисквания. Иначе те бяха май най-доброто до момента на пазара, а и там май имат много клиенти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход