Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПУРНЕС?

Публикувано от Elle 
Elle
ПУРНЕС?
20-02-2006 - 16:51:20
Къде в мрежата мога да намерия целия текст на ПУРНЕС /актуален разбира се winking smiley/?
Интересува ме кой и какво може да направи ако реша да си остъкля терасата например?!
Чета тук разни смехотворни изказвания от рода: "остакляваш балкон - променяш фасадата на блока' - демек нямаш право, по тази логика дори дограмата не мога да си сменя, или да си боядисам терасата розова например, ако всички други са зелени..
А всички собственици на апартаменти правили реконструкции? Какво? Някой ще ги принуди да 'поправят' преустройствата и да въведат жилището в първоначалния му вид? Едва ли ще помогне да се възвърне здравината на първоначалната конструкция.. Съмнявам се, че в 99% от случаите някой е искал разрешителни за какъвто и да било подобен ремонт..
Re: ПУРНЕС?
25-02-2006 - 15:08:32
Ако решиш да си остъклиш терасата например трябва да си извадиш разрешение за строеж - естествено ако решиш да спазваш закона. Естествено, че не можеш да си боядисаш терасата розова. И изобщо не е смехотворно, че променяш фасадата на блока. Точно така - променяш я. И като си остъклиш балкона, и като си боядисаш терасата. Не мога да разбера как е възможно да се задават такива въпроси. В момента в които си боядисаш терасата розова пада цената на всички апартаменти в сградата. Хрумвало ли ти е че никои няма право да прави това?!?
В ЗУТ пише какво е обща част. Никой няма право да променя обща част без съгласието на останалите собственици.
Elle
Re: ПУРНЕС?
27-02-2006 - 10:10:29
Не, не ми е хрумвало. Има блокове, терасите на които, са в окаяно състояние - не са боядисвани с години, опушени, олющени. Да не говорим, че хора държат какво ли не на балконите си - всякакви стари мебели, разни непотребни неща, дърва за огрев, готварски печки, хладилници, някой дори отглеждат животни, което не е много приятна гледка понякога. Е извинявай, но не една розова или една преградена тераса би ме спряла да си купя апартамент някъде, а точно подобна мизерия ще ме накара да се замисля дали си струва парите..

А можеш ли да ми обясниш след като терасите са обща част, защо тогава квадратурата на терасата влиза в квадратурата на апартаментите?
Излиза, че плащаме за нещо, което по закон не може да ни принадлежи? smiling smiley
При мен например терасата е 10 квадрата, при това вътрешна и ми 'яде' страшно много от стаите, но все още не съм я 'усвоила', както направиха повечето ми съседи smiling smiley Аз лично искам да я затворя, за да си направя една красива зимна градина smiling smiley Като естествено няма да пипам прехода м/у стаите и терасата, т.е. няма да събарям стени smiling smiley

Пак недомислени неща в тия закони..
Промените по фасадата на блока се забелязват, но тези промени в повечето случаи не са опасни за живущите в блока, по трудно се виждат промени по вътрешната конструкция, които често могат да бъдат фатални..
Анонимен потребител
Link
27-02-2006 - 16:09:56
Re: ПУРНЕС?
18-03-2006 - 00:39:33
Променената фасада смъква цената заради разваления вид на сградата. А някой опитвал ли се е да продаде апартамент и да не може да му вземе парите заради такива хора. Защото купувача гледа всичко. Аз например не мога да продам заради мангалите, дето наобикалят и селянката дето си оставя по цял ден боклука настълбището .....
Стига сме живели на принципа "сам съм, други няма" защото днес тропаш и цапаш ти, утре на теб
Re: ПУРНЕС?
24-03-2006 - 22:23:35
Квадратурата на терасата влиза в квадратурата на жилището - да. Общите части също влизат... За балконите пълни с всякакви боклуци сте абсолютно право - кочина и селяния. Струва ми се, че не е редно, понеже някои е прасе и аз да стана прасе. Така или иначе всеки носи отговорност за собствените си постъпки, а не за тези на съседа. Закона забранява своеволното остъкляване и боядисване на тераси. Ако трябва да сме точни той забранява и подмяната на входната врата на всеки апартамент --- Да! Ако решиш да си подмениш входната врата - етажната собственост трябва да ти разреши. На фона на цялата мизерия в общите части на нашите блокове това е направо смехотворно. Но е факт. Друг е въпросът, че в тази държава на никого не му пука за закона. Аз обаче не живея в панелен блок с гадни боядисани и остъклени тераси и вмирисани стълбища. Живея в красив нов блок и не искам да се съглася, че някои има право да го загрози.
Елфичка
Re: ПУРНЕС?
19-04-2006 - 16:09:16


Не се хвали с новия си блок, нов е сега, ще видиш след няколко години, паднала мазилка, ще се появи и теч и стълбищата ще се вмиришат :] , защото в тези нови блокчета живеят и богати мизерници, които освен да рушат друго не умеят и никой неможе да им каже нищо, защото се смятат за богопомазани. Не живея в панел, но не е и нужно, за да ти кажа, че има много спретнати блокчета с нормални хора, които имат отношение към чуждата собственост. smiling smiley
интересува ме ПУРНЕС


Re: ПУРНЕС?
26-04-2006 - 16:47:34
kakwo e neobhodimo da se naprawi za da polu4a razre6enie za stroej na banq i toaletna w tawansko pome6tenie w jili6tna kooperaciq
Re: ПУРНЕС?
14-02-2007 - 14:13:03
Искам да помоля за съдействие относно ПУРЕНС. От скоро сум домоуправител и имам проблеми с фирми превърнали апатаемти в офиси. Според чл. 9 ал. 5 (5)Лицата, които упражняват професия или извършват дейност в етажната собственост, която е свързана с достъп на външни лица, по-чест от обичайния, участвуват в разпределението на разноските за осветление, почистване и поддържане на общите части и за портиер в петорен размер (като за петима обитатели).
Как следва да се изчисляват сумите, които следва да заплащат фирмите месечно в общата каса на входа Една фирма като за един човек в петорен размер или за всеки служител във фирмата като за петима обитатели?
Много благодаря
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход