Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-09-2008 - 05:00:06
Ти младши да се дръжиш по-прилично, че току виж ти опънали ухото winking smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-09-2008 - 10:42:01
avatar
junior70 Написал:
-------------------------------------------------------
> Виждам, че повечето участници в тази тема са
> дембели - нямат точни отговори на зададени
> въпроси, просто си мерят п...-те. Симпатизирам на
> ARGONAVT, който се
> опитва да промени статуквото в тази тема/нека не
> забравяме,че все пак се намираме
> някъде на изток от цивилизацията/. Очакваме повече
> професионализъм от знаещите.
> Поздрави.

Хи,хи! Кои сте вие, дето очаквате? И кой е задължен да оправдае очакванията ви?
Хубаво аватарче, ма тук сме от вида хомо сапиенс........ winking smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-09-2008 - 21:13:46
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Калински, кажи ми че нямаш нищо общо с този
> "майстор" на дървената къща. Така не бих построил
> даже плевнята си!!!

Хахаха еми естествено че нямам.. просто строят на нашата улица smiling smiley и на мен ми се вижда доста странно и несериозно това дето наковаха... но нз.. да не избързваме.. тея дни ще снимам пак ако имат напредък . winking smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-09-2008 - 21:34:35
Не помня дали беше тук в тази тема или в някоя друга, но Абу питаше за разликата в цените за построяване на "американска барака" и монолитен дом. Ето това намерих http://www.cement.org/bookstore/profile.asp?store=&id=618, с малката разлика че дома не е строен с тухли, а със стиропорните форми и бетон, което значително намалява разходите. Струва ми се че този експеримент е правен от производителите на тези стиропорни форми ICF с цел да покажат предимствата им. Там се споменава за разлика от само 3% в полза на "бараката".
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-09-2008 - 21:37:58
Калински, покажи на човека малко снимки от другата тема, нека види какви греди използват хората. Това изглежда толкоз несериозно и опсно за обитателите на тази къща, че чак нямам думи!!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 00:23:21
е чух че я правел за родителите си smiling smiley смисъл.. се едни 10тина години ще издържи :} хахх това в рамките на шегата да се поддържа добрия тон у темата smiling smiley
таа... кво да му показвам.. нямам приказка с него... като е решил нека така да прави smiling smiley ще видим краиния резултат... то ясно че ще изглежда добре накрая.. въпроса е колко годинки ще издържи колибата.
мен не ме притеснява толкова дебелината и тея тънки плоскоски които накова...
по скоро ме притеснява факта че едва ли е третирал дървото с препарати... и ако недаи си боже стане пожар... ще останат само каманите които нареди отдоле winking smiley
не разбирам много от строежи на къщи .. особено пък на сглобяеми... ама.. аз така я виждам работата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-07 00:24 от kalinski.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 01:34:01
avatar
Когато едно нещо изглежда зле - то си е зле и без това да си специалист по темата.
Освен за пожар по-интересното е дали (всъщност най-вероятно не) е третирана за инсекти. Нощно време какъв хор на дървояди се чува, ако не е третирана ... не е истина...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 01:49:47
avatar
Я да забия един въпрос:
При стените с рамкова конструкция (в USA им викат wood frame wall , а в Русия - Каркасные конструкции) практиката рамката да се затваря отвън със шпертплат или OSB, а отвътре с гипсокартон и като пълнеж вата (дебелината според джоба на собственика. Каква дифузия се очаква да минава през стените, че се слага и пароизолация? През лепилото на шпертплата или OSB не минава нищо. През гипсокартона същата история. А през 20 см вата (както проектирам моята къща) пак нищо няма да мине, май...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 02:22:48
Николов, пароизолацията се слага за да не минава абсолютно никаква влага от стаята към ватата. Не мога да разбера какво толкоз ви плаши този полиетилен???Ако искаш не го слагай, аз мисля че ако не беше необходим, строителите тука не биха го слагали. Аз допускам че това което прави Любо е НАЙ-правилното да успее да накара стената да диша без да оросява ватата, друг е въпроса колко ще струва и дали е иконом. изгодно?? Така значи, още един почитател на къща от дърво!!Браво, браво. Набираме смелост.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-09-2008 - 02:26:47
avatar
Смелост не е точната дума в случая. Живот и здраве напролет ще започна сефтето...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход