Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

процедура по подмяна на радиатори през отоплителен сезон

Публикувано от Даниела 
Здравейте,

Ще съм изключително благодарна, ако ми помогнете с казуса, пред който сме изправени със съпруга ми в момента.
В началото на зимата закупихме жилище и се налага да направим ремонт на апартамента преди да се нанесем да живеем в него. И тъй като жилището е употребявано (става въпрос за 20 годишен ЕПК блок) трябва да се подменят инсталациите, в това число и старите чугунени радиатори с нови алуминиеви. И ето го казуса - домоуправителят не ни разрешава да направим подмяната, аргументирайки се със "стара инсталация". Проблемът за него не е спирането на отолението за 2 часа в работен ден, източването на вода само за 2 етажа (апартамента се намира на 11 етаж от общо 13), повторното пълнене на системата (за което ще внесем необходимата сума за водата в общата каса), а "старата инсталация", която всъщност не е стара, както стана ясно след направена консултация с топлофикация и фирмата за топлинно счетоводство. Също така тези две организации не виждат проблем в подмяната на радиаторите през отоплителен сезон, дори топлофикация ще изпрати техник, който ще следи за спазването на необходимите процедури за спиране на топлоподаването и източването на системата. Искам само да уточня, че имаме и изготвен проект за новите радиатори (брой ребра за обема, който имаме и т.н.) от оторизирана за това фирма и съседите бяха известени с уведомително писмо от нас за извършване на подмяната. Бойкотът на домоуправителят се изразява в това, че не ни дава ключа от абонатната станция.

Бих желала да получава съвет какво да направим в този случай? Наш приятел юрист ни посъветва, че домоуправителят няма законово основание, но дали е прав?

Благодаря ви предварително!
що ми се струва че абонатната е на топлофикация а не на домоуправителя. техника си има ключ. начи намирате техника който отговаря обикновено рано сутрин някъде се събират, договаряте се кога да източи и съответно да наточи не вярвама да минете без некой лев обикновено 20 и така. за да си нямате и напред проблеми с колектива внесете някой лев и там но повече от 10 лв не. куб.вода е около 70 ст. а повече от 1 кубик не можете да вкарате и да искате
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход