Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?

Публикувано от admin 
Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?
05-12-2006 - 18:26:43
Моля разгледайте тези два начина на търсене:

Вариант 1. Избор на райони от една колона в друга:
http://www.imoti.net/ads/search_prodajbi.php

Вариант 2. Показани всички райони, избор с кливане на кутийка.
http://sofia.imoti.net

Re: Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?
05-12-2006 - 19:27:08
Вариант 1 е по-удобен, азбучния ред в списък винаги е най-лесен за преглеждане а и селекцията е доста по-видима. Да не говорим че като цяло формата е по-малка и "плаши" хората по-малко smiling smiley
Това е едно от предимствата на онзи забранен за споменаване сайта cool smiley
Анонимен потребител
Re: Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?
05-12-2006 - 20:43:29
По-важно според мен е да може да се записва селекцията, за да се използва след време.
Re: Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?
06-12-2006 - 11:12:25
Hi admin,

Вариант 1 е по-прибран и дава възможност да по-лесно да обхванеш с един поглед цялата си "заявка" за търсене.

Вариан 2 изглежда по-разточителен, но лично моето субективно усещане е, че използвайки го, вероятността да пропусна нещо (важно) е по-малка.

Искам да подкрепя Тинки.
Потребителски е много важно, след като си разглеждал (вероятно дълго и напоително) резултатите от проведеното търсене, с някакво семпло действие :
- връщане към записан набор от критерии,
- натискане на нарочен бутон,

да може да се върнеш гарантирано в самото начало (където си задал първоначално параметрите) и да проведеш ново търсене при промяна на един или повече критерии.
Успех!
Re: Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?
06-12-2006 - 11:44:00
Привет на всички,

На мен вторият начин повече ми допада. И вече се изгласувах по темата smiling smiley

Иначе подкрепям Тинки и Начеф
Re: Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?
06-12-2006 - 20:33:02
Ще се радваме ако повече хора се включат в анкетата.
Предстои нов дизайн на imoti.net и бихме искали да използваме унифициран начин на търсене, защото според доста потребители да има две различни начини на търсене е объркващо.

Re: Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?
07-12-2006 - 06:16:53
Струва ми се, че потенциалните нови потребители биха възприели по-добре първи вариант - на един екран има повече опции и се ориентираш по-добре какво да направиш. Може и да греша! Хората са странни.
Re: Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?
07-12-2006 - 08:35:58
При втория вариант по-лесно избираш сходните райони. Това му е предимството
Анонимен потребител
Re: Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?
07-12-2006 - 08:39:35
За мен втория вариант е по-добър, ама ако ще го правите както трябва ще ви се "отели вола".

Какво имам предвид - в списъчето на вариант 1 има 133 елемента (предполагам някой селект от таблица), а в вариант 2 може да се избира между 100 елемента. Т.е. тези 100 елемента във вариант 2 са твърдо забити, а не са извлечени от базата. Значи формичката на вариант 2 не е конструирана динамично, откъдето пък следва, че за всеки град ще трябва да си правите нова формичка. Ако се добави нов район пак ще трябва преправяне и т.н. С други думи много ще е тежка поддръжката.

Ако обаче се "изтарикатите" и направите формата "динамична", т.е. за районите да има информация дали са "Юг", "Запад" и т.н. и формичката 2 не е статична, а динамична ще стане много добре. Вярно за София ще се получи доста голяма форма, ама за другите градове ще е много по-добре от избор в списък.

По отношение на това, че формата за София ще е голяма може да се направи нещо като показване и скриване на райони, в смисъл тези които не те интересуват да се скрият.

Но, пак казвам това са неща свързвани с удобството на работа. Те не внасят нова функционалност, а такава за запазване на определена настройка е необходина.

Re: Анкета: Кой начин е по-удобен за търсене ?
07-12-2006 - 08:48:10
Като ги имате и двата начина на търсене оставете на хората сами да си избират. За да не се объркват сложете по-поулярния по подразбиране като другия е достъпен с табче или бутон за превключване - който е отворен и иска да експериментира сам ще си го намери, а 90% от хората ще си карат с начина който им е даден.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход