Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
30-04-2007 - 23:02:34
Предстои ми газификация . На пазара просто е лудница. МОТАН, АРИСТОН, МОРА,ВАЙЛАНТ. Плюсове минуси -ПОМАГАЙТЕ. Става вапрос за 24 кВ.Балансиращи системи,байпасове,модулиращ вентилатор.Кой от каквото разбира .Ще сам ви задължен.Спрял съм се на Аристон и Мотан.Какво мислите?
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
01-05-2007 - 23:09:19
Аристон - съжалявам ама за тая марка вече ме разочарова имахме 2 бойлера като и 2-та се скапаха в рамките на 3 години единия 1 месец преди края на гаранцията и слава богу че го замениха, а после след 1 година се скапа и тоя бойлер дето ни го дадоха вместо предишния просто почна да капе. Саседите ни имат аристон и ми се струва че плащат малко височки сметки за газ.

Мора-та - поне за сега имах няколко проблема с него но като дойдоха техниците ги отстраниха - за мен е много трудната настройка защото сме с термоглави на всеки радиатор, има стаен термостат и ваншен датчик и докато се оправя тук някак си ми се разказа играта :-) ама горе долу го настроих. Има защита от свързване на късо на изходните тръби(има вграден байпас) и една дузина други от тоя сорт ама не си спомням какво точно още. Минус е пипкавата поддръжка ако ти се прецака котела след 8 вечерта до 8 на другата сутрин няма на кой да се оплачеш просто няма да ти бачка котела.

Вайлант - саседите под нас са с такъв вече 2-ра година няма външен или вътрешни сензори но ми се струва че е по икономичен от нашия сметките сам им малко по големи от нашите вапреки че помещението им е на 1-ви етаж и са с по голям обем. В началото на 2-рата година им издумка управлението та добре че бяха в гаранция да го подменят. Плюс е техническата поддръжка която е 24 часа. има дежурни и доколкото знам ако не могат да ти помогнат по телефон идват на място. Минус е че е доста по скъп :-)

Не знам какво ще ти препоръчат другите но моето мнение е всичко друго но не и Аристон smiling smiley просто вече не ме кефи тая марка



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-01 23:10 от griffin.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
02-05-2007 - 22:45:05
Griffin , много благодаря. Кажи нещо за МОТАН-а .Останах с впечатлението ,че хората които го предлагат са технически доста грамотни. Фирмите, които предлагат другите котли основно плюят върху конкурентите и оставам с впечатление, че просто искат да ти закачат един котел, на който дори не са си направили труда да му научат характеристиките, да не говорим, че дори не представят някакви плюсове....Сама плюят, плюят....Нещо за балансиращи системи и байпасове???
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
10-05-2007 - 17:02:23
Здравейте ,

прочетох повечето мнения.За газовите котли сякаш повечето неща ми станаха ясни .Според мен правилния избор е въпрос на късмет от моя страна и наличие на професионализъм/ опит / в инсталатора ми.
Аз искам да ви попитам какъв топлообменник със серпентина да си закупя , ако възнамерявам да имам газов котел 16 Квт ?
Имам наличен 80 литра с 0.45 м2 серпентина.Зимата всичко ми е ясно ,но през лятото какво ще стане.Дали няма да имам високи сметки.Трябва ли да закупя друг и какъв топлообменник със серпентина? :] confused smiley
2v6
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
11-05-2007 - 12:43:14
Ако лятото използваш обемния бойлер 80 литра с подгряване от газовия болйлер през серпентината, сметките ще са малко по-високи. Примерно ако е 20 лева с обемния бойлер, то с използване на проточен газов бойлер сметката ще е около 15 лева.

Mitko Dimitrov Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте ,
>
> прочетох повечето мнения.За газовите котли сякаш
> повечето неща ми станаха ясни .Според мен
> правилния избор е въпрос на късмет от моя страна и
> наличие на професионализъм/ опит / в инсталатора
> ми.
> Аз искам да ви попитам какъв топлообменник със
> серпентина да си закупя , ако възнамерявам да имам
> газов котел 16 Квт ?
> Имам наличен 80 литра с 0.45 м2 серпентина.Зимата
> всичко ми е ясно ,но през лятото какво ще
> стане.Дали няма да имам високи сметки.Трябва ли да
> закупя друг и какъв топлообменник със серпентина?


Re: Моля за съвет за газови котли
22-05-2007 - 10:49:21
Уважаеми Петкок не знам кой какво ти е казал и какво е отпаднало ,но да включваш 20 киловата котел за 30 квадрата е пълна дивотия.Първо разхода ще те отчая и второ КПД на котела в долната му граница е под 50 %. За по- подробна информация се обърни към фирма Калорит Комфорт ООД с адрес : Илиенско шосе 10 и телефони :
Проектант: Милен Киров 0878895000 и Управител Теодор Тодоров 0887407729.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
22-05-2007 - 10:53:02
Уважаема госпожо, избора ви за котел е добър, но квадратурата ви е изключително малка за да може да го използвате рационално . Най добрият вариант са газовите конвектори. за по подробна информация и кореспонденция Калорит Комфорт ООД
мейл : kalorit_komfort@abv.bg или на телефони 0878895000 Киров ; 0887407729
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
22-05-2007 - 10:57:24
Виж какво по добре си вземи италиански на Фероли че да не хълцаш после когато се прецака газовия клапан пък и Мора-та не е чак толкова евтин колкото си мислиш.Аз лично монтирам котли от 5 години и последното което бих си сложил е Mora
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
22-05-2007 - 14:13:09
Здравейте,

На мен ми предстои монтиране на газово котле. Виждам, че тук мога да получа доста компетентни мнения и затова ще се обърна с въпрос.

Строителят е изградил газовата инсталация без да поставя радиатори и газово котле. Изборът е наш - на собствениците. Според схемата за газовата инсталация газовото котле е показано, че е на терасата, която граничи с хола. Фирмата за газови котли казва, че котлето може да се монтира от вътрешната страна, т.е. в хола, а не на терасата. Вярно ли е това и ще създаде ли някакъв проблем?

Според вас ще е проблем ли, ако някои собственици монтират котлите на терасата, а аз в хола? Това ще окаже ли влияние на получаване на разрешение на ползване (има ли изискване сградата да изглежда по някакъв критерии, като например всички котли да са на терасите).
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
23-05-2007 - 18:35:33
По принцип котлите се монтират вътре в помещението. Виждала съм конструкция от гиксокартон на един балкон изградена с цел да приюти газовия котел, която изглеждаше доста грозно, но явно може да се направи и такова решение.
Аз лично не бих го избрала, защото след като един уред е произведен да работи във вътрешни помещения, значи е тестван и изпитван за такива условия и едва ли ще работи както трябва и отвън.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход