Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Заплащане на разходи за домашен любимец

Публикувано от pierre19 
Заплащане на разходи за домашен любимец
06-07-2016 - 22:56:45
Имам съсед, който по цял ден си разхожда кучето и казва, че съседите са съгласни да плаща 1 лев такса. Тези пари обаче не се приспадат от общите месечни сметки, а отиват за "общи" - касата на входа. Обаче, аз като многочленно семейство, съм ояетен, защото ето какво казва следния текст:

"Предвидена е и такса вход за домашните любимци. По закон собствениците, ползвателите и обитателите, които отглеждат в сградата животни, подлежащи на извеждане, плащат такса за всеки домашен любимец. Тя е в размер като за още един член на домакинството. Причините за това са, че животните също използват асансьора или стълбището. А това неизменно е свързано със замърсяване и разходи за почистване."

Съседът казва, че кучето му е "чисто" и на никого не пречи, и ме обвинява в "лошо" отношение към животните, но на практика, аз искам той да си плаща както е по закон като член на домакинството. Няма домоуправител, и никой не иска да става, а съседът си прави каквото иска. Прав ли съм да искам той да си плаща, и към кого да се обърна за помощ, защото той казва, че ако "болшинството" от съседите са съгласни да плаща такса, това е решение на общото събрание, и законът не важи!....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход