Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"

Публикувано от Motion 
Re: Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"
03-11-2006 - 10:56:03
Ценностната система на всеки човек е различна – има общи черти, но има и прекалено много нюанси, които правят човек да изглежда, най-общо казано, добър или лош.
Няма да споря за това кой е добър или лош човек, тук думите престават да имат значение.

Но за това, че всички ние сме като Ахмед Доган и Данчо Ментата, изобщо не съм съгласен. Ама никак. Предполагам, че визираш това, което се случва (и много от онова, което не се случва ...), когато се покатериш на високата обществена стълбица ...
Да, вярно е, че това е един достатъчно надежден лакмус (но има и няколко други) за личните и човешки качества на някого. А очевидните факти за хора като цитираните по-горе дори не се нуждаят от кой знае какъв анализ, за да се стигне до изводите, за които вече съм писал ...

Дали ще бъдат разкъсани от недоволни тълпи ... това вече ми звучи като някаква нескопосана фантастика.
Първо, защото мерките, които трябва да се предприемат (и то не вчера или утре, а именно днес) В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ няма да доведат до понижаване на нечий жизнен стандарт. Говорим за ПРЕНАСОЧВАНЕ, И ЗА ОПТИМАЛНО, ЕФИКАСНО изразходване, на вече налични ресурси – природни и финансови!!
Второ, защото хората могат и да не разберат, че такива мерки са предприети. Не е нужно да се афишира колко сме загрижени за запазване на природния баланс (по-точния израз е за запазване на равновесието между Природа и Човек). Изключвам случаите, в които се изисква пряко отношение и грижа от страна на всички ни.
Трето, защото тези, които управляват днес, няма да го направят. Поне не и по собствена воля.

Спирам до тук, защото тази тема не е за Природата 

За „татово време” какво да говорим. Живял съм достатъчно и в тези години.
Моите лични наблюдения показват, че свободата никога не е била желана от никого, освен в годините, когато сме били под робство ... и то само то отделни личности ... Това е тъжната ретроспектива на нашата история.

Темата за свободата като феномен в същност е прекалено сериозна и ще оставя за друго време ...

Но не е вярно, че основното недоволство било против ниското потребление.
За да си недоволен, че нямаш определени материални блага или че не ползваш даден вид услуги, е необходимо първо да знаеш, че съществуват такива winking smiley
След това трябва да решиш, че са ти нужни.
И едва накрая да си направиш сметката дали са ти по джоба.

Този тристъпков процес изобщо не беше в главите на населението ...
Re: Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"
03-11-2006 - 14:16:16
Ако имаше начин без да се понижава стандарта на живот на НИКОГО да се решат екологичните проблеми, то тях нямаше да ги има.
Ако предложиш програма, която да не удря по джоба никого и решава екологичните проблеми на Земята ще станеш най-известния човек в историята - паметниците ще са безчет, ще ти се кланят и ще излязат хиляди нови религиозни течения, които да те боготворят....
Re: Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"
03-11-2006 - 16:44:09
Като изключим иронията и леката язвителност в последния ти пост, ще предложа на вниманието ти, отново, написаното в предния ми пост:

Говорим за ПРЕНАСОЧВАНЕ, И ЗА ОПТИМАЛНО, ЕФИКАСНО изразходване, на вече налични ресурси – природни и финансови.
Това може да се извърши в две посоки: държава и частен бизнес.
За втората вече говорихме – нашите бизнесмени нямат нито необходимото образование, нито познания, нито желание, нито воля да подпомогнат процеса за съхранение и опазване на Природата.
За да бъда коректен, има частично раздвижване, и то само в случаите на чуждестранни инвестиции в по-значимите производства – „Златна Панега-Хайделберг”, „Юмикор Мед”, „Лукойл Нефтохим”.

За държавата. Ако имаш поне малка представа как се съставя, променя, изпълнява и отчита един държавен бюджет, ще знаеш, че всичко е въпрос на сметки.
Няма никакво икономическо обяснение за оправдания от типа "няма пари".
Пари винаги е имало и ще има в един бюджет. Но доколко се събират приходите и КАК се изразходват разходите по него е дълга тема за разговор ...
Ако се вярва на голите цифри, за тази година са предвидени 6 млн. лева субсидии от държавния бюджет за МОСВ, като в същото време планираните му приходи са едва 5,1 млн., при разходи близо 45,5 млн. (разликата се формира като нето трансфери и вноски от държавния бюджет).
Отварям малка скоба, за да обърна внимание на един често пренебрегван факт: ако поискате да разберете точните видове и размери на приходите и разходите на това министерство (а и не само на него) бързо ще осъзнаете що е то Е-правителство и как един измислен министър на държавната администрация „построи” компютърното и интернет бъдеще на чиновническата бг гвардия winking smiley

Иначе, ето колко „малко” са възможните (основни) източници на финансиране към днешна дата:

• Републикански бюджет (вече ви споменах параметрите, но това е само обща рамка, за подробности можете да се обърнете към пресцентъра на министерството; и внимавайте с позата winking smiley)
• Предприятие за управление на дейностите по опазване на околната среда (проекти в тази област, осигурени с безлихвено кредитиране)
• Национален доверителен екофонд (това са дарения, които се изпалзват за финансиране на проекти в защитените територии)
• Механизъм “съвместно изпълнение” в рамките на Протокола от Киото към Рамковата конвенция по изменение на климата;
• Споразумения за двустранно сътрудничество - с Австрия; Кралство Белгия; Великобритания; Федерална Република Германия; Княжество Монако; Кралство Холандия, Япония (това е ясно, алабала);
• Международни организации и финансови институции - Програма за глобално опазване на околната среда (ГЕФ); Nordic – фондове; CIM – проекти; Централно европейска инициатива; Американска агенция за международно развитие (USAID); Световна банка; Програма ALTENER; Програма SAVE (много дълги приказки могат да се разкажат във връзка с тези програми ...)
• Предприсъединителни фондове на Европейския съюз за държавите кандидатки за членство – ИСПА, Програма ФАР, Европейски фонд за регионално развитие и Кохезионен фонд, САПАРД

Тук няма да говорим за конкретните „сладки” пари, които се очакват да бъдат отпуснати през структурните фондове в следващите седем години (считано след „сакралната” за мнозина дата 01.01.2007 г.), и за които поне един от прословутите обръчи на Доган вече е направил предврателен разчет къде и как да бъдат ... хм, наместени. Мога само да кажа, че за в бъдеще ще му бъде по-трудно, но не и напълно невъзможно, да борави с лекотата, с която преразпределяше евро и другите средствата досега.

Още една, струва ми се много резонна, забележка:
Ти упорито продължаваш да обвързваш решаването на екологичните проблеми с понижаване стандарта на живот. Но не видях нито един аргументиран довод за една такава теза.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-11-14 14:18 от Motion.
Re: Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"
03-11-2006 - 17:04:29
Ами струва ми се обсурдно да аргументирам нещо очевадно. Ако имаш 1000лв. в джоба и вместо да си купиш телевизор платиш на някой да почисти градинката пред къщата ти оставаш без нов телевизор. Почти 100% от хората биха предпочели новия телевизор, ако някой им намекне, че градинката пред къщата се подържа от общината, на която В са платили данъци и не биха влизали в подробности дали парите в общината са достатъчно.
Отговорх ти и на въпроса защо смятам, че ВСИЧКИ са с манталитета на Доган.
Знаеш ли че най-много енергия отива не за отопление, а за автомобили. ДА знаеш колко хора са си продали автомобилите за да намалят вредните емисии?
Re: Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"
03-11-2006 - 17:23:50
Темата за екологията е съседна, човече winking smiley

И не така грубо. Така не се подхожда към проблеми, за които досега изобщо не се е говорело, които са общо взето непознати и направо чужди на обикновения човек.
Не можеш да кажеш на някого – дай си от заплатата, макар че ти вземаме достатъчно под формата на преки и косвени данъци!

С телевизора – това е твърде несериозен пример ... Ще кажеш на хората, че от събраните данъци и по линия на външно финансиране ще се направи този и този проект, и това ще става планирано и ПОСТЕПЕННО. Така той ще знае, че участва, но няма да е толкова очевидно и осезаемо, че част от неговите пари отиват за една така или иначе полезна инициатива (нямам предвид почистването на междублоковите пространства и градинки ...)
А аз явно съм от нищожния процент от другата страна на твоите „почти 100%”, защото наистина ще го направя.

За колите също не се прави така. „Топлата вода” в това отношение вече е открита – първо се тръгва с най-очевидното, т.е. с качеството на произвежданите горива – екосъставки, и плавно преминаване към безвредни субстанции (водородното гориво не е фантазия, но засега има някои технологични пречки, за да може да се въведе в масова употреба).
После се въвеждат данъчни облекчения и стимули да използваш тези нови горива.
И едва на трето място налагаш санкции. Без контрол е невъзможно да бъде осъществена една такава промяна, но ако се разчита само на рестриктивните и забранителни мерки, ефектът ще е плачевен.
Така че това също е „топлата вода” – трябва да се стимулира икономическия интерес на хората да преминат към екологични горива и въобще екологичен начин на живот.

Вече писах по тези въпроси в темата за защитените територии – там съм дал конкретни данни, а не празни приказки. Ти си направи изводите – ако имаш достатъчно инфо как се изразходват тези средства.
Re: Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"
03-11-2006 - 17:48:29
"Ще кажеш на хората, че от събраните данъци и по линия на външно финансиране ще се направи този и този проект, и това ще става планирано и ПОСТЕПЕННО. Така той ще знае, че участва, но няма да е толкова очевидно и осезаемо, че част от неговите пари отиват за една така или иначе полезна инициатива .."
И каква е разликата - значи пак става въпрос, че трябва да бръкнеш в джоба на данъкоплатците. Нали каза, че НЯМА ДА КАСАЕ СТАНДАРТА НА ЖИВОТ. АЗ през цялото време ти казвам, че за целта са нужни пари, които хората не искат да отделят, ти ме убеждзаваш, че СЛЕД КАТО ГИ УБЕДИШ, че трябва да дадат пари има начин. Да, ако успееш да ги убедиш да дадат пари за ОБЩОТО БЛАГО - ще може.
А това с външното финансиране го оставям все едно не съм го видял - то също е осигурено като се бърка в нечий джоб.
НЕ мога да разбера какво толкова упорстваш на моето мнение, че хората държат проблемите да се решат без да се налага да се ограничават кой знае колко, което означава, че приоритетът им е собствената къща , а не собствената планета и защитата на бъдещите поколения.
Дори и ти държиш богатите да платят повече и ги смяташ за основния виновник. Всеки иска някой друг да плати и в това отношение САЩ са най-честния играч. Поне си го казват откритоsmiling smiley
Re: Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"
14-11-2006 - 12:24:03
4ovek,

Добре, явно трябва да ти го кажа по друг начин winking smiley
(приложимо е при варината, че живееш в БГ и ти пука за парите, които получаваш)

На теб кой и някога казвал ли ти е, че еди си какви пари от събраните данъци, такси, глоби и въобще от държавните приходи, ще отидат ТОЧНО за това и онова?
Ако ти го е казвал, значи те е излъгал.

Държавният бюджет, като всеки друг вид бюджет, представлява рамка, той не е счетоводна сметка, по която можеш да разпределяш парите до стотинка.
Какво искам да кажа ли? Ами само това, че ти и аз, всички ние, включително В ТОЗИ МОМЕНТ, докато седим пред РС-то, плащаме за невероятно много неща –
без никой да ни е казвал, че парите ни ще отидат ТОЧНО за тези неща, без никой да ни е убеждавал, че трябва, без никой да възнамерява да даде ТОЧЕН отчет за това как са разходвани средствата, доколко ефективно и дали постигнатият резултат е положителен/смислен.

Ала-баланиците на всички политици (включително защитаваните от теб US) винаги са били и ще бъдат ала-бала.
Те нямат нужда да те убеждават, човече. Те просто решават и го правят.


Но защото в настоящия ХХІ-ви век, въпреки духовната си мизерия, човечеството (при това само една негова част) е постигнало някакво крехко балансиране между интересите на бедни и богати, същият този баланс изисква от управляващите да правят ала-бала.
Средствата за масова информация, рекламата и PR-а неслучайно са се превърнали в индустрия за милиарди ...
Не може без тях. Обикновеният човек може би може, но онези по „върховете” не могат winking smiley ...

Но да се върна на така защитаваното от теб право на стандарт на живота.
Естествено е, ама толкова е естествено, че чак се превръща в свръхестествено winking smiley, стандарта на хората да е зависим от това какво се събира, как се резпределя и преразпределя (това е един много важен момент - тези 3 милиарда са си сериозна сума, но понякога ми се налага да гледам как милите експерти от МВФ мило обясняват необходимостта от този излишък ...), как се изразходва, но не и как се отчита (хм, това обаче, си остава най-интересния момент ...) чрез държавния бюджет.

И ако едно сериозно и трезво държавно управление (каквото очевидно продължава да липсва у нас; за съжаление, думата професионализъм е крайно неуместна за над 80% от „заетите” в него) иска да направи нещо за Природата на тази страна, то може да го направи.
И нито ти, нито аз ще разберем как и в каква степен изразходваните за това суми са се отразили на стандарта ни на живот. Бъди сигурен.

Малко цифрова информация: относно парите, които плащаме/ще плащаме:
- 358,000,000 EUR за доставка на хеликоптери за ВВС и ВМС;
- 500,000,000 BGN за модернизация на автомобилния парк на БА;
- 91,000,000 EUR за доставка на транспортни самолети;
- 48,000,000 USD за ремонтиране на МИГ-29;
- 23,000,000 EUR за една фрегата second hand
(това са по-големите проекти на МО, които се изпълняват за период от 5-6 години напред; за да бъдем коректни – налице е значителна офсетна опция в сключените вече договори, което означава, че тези пари ще бъдат взети от бг подизпълнители, но пак за наша сметка).
Да изреждам ли стотиците милиони (всъщност сумата отдавна е в милиарди) платени на знайни и незнайни фирми, изпълняващи невинаги доказано нужни или пък изпълняващи некачествени обществени поръчки за строителство, доставки и услуги, тъжният случай „Щрайбаг”, консултантския договор „Crown Agents”, информационната система с логото „БУЛ”, мутрите, изкупуващи или стопанисващи държавни и общински терени, паркинги
(т.е. говорим и за парите, които можем да вземем, но никога не вземаме, за тази собственост) ...

Тези факти със сигурност влияят на парите, които влизат в джоба ми всеки месец, но никой не ме е питал дали искам или не искам да бъдат изразходвани ТОЧНО за това.
И въпреки това стандартът ми на живот е ТОЧНО такъв, какъвто мога да си позволя smiling smiley Сега разбираш ли?

П.С.1. Нека не отваряме дългата тема за външното финансиране. Все пак, не съм съгласен, че тези пари все едно не се виждат. Има ги, реални са, и при това има кой да ги „усвои достатъчно добре”.
А дали те са за сметка на джобовете на европейските данъкоплатци мисля, че не е наш проблем winking smiley Ох, да – със сигурност не е проблем и на тези, които ни ги „отпускат”.

П.С.2. Да, US имат голямата вина за това, че вместо да бъдат флагмана, големият, живият пример за реализирането на сериозни ангажименти и проекти в областта на екологията, се правят на единствената световна сила и лидер.
Re: Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"
14-11-2006 - 13:02:09
Motion, ти все повече отиваш в сферата на утопиите. Прав си, че теоретично има откъде да се вземат, но според мен товае само теоретично. Всъщност истината е друга - по-скоро можеш да пипнеш бюджетните разходи за екология, отколкото тези които цитираш.
Там където има крехък баланс между бедни и богати съвсем случайно ли е на същото място където богатите са най-богати? Или има и места , където има баланс, но богатите всъщност са си бедниsmiling smiley
Лъвът, motion след като улови плячката и се наяде оставя огризките на хиените. Може да има гладен лъв и гладни хиени, сит лъв и сити хиени, сит лъв и гладни хиени, но гладен лъв и сити хиени е утопия.
В момента се опитваш да накараш хиените да нападнат лъва ама не за да има повече за тях, а за да може да има повече газелиsmiling smiley
Re: Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"
14-11-2006 - 14:14:50
4ovek,

Е, ти вече прекаляваш с анти-тезата си smiling smiley

Нямам желание да водя софистични спорове winking smiley
Показах ти как нещата могат да станат от моята гледна точка, и твърдо заставам зад възможностите за реалността на тяхното изпълнение.

Аналогии с животинския свят са удачни, но само отчасти и само за някои от поведенческите модели на човека. Просто защото, въпреки сравнително добрата хармония, която изначално е била установена между хора и животни, с развитието на човешкия вид нещата са се изменили тотално.
При повърхностен поглед върху ситуацията днес всичко е в полза на човека, но в действителност е предимно в негова вреда.
И само една забележка - гледал съм ужасно много филми за Природата в Африка - повярвай ми, поне на 3-4 от тях съм виждал как мъжкия лъв-единак се оттегля гладен от плячката, която е успял да свали, защото глутница хиени са го нападнали.

Ако се ограничим до разговор за баланса между бедни и богати, нещо не съм съгласен с тезата ти: "Там където има крехък баланс между бедни и богати съвсем случайно ли е на същото място където богатите са най-богати?"
Ако вземаш като пример US там балансът не е крехък winking smiley

Но така или иначе, няма значение колко е траен или крехък той winking smiley
Защото, ако нямаше такъв (макар и минимален), нямаше да го има и обществото, което всички познаваме, и в което сме избрали да живеем.
Re: Какво се случва с всички проверки на имотите на ... "Софийски имоти"
19-01-2007 - 16:41:20
Prijateli malko se otklonihte ot temata, daite da se varneme na lubimata ni firma Sofiiski imoti. Ima oshte edin mnogo efektiven nachin da se protivodeistva na tezi tapaci i toi e mnogo lesen,prosto triabva da izvadime na svetlo vsichkite im dalaveri,zashtoto te sa se skrili v misha dupka.Za tova predlagam da zapochneme da publikuvame vsichki dokomenti do koito imame dostap svarzani s taja firma, osven tova chrez zapisi na skriti kameri i postaveni lica,da zasnemame vsiako tiahno deistvi(bezdeistvi), v savremenia sviat na komunikaci tova e mnogo lesno vseki ima GSM koito snima. Da vidime kakvi koli karat , kade hodiat , s koi se sreshtat,koi politici ,prokorori i mutri izpolzvat za deistviata im vaobshte da iskarame na svetlo cialata im deinost. Dori ako triabva koi nomer ubuvki nosiat. Kogato gi usvetim ot vsiakade niama kade da hodiat ako triabva shte svormirame ekipi koito da ki zasnimat, da gi proslediavat, advokati koito da gi goniat ,a sashto i policai. Za mene tezi hora sa gotovi za zatvora, taka sa se zamutali che veche shte se zadaviat ot lakomiata si. Za tova lichno az si davam emaila kito ima predlojenia , idei i materiali da mi gi prashta: petarpe@mail.bg Smiatam da im napravia besplatna stranica na koiata da poblikuvam vsichkite im dalaveri. Edna ot shemite Sofianski(stoto toi gi pochna) s podrajkata na Antuan Nikiolov i Mashata toshko dobrev(izpalnitel) e da ti vlezat v apartamenta (ofisa) i da te ishvarlat ot nego bez zakono pravo, saotvetno dokato dokajesh v sada che ne sa pravi, zashtoto imota e ot babati i diadoti i e ot 10 pokolenia nazad, te praviat remont na 3-ti po goliama stoinost i sadat estestveno im ostavia imota v tiahna polza - napravo genialno, bravo na tiahnia mozachen trast ( i nego triabva da go osvetim) taka che ot shemite im sa zasegnati ne samo Sofianci, ne samo Balgarite, no dragi priateli te sega se gotvjat da gi prilojat i v evropata. I koito ne e zasegnat ot tiah v momenta ne e jasno dali utre niama da pochukat i na tvoita vrata Evropeco smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход