Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мачът на истината Топалов-Крамник

Публикувано от Peter123 
Re: Коментар към 5-та партия: Най-големият скандал в историята на Шаха
02-10-2006 - 02:04:52
Боби,

Не, не е криворазбран национален нихилизъм, (ама утре ще пиша, че нещо ми се приспа)
Просто позицията му от юридическа и морална гледна точка не права.
Не обвързвам принципът на обективната истина с патриотизма. От толкова време "се познаваме", би трябвало да го знаеш.
Re: Мачът на истината Топалов-Крамник
02-10-2006 - 08:34:26
Има нещо друго - това е игра на нерви и видимо реакцията на Крамник беше прекалено силна; не е нормално да напуснеш терена, ако съдията отсъди нещо срещу теб, дори и да не е прав. Не е нормално и да искаш той да бъде отстранен.

Така че 3:2. Може би съм пристрастен ....
Re: Коментар към 5-та партия
02-10-2006 - 08:34:39
Може и да не е казано, че шах се играе седнал на стол, но е казано, че играят Крамник и Топалов. Ако има и най-малко съмнение, че някой от двама може да използва някакви комуникации с външния свят - партията се опорочава.
Re: Коментар към 5-та партия: Най-големият скандал в историята на Шаха
02-10-2006 - 09:25:12
Мисля, че прекалено се взираш в "юридическата" страна. Дори и тя е спорна - всеки може да подава констетации и да протестира, но в крайна сметка решението го взима журито. Те са решили да затворят тоалетните и да отворят общи и това е било официално решение - правилно или не. Крамник е решил да протестира като не присъства на петия мач. При това положение журито автоматично му присъжда загуба. Било си е негово решение. Защо да е смешен Топалов?
В крайна сметка не мисля, че има някакво особено "опорочаване". Както казват американците - няма такова нещо като лоша реклама. Току виж се увеличи популярността на шахмата. cool smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход