Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

газов котел на пропан -бутан.

Публикувано от nik12345 
Re: газов котел на пропан -бутан.
22-12-2007 - 13:23:56
Разхода си е спрямо инсталацията и не може да се каже колко ще харчи.Имал съм в 2стаен апартамент котел на пропан-бутан и харчеше м/у 2-4 10кг на месец,но беше от най-старият модел и имаше малко ядове с качеството,но при новите модели котли мисля че не разхода а проблемите с горивото са основният недостатък.
Re: газов котел на пропан -бутан.
22-12-2007 - 14:39:08
Една газова печка за една стая гори газ като разпрана , да не говорим за котел на пропанбутан който ще отоплява пр 100 квадрата етаж . Монтирал съм такъв котел за отопление на бгв , собственика започна с 2 бутилки по 50 литра и накрая си закопа тонова на кълвача газ в двора . С 10 кила месец ама друг път или ще стоиш на студено с 18 градуса .
Re: газов котел на пропан -бутан.
22-12-2007 - 16:26:15
Не е само спрямо инсталацията ....ами и Кв-те на котела ...също от потреблението на БГВ студените дни в месица, ,разположението на жилището, изолациидограми, термовинтилr ,стаини програматори .......Ако наистина искаш да ползваш котел на пропан-бутан и си в къща най-удачно е да направиш една бутилкова система да кажем от 5-6 бутилки поне да не си разхождаш често ....
Re: газов котел на пропан -бутан.
23-12-2007 - 09:26:45
Re: газов котел на пропан -бутан.
23-12-2007 - 15:25:49
Е в този смисъл инсталация като цяло.
Re: газов котел на пропан -бутан.
07-01-2008 - 23:45:49
Мога да дам полезна информация. Отоплявам се за първа зима на котел с пропан-бутан, очаквам скорошно газифициране. Апартамента 2 стаи + кухня на документи е 67 кв. м., реална жилищна (отопляема полощ) 51 кв. м. на първи етаж - панел, и трите стаи са на юг. Апартамента е изолиран та чак съм се "престарал", през годините на парче съм изолирал всяка стая с вътрешна изолация 4 см на външните стени и подовете включително и коридора заради разликата в нивата която се получава. После изолирах всички външни за апартамента стени с 2 см. към съседите и стълбището, таваните с 1 см. До това лято в кето всички съокооператори си изолираха апартаментите от вън, остана грозната фасада само на моя апартамент който е изолиран от вътре. Подразни ме тази гледка и изолирах и аз само зардаи гледката на един прекрасен вход. Може би входа ни е един от най-красивите в България, саниран, боядисан, чист и спретнат. Така ..... стана че на външните стени имам общо 8 см. изолация. Дограмата е сменена - PVC. Входната врата също. Сега конкретно за отоплението ....Котела е RADIANT 7-24 Kw. имам радиатори във всяка стая включително на коридора и в банята. Както разбирате исках да постигна едно добре отоплено жилище. Поддържаната температура е 22 градуса в целия апартамент, със стаен термостат съм. Разхода ми около 11 литра на денонощие, тоест една бутилка от 27 литра която пълня 22 литра за 25 лева по сегашни цени около 1.12 лева за литър ми стига за две денонощия. В момента целия месец е студен температурите са миносови. При топло време в смисъл положителни външни температури една бутилка ми стига за 3 денонощия. Забравих да поясня че подържам 22 градуса денонощно, живеем трима възрастни и бебе. В сметката влиза разбира се и БГВ за къпане и миене на посуда.Та крайната цена за студено време е около 380 лева на месец. Очакванията ми бяха за по-ниска цена но уви ... Имам две бутилки които сменям. Дано съм бил полезен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-07 23:49 от forrest.
Re: газов котел на пропан -бутан.
08-01-2008 - 08:15:54
Ако беше сложил климатици, щеше да плащаш 5 пъти по-малко. Не се шегувам.
Re: газов котел на пропан -бутан.
08-01-2008 - 09:26:52
Напротив - шегуваш се! Без шега обаче на природна газ ще е два пъти по-евтино, колкото и на климатици + ел.бойлер и печка, де.
Re: газов котел на пропан -бутан.
08-01-2008 - 09:32:26
От две години отопляваме 3-етажна нова къща - червена тухла, XPS изолация, ПВЦ дограма, К-стъкло - с котел на пропан бутан (и ние чакаме газификация). Имаме цистерна в двора (2.500 л.) и зареждаме 3 пъти годишно. Скъпичко идва, но е чисто, лесно и топло. Три семейства сме (7 души, с малки деца, т.е., винаги има хора у дома и не пестим много) и мисля, че ако живеехме отделно, много малко по-евтино щеше да излиза. Освен това, много се радвам, че резнах Топлофикация - вече не ги чакам те да ми пуснат парното и те да го спрат.
За климатиците и други са казвали, че излиза по-евтино, отколкото моя вариант, но как става отоплението в баните, например.
Re: газов котел на пропан -бутан.
08-01-2008 - 10:13:53
Аз казах ли че , си горят котлите на пропанбутан .Ртинг виж какво пишат хората .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход