Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

общи разходи за необитаем апартамент

Публикувано от bananka 
общи разходи за необитаем апартамент
05-03-2008 - 13:55:10
В кооперацията, в която живея в 3 от апартаментите не живее никой. Как трябва да се определи тяхната част от общите разходи на входа - чистачка, асансьор (ел. енергия и абонамент за поддръжка), ел. енергия и портиер (24 часа) ?
Re: общи разходи за необитаем апартамент
21-05-2008 - 08:23:07
Аз имам подобен въпрос.Живеем в блок- ново строителство.ПОловината апартаменти вече са населени.Има доста, които ремонтират апартаментите си.Доста замърсяват.Как се определя тяхната такса за чистачка ?
Re: общи разходи за необитаем апартамент
21-08-2008 - 17:27:06
При нас решихме на необитаваните апартаменти да се разпределя такса като за 1 обитател, докато не се нанесат. След това ще се разпределя такса според броя на обитателите.
Естествено има съгласни и несъгласни с това.
Ще ми е полезно да споделите какво се случи при вас и как решихте проблема.
Re: общи разходи за необитаем апартамент
22-09-2008 - 11:00:49
Аз също съм в нове кооперация. Ние решихме да не събираме пари от необитаваните жилища (то и е трудно да се свържеш със собствениците). Когато се нанесат, ще се включат в общите разходи.
Re: общи разходи за необитаем апартамент
02-11-2008 - 15:04:44
И ние решихме като valyo_pp, просто никой няма да плати за чистачка като не е живял там. Само на апартаменти, в които има трайно настанени съседи се събира такса

[lechitel.info] [tq-jenata.com] [testovebg.com]
Re: общи разходи за необитаем апартамент
31-03-2010 - 12:27:46
Не е редно , според мен,да се събират каквито и да било такси за входа от собственик,който не ползва асансьор,не замърсява и пр.-,щом не живее там.Защо да се облага и с този данък,нали плаща такса "смет"на общината за този дето духа.Това си е жив рекет.Иначе,за общи ремонти ,си поема неговия дял- нали е собственик на идеални части.*tired*
Re: общи разходи за необитаем апартамент
19-04-2010 - 20:49:01
Zdraveite
Imam apartament na moreto v taka nare4enite hotel-apartamenti. Polzva se samo 14 dni v godinata a me zadalzavat s dogovor da pla6tam za podrazka na ob6tite 4asti na sgradata za tsialata godina iz4islen na kvadraten metar ot ob6tata plo6t saglasno naturalniat akt, t.e. razmera na zili6teto. Po kakav zakon se praviat tezi dogovori ?
Blagodaria Vi predvaritelno
Re: общи разходи за необитаем апартамент
14-05-2011 - 08:10:02
ЗУЕС чл2 ал 1 Единствено за което можете да оспорите е това ,че дължите по време на отсъствието си 50% от консумативните такси чл51 ал 3
Re: общи разходи за необитаем апартамент
08-06-2011 - 11:19:27
Какво значи "задължават ме с договор".Договорът е нещо,което човек подписва само ако иска.Никой не може да ви задължи да подписвате договори...
Re: общи разходи за необитаем апартамент
09-06-2011 - 19:25:30
Точно по закона и точен член ги задължават и затова си го измислиха Чл. 1. Този закон урежда обществените отношения, свързани с управлението на
общите части на сгради в режим на етажна собственост, както и правата и задълженията на
собствениците и обитателите на самостоятелни обекти или на части от тях.
Особен режим на управление на общите части
Чл. 2. (1) Управлението на общите части на сгради в режим на етажна собственост,
построени в жилищен комплекс от затворен тип, се урежда с писмен договор с нотариална
заверка на подписите между инвеститора и собствениците на самостоятелни обекти.
(2) Договорът по ал. 1 се вписва по партидата на всеки самостоятелен обект и е
противопоставим на неговите последващи приобретатели.*smiley_ahh*И както го попитахте. Какво значи "задължават ме с договор".отговора е лесен искаш ли апартамент тук ето НА и плащай а човек като подписва гледа все пак какво подписва.И знаеш ли кога собственици в такъв комплекс могат да имат повече идеални части от инвеститора за да може да свикат ОС и или да сменят тази фирма на инвеститора или да си наемат друга или сами да си управляват имота *beer* никога.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход