Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Моля за съвет за газови котли
01-10-2008 - 23:52:48
Не мога да ти кажа със сигурност за броя на ребрата, но съм виждал на доста места такова свързване. Днес дори видях приспособление за включване през долния край на радиатора. В единия вход влизат и топлата и студената вода с някаква тръбичка, която влиза навътре в радиатора. Щом го продават явно работи, но аз лично смятам да си свържа моите по диагонал-топла горе и студена доло.
Re: Моля за съвет за газови котли
06-10-2008 - 19:49:20
Обръщам се към Лазар,кажи ми моля най сполучливия кондензационен котел и от къде да си го закупя(от Севлиево съм),изгоря ми Биаджито ,нямам време да чакам да го отремонтират -имаме бебе-и за това си купувам нов ,а оня ще видим какво ще го правя за резерва.Пиши ми бързо ако можеш .Благодаря
Re: Моля за съвет за газови котли
06-10-2008 - 20:50:48
Ха, интересен въпрос! Но понеже случая е спешен - прати ми телефона си на лични и ще получиш обаждане. Далече си ми, но ще те свържа с доверен човек. Успех!
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
10-10-2008 - 21:32:59
zdraveite,az 4etoh,4etoh,ama imam i drugi vaprosi.6te mi vkarvat gaz.otka4ih ot obikalqne i ot informaciq i savsem se obarkah.iskam naistina nqkoi kompeten da mi dade akal za6toto sam 4ovek e samo za WC :} .ot Love4 sam i tuk nqma golqm izbor.6te mi se da si kupq kotleto ot tuk zaredi serviza.sprql sam se na markite STELLA koito sa belgiiski i BAXI -italianski 24 kw.ne6to znaete li za tqh?koe e po dobro,koe po malko razhodi 6te pravi? i drugiq vapros mi e kakva e razlikata m/u polezna mo6t. i potriblqema mo6t. za6toto tova mnogo zablujdava horatai magazinerite uspqvat da podvedat klientite si ,koito ne razbirat,kato men taka da se kaje.a kw. v ka6ti samo presmqtaneto na gliderite v radiatorite i lirata ili i trabite -ob6tiq litra6 na sistemata i az se obarkah ve4e.naistina sam v zatrudneno polojenie i sroka 6te mi izte4e drugata sedmica,molq vi pomognete
Re: Моля за съвет за газови котли
11-10-2008 - 20:12:03
На мен пък не ми се четат писания на маймуница, демонстриращи неуважение към останалите! Извинявам се!
Re: Моля за съвет за газови котли
12-10-2008 - 02:23:15
Здравейте знаещи и търсещи форумци отново ме Тормози една мисъл Моля ви Хора бъдете хора помогнете.
Доколкото разбирам кондензните котли са много по добри от останалите
[www.gaskomfort.com]
Това кондензен ли е?
Дайте моля някаква информация за за кондензни или други двуконтурни котли да 18 Кw
Както споменах по рано жилището ми е 60 м2 и ми е необходим възможно най малкия котел.
по-добре ли е котелът да е кондензен, това правили по-големи икономии
Или не е задължително,

Благодаря на LazarG за информацията Преклон пред него помогнал на незнаещия да намери посоката която търси.
clap: clap: clap: clap: clap: clap:
Re: Моля за съвет за газови котли
12-10-2008 - 08:24:40
Благодаря на eventoalno за доверието, ама не съм направил нищо особено за тебе. Дано си решиш проблемите по най-добрия начин, за да си доволен накрая от резултатите от кампанията, наречена Газификация, която си предприел!
Посоченият котел от промоцията не е кондензен, но е изключително подходящ за съвременните малки жилища - и откъм габарити, и от към характеристики. Да, кондензните котли са до 20% по икономични от конвенционалните, което доста се усеща, ако са натоварени целогодишно - например зимата за отопление, а лятото за подгряване на басейн примерно. За да работят в кондензен режим изискват и съответно повече инвестиция в инсталацията - повече ребра на радиаторите (около 2 пъти), тъй като кондензният им режим е при работа с ниски температури на водата. Това, заедно с по-високата цена на котела, прави около 1500-2000лв повече инвестиции за едно жилище. При месечна сметка за газ 150лв икономиите ще са максимум 30лв. При 5месеца отоплителен сезон това прави 150лв на година икономии, т.е. инвестициите в кондензен, а не в конвенционален се възвръщат за 10год. Е, ако котела подгрява басейн в някой хотел и прави сметки за газ 1000лв, то икономията от двеста лева го изплаща за няколко месеца. Ако пък се сложат на кантара и екологични мотиви, като борбата с глобалното затопляне, изборът може да стане по-лесен, тъй като кондензният уред излъчва много по-малко топлина в околното пространство. В някои страни има забрана за продажба и монтаж на некондензни котли, в други има стимули за покупка на кондензни, но в Бг поне засега не е така и всеки сам си избира.
Re: Моля за съвет за газови котли
12-10-2008 - 13:37:12


В такъв случай при моят случай не съм обеден че конденсният котел е Най-доброто решение. Може би ако имах подово отопление ДА, но при радятори???? Единственото което ме притесняват са сметките за газ на месец. Бих инвестирал 1000 - 2000 лв повече стига това да е оптималното решение, и разбира се в името на месечното благо. Все пак Газта както и всичко друго се повишава.
А вярно ли е че "кондензният включва на долна граница мощност и започва да качва до необходимата му мощност, а другите започват от горна граница и смъква до необходима . Което прави кондензните по икономични."
Re: Моля за съвет за газови котли
12-10-2008 - 13:49:14


Моля предложете ми котлета до 18кв мощност марки и цена ако знаете. много ще съм ви благодарен
Re: Моля за съвет за газови котли
12-10-2008 - 14:26:19
eventoalno Написал:
-------------------------------------------------------
> А вярно ли е че "кондензният включва на долна
> граница мощност и започва да качва до необходимата
> му мощност, а другите започват от горна граница и
> смъква до необходима . Което прави кондензните по
> икономични."


Не, не е вярно. Истината е, че при по-старите модели и евтини марки управлението на пламъка е малко или никакво. При съвременните и маркови котли е помислено много повече за това. Например е добро решение с цел икономия котелът след запалване да тръгне на съвсем малка стартова мощност за 2 минути за достигане на оптимален температурен режим на горивната камера и след това да продължи с максимална(в режим на БГВ) или с ограничена (в режим на отопление), без значение дали котелът е кондензен или не.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход