Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ

Публикувано от rockwall 
РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
29-07-2010 - 16:42:09
avatar
КОИ СГРАДИ СА В РЕЖИМ НА ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ и трябва да се регистрират и да се правят домови книги и тн

някъде пише че сгради над 3 етажа

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
06-05-2011 - 22:53:15
В масовия случай се самоопределят.Има голяма неяснота в закона...трябва да има едни списъци със сградите,пък включването на сграда в списъка подлежи на обжалване....за това законодателят взе да разчита на добрата воля на овцете,пък те се оказаха толкова прости,че сами влязоха в кошарата...
Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
13-05-2011 - 10:44:55
Много ясно е посочено има ли в сграда повече от три самостоятелни обекта сградата е в режим на ЕС
Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
01-06-2011 - 18:31:59
Хайде тогава един бърз въпрос...
Имаме сграда с 5 входа.Два от тях са с по-малко от три самостоятелни обекта.
Имаме ли етажна собственост,нямаме ли,ако имаме всички входове ли обхваща или само част от тях?

Очаквам агрументиран отговор-с текстове от закона!
Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
03-06-2011 - 07:52:27
Чл. 3. За управлението на общите части на сгради в режим на етажна собственост, в
които самостоятелните обекти са до три и принадлежат на повече от един собственик, се
прилагат разпоредбите на чл. 42, 43 и 44 от Закона за собствеността.
Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
03-06-2011 - 13:48:40
Това не е отговор на въпроса.Блокът е свързан с общи преградни стени,общ покрив и обща инсталация,фасада,прилежащата територия е определена общо за цялата сграда....Кой закон ще приложиш-ЗС или ЗУЕС...
Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
03-06-2011 - 16:06:01
Много е важно как сте се регистрирали в общината като една ЕС или като 5 отделни.По правилното е да се регистрирате като една ЕС и да си приложите ЗУЕС .А и щом имате прилежаща територия към цялата сграда е задължително да сте една ЕС.
Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
04-06-2011 - 09:51:49
Ето виждаш ли как дойде там,от където аз тръгнах...Ако възникваше ЕС автоматично по силата на закона,елементът с избора изобщо нямаше да съществува.Прилежащите територии не са критерий по ЗУЕС.Значи все пак ЕС не възниква автоматично...smiling smiley
Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
04-06-2011 - 11:18:02
Значи аз никъде не съм споменал, че ЕС възниква автоматично точно в закона е посочено как се възниква и какъв е срока и колко собственика могат да предизвикат ОС и създадат ЕС. А ако си запознат защото има доста спорове кога точно може да възникне ЕС дали още в груб строеж дали на зелено дали на акт 14 или след акт 16 .Защото според мен точно тук се погазват най много правата на собствениците.
Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
06-06-2011 - 01:46:40
Това е най-некадърно написаният закон,който съм чел.Не се сещам за нещо по-лошо.И в други закони има глупости,но няма друг,дето да е глупост от началото до края.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход