Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

газов котел на пропан -бутан.

Публикувано от nik12345 
газов котел на пропан -бутан.
07-12-2007 - 21:17:17
Здравеите , намислил съм да отоплявам апартамент 80кв.м с газов котел но на пропан -бутан.Някои дали може да ми каже дали си заслужава инвестицията,а и предшолагаемият разход нза пропан тъй като той е по калоричен
Re: газов котел на пропан -бутан.
08-12-2007 - 15:54:18
А бе ако търсиш икономическа изгода трудно ще намериш. Ако очакваш скорошна газификация е друго нещо. На пропан-бутан не е по-икономично от тока, само дето хамалогията с бутилките си е за твоя сметка. Ако ще го правиш трябва да разположиш бутилката на такова място, че да е удобно за доставчика(например до входната врата).
Re: газов котел на пропан -бутан.
19-12-2007 - 13:23:44
Като идея е много добра,но котлите са направени да работят с константни параметри на горивото,оттук всяка нова бутилка има разлика в качеството в огромна степен.Ако предстои газификация си струва ако не печки на ток или ако е нов апартамента да се положат тръбите и после да се мисли спрямо ситуацията.Друг лош варянт за апартамент е камина с водна риза.Друго лошо е че пропан бутана ще го вдигат,а и токаsmiling smileyПишете ми на Л.С ако желаете ще се видим и ще ви дам оферта за всичките възможни варианти.
Re: газов котел на пропан -бутан.
19-12-2007 - 20:51:05
Напълно съм съгласен с мнението по темата, само не разбрах кое му е лошото на камината за апартамент - ако може малко пояснения!
Re: газов котел на пропан -бутан.
20-12-2007 - 09:12:41
В повечето случаи комините не са добре зидани и всички етажи над камината псуватsmiling smiley(от личен опит)Другото лошо е хамалогията и мръсотията от дървата,а и в рядки случаи но достатъчни камината пуши(връща)Е и вече другите недостатъци,че неподдържа постоянна температура.
Re: газов котел на пропан -бутан.
20-12-2007 - 19:35:41
Така е твърдото гориво си има много недостатъци, но те важат и за къща, а не само за апартамент. Докато обаче съществува нелегална сеч (и докато има какво да се сече) и цените са нереални - камините ще продължават да се ползват.
Re: газов котел на пропан -бутан.
21-12-2007 - 17:01:20
Не си струва котел на пропан-бутан наистина заради голямата хамалогия ,а и никак няма да е евтино имам приятел с комвентор кинг 4.2 Кв мисля че беше и непада зимата под 5 бутелки от големите .....но ти си преценяваш
Re: газов котел на пропан -бутан.
21-12-2007 - 18:38:50
Котел с пропанбутам гори около 100 грама на киловат на час - или ако е 10 киловата по 100 гр равно на килограм за час работа . По лев за кило , и ако работи 10 часа - 10 лева , за месец 300 лева . 10 месеца зима -3000 лева .
Re: газов котел на пропан -бутан.
21-12-2007 - 22:41:16
За др. сметки на Филма не знам, но килото в момента май е 2лв. Литърът е над лев.
Re: газов котел на пропан -бутан.
21-12-2007 - 23:25:55
Добреде написал съм кило вместо литър ,(въпреки че като зареждат бутилките в цеха стоят върху кантар ) това променя ли разхода на котела - и ако ти платиш по малко с котел на пропан бутан се обади .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход