Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
my
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
08-08-2007 - 10:19:19
Кондензен котел значи, че се използва енергията(топлината) и от конденза който се отделя при горенето, има система, която го връща обратно в топлообменника. КПД то е малко по - вискок, но в никакъв случай не е 106-107% както масово твърдят производителите!!! Това е търговски трик, 106-107% е КПД то в сравнение с атмосферния котел със затворена камера, кадето КПДто е 93-94%!!! Това НЕ Е Перпето Мобиле! Кондензните котли обаче които се предлагат в момета са почти двойно по - скъпи, сами помислете дали си струва да се купува такъв и как трябва да се използва за да се окаже рентабилен в един момент! Следващото нещо което трябва да се отбележи по отношение на кондензния котел е неговия живот - поради по - агресивния начин на използване на повечето му компоненти те имат по - малък период на експлоатациа => котелът има по - кратък живот!!!!! М/у другото видях че се заядохте на тема Теси по нагоре - имам информация, че в момента работят в посока кондензен котел, който ще излезе на пазара след около година, както и че цената му ще е далеч по ниска от кондензните котли които са на пазара в момента(както е и в момента с атмосферния котел)
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
08-08-2007 - 11:15:00
Днес ходих до БГ Терм и ми предложиха Viessmann VITOPEND 100 1B0 za 1660 лв. Обаче не предлагали монтаж. Такава цена добра ли е? Също така дали си струва да купувам уред без осигурен монтаж? Дали не е по-добре да взема от фирма където го монтират и после предлагат сервиз. Знаете ли фирма, която само да монтира без да е купен котела от нея? Благодаря!
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
08-08-2007 - 12:29:22
premier Написал:
-------------------------------------------------------
> Днес ходих до БГ Терм и ми предложиха Viessmann
> VITOPEND 100 1B0 za 1660 лв. Обаче не предлагали
> монтаж. Такава цена добра ли е? Също така дали си
> струва да купувам уред без осигурен монтаж? Дали
> не е по-добре да взема от фирма където го монтират
> и после предлагат сервиз. Знаете ли фирма, която
> само да монтира без да е купен котела от нея?
> Благодаря!


Според мен търси не само фирма която ти предлага котел, но и фирма предлагаща ти гаранционен и извънгаранционен сервиз. Най-добрият вариант е фирмата изграждаща ти отоплителната и сградната инсталация да ти предложи цялостна оферта с котел, като вътре се регламентират гаранционните намеси както за котела така и за самата инсталация. Всички допълнителни и съпътстващи дейности трябва да са упоменати в цялостната оферта като цена!

При всички положения търси фирма която разглежда отоплителната ти система като цяло, а не да поемат ангажимент само за едното.
90% от проблемите с котлите идват от самата инсталация и ако един прави едно а друг друго няма да получиш оптимален резултат!

Относно модела на Viessman - добър котел, но на пазара има много по практични решения smiling smiley
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
08-08-2007 - 12:41:12
my Написал:
-------------------------------------------------------
> Кондензен котел значи, че се използва
> енергията(топлината) и от конденза който се отделя
> при горенето, има система, която го връща обратно
> в топлообменника. КПД то е малко по - вискок, но в
> никакъв случай не е 106-107% както масово твърдят
> производителите!!! Това е търговски трик, 106-107%
> е КПД то в сравнение с атмосферния котел със
> затворена камера, кадето КПДто е 93-94%!!! Това НЕ
> Е Перпето Мобиле! Кондензните котли обаче които се
> предлагат в момета са почти двойно по - скъпи,
> сами помислете дали си струва да се купува такъв и
> как трябва да се използва за да се окаже
> рентабилен в един момент! Следващото нещо което
> трябва да се отбележи по отношение на кондензния
> котел е неговия живот - поради по - агресивния
> начин на използване на повечето му компоненти те
> имат по - малък период на експлоатациа =>
> котелъа по - кратък живот!!!!! М/у другото
> видях че се заядохте на тема Теси по нагоре - имам
> информация, че в момента работят в посока
> кондензен котел, който ще излезе на пазара след
> около година, както и че цената му ще е далеч по
> ниска от кондензните котли които са на пазара в
> момента(както е и в момента с атмосферния котел)


Така или иначе оскъпяването на инвестицията идва не само от покупката на котела, самата инсталация трябва да се преоразмери за да може котела да работи в нискотемпературен режим(кондензен). Това също струва пари. Ако не се съобрази инсталацията то котелът ще работи както всеки един друг атмосферен котел и ще имаш инвестиция за 3500 лева рабтеща като за 1200 лева!
Освен това къде отива отделеният конденз (на денонощие може да бъде около 5-6 литра). Наредбите не позволяват да се оттича във ВИК eye popping smiley confused smiley
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
09-08-2007 - 15:47:19
Идете в Рувекс на бул. "А. Малинов" 41 в Младост 3 до Билла ако сте от София ,котела CITY 2.24 е много добър ,а и те имат монтажници и разрешително да свързват такъв котел към централно газоснабдяване. Този котел може да работи и с пропан-бутан ,но е по-скъп от vitopend на viessmann ,когото впрочем наричат мерцедеса сред котлите, но представителството им доскоро беше в Румъния и за елементарна резервна част или сервиз се чака много и има много главоболия
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
09-08-2007 - 16:37:31
Благодаря за съвета. Аз и без това си бях набелязал да отскоча и до РУВЕКС. Предполагам, че тези котли De Dietrich не са по-лоши от Viessmann или Vaillant. Една от трите марки ще е, но още не съм го решил окончателно.
Re: Моля за съвет за газови котли
11-08-2007 - 12:50:16
Здравейте.Може ли да ме посаветвате.имаме изградено локално парно с бойлер със серпентина и лира. което работи досега на дърва,впрочем не сме го ползвали,тъй като жилището го закупихме на пролет.смятаме да минем на газ. В какъв диапазон тябва да е мощността на котела за 90кв.м панел,за да е комфортно и икономично.Бихте ли ми препоръчали котел от ценовата листа на Бургасгаз или овергаз,тъй като смятам те да ми изградят газ инсталацията.благодаря ви предварително
Re: Моля за съвет за газови котли
13-08-2007 - 15:58:01
diala Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте.Може ли да ме посаветвате.имаме
> изградено локално парно с бойлер със серпентина и
> лира. което работи досега на дърва,впрочем не сме
> го ползвали,тъй като жилището го закупихме на
> пролет.смятаме да минем на газ. В какъв диапазон
> тябва да е мощността на котела за 90кв.м панел,за
> да е комфортно и икономично.Бихте ли ми
> препоръчали котел от ценовата листа на Бургасгаз
> или овергаз,тъй като смятам те да ми изградят газ
> инсталацията.благодаря ви предварително


Всеки 24 киловатов със модулиращ стаен програматор ще ти върши перфектна работа! Бойлера със серпентина не ти е необходим.
Относно котлите на Овъргаз не ти препоръчвам .....не че са лоши просто искай от тях гаранции относно сервизното обслужване...... а не да ти пращат поизпълнители да ти бърникат в котела.......
Re: Моля за съвет за газови котли
14-08-2007 - 10:11:26
Здравейте,

дайте мнение/класиране на следните три котела (24 kW)

(1) Viessmann VITOPEND 100 1B0 ~1700лв

(2) De Dietrich CITY 2.24 FFІІ - AQUATRONIC*ТУРБО ~ 1700лв

(3) Vaillant Turbomax Pro ~ 2000лв


Предимства/недостатъци като се абстрахираме от цената защото са горе долу на една цена.

Re: Моля за съвет за газови котли
14-08-2007 - 17:25:54
Благодаря на [bgcolor=red]omaripi[/bgcolor],би ли ми препорачал,котел,на коя фирма и да обслужва Бургас сервизно,да е на цена около 1500лв.или близка до нея.Може ли да изключвам даден радиатор като на топлофикация с топломерите и тогава да ми трябва по малка долна мощност.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход