Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
27-02-2007 - 10:35:49
Първо кам списака с сметките да добавя че за януари сметката която е дошла е 92 лв. :-)

Не знам на кондензационните котли какво се сменя но на обикновенните няма омекотители на водата, знам че на 5 години или нещо такова трябвало да се почиства топлообменниците, някои котли имат топлообменници с обработени повърхности, каквото и да означава това но не се образувало котлен камък или бил много малко.

Чувал сам че платката за управление на котела е 300 лв. останалите чаркалаци нямам идея колко струват, но примерно топлообменника ако е меден е почти вечен :-)
разширителния съд май трябва да минава на лабораторна проверка през няколко години но нямам представа каккви са цените.
2v6
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
09-03-2007 - 16:50:18
heat AMG Написал:
-------------------------------------------------------
> Iskam da vi kaja, 4e osven s malkata si mo6nost
> modela ne blesti s ni6to pove4e.
> Osven tova s tezi 20 KW moje da se kapete malko
> trudno.
> Primer - ako studenata voda Vi e s temperatura 5
> C, s kotela 6e napravite nai-mnogo 8 l topla voda
> i 6te Vi se nalaga da pi6tite pod du6a ako nyakoy
> trugne da si mie racete na sasednata mivka.
> Ikonomichnostta na tezi vid uredi ne e samo ot
> tova kakva im e min. mo6tnost !!!!
> Imayte predvid che ot takav evtin ured nemoje da
> se o4akva da ima nyakakva seriozna logika na
> upravlenie. Naprimer vajno e vremeto za koeto
> ureda dostiga max. si mo6tnost.
> Vremeto na posledvash6to zapalvane. i TN.
> Neznam koy psevdo toplotehnik Vi e svalyal zvezdi
> / predpolagam nyakoy overgas / ama may Vie
> poobarkal.
> Ako moga dobre da Vi razbera stava duma za
> pome6tenie s mo6tnost 1,8-2,5 KW i drugo 1-1.6 KW
> - moje da si zakupite naistina konvektori ako
> imate dare4em 75 cm pod prozorcite i protochen
> boiler - no ne po-malko ot 24 KW.

Аз съм с по-стар модел Мора и досега не съм имал никакви проблеми. Дори и в него има всякакви защити от последователно включване, замръзване. Управлението и от компютър и дори в изключен режим има фунция за включване на помпата против блокиране.
MORA Proxima 20kt не е от евтините газови котли, та ако се съди за качеството по цената значи е с много добро качество. Наистина има голямо предимство с съотношението 5/20 за минимална и максимална мощност. За две стаи 5 кВ е доста голяма мощност и при котел със 8 кВ минимална мощност ще има много често включване и изключване.
Няма проблеми да се слагат термостатни глави на радиаторите, стига да се знае на кои...

Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
13-03-2007 - 15:54:36
Здравейте

Аз ползвам котел Иммергаз- италиански кондензен с обемен бойлер 54литра. Много съм доволен За 100кв. сметка за газ 120лв и то без стаен термостат. Внасят ги Амакс газ ООД
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
16-03-2007 - 13:27:46
кви му са цените на туй чудо?
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
23-03-2007 - 12:51:55
Здравейте,
Изкам да си изкажа възхищението си от един котел марка DAEWOO миналата година си го сложих и съм адски доволен. Когато го купувах хората ми казаха, че по техни наблудения котелът е с 20-50% по- икономичен от конкурентите си. Това се оказа наистина така. Сравних с двама комшии единият е с Vaillant (ако не се лъжа така се пише) а другия е с някакъв италиански. Действително този котел се оказа доста по-икономичен а е с около 1000лв по - евтин от Vaillant на комшията.

Ето я и фирмата, която го предлага:
[catalog.bg]
Обадете се питайте хората са много точни
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
14-04-2007 - 11:07:35
Здравейте,

DAEWOO газов котел е по икономичен поради една функция, която позволява котелът да работи и да изключва на равни интервали от време, т.е. така се осигурява по нисък разход. Да не забравяме че такава функция може да има всеки един котел с програматор по ВРЕМЕ... интересна ще е ситуацията обаче при студена /нормална зима/ дали разходът ще е толкова нисък... По принцип ограничаването на котела по време е подходящо при топло време т.е. през есента, пролетта и топлата зима. Всеки стаен термостат може да даде икономия от 30 до 40 % от разхода за газ /през топлите дни/ и до 15-20 % през студените.

Т.е. какъвто и котел да закупите важни са: високото КПД /над 93%/ и наличието на програматор по време и по температура! /също така и външният сензор/

Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
16-04-2007 - 17:38:19
Здравей,
Вярно е че има такава функция за да изключва на даден период от време. Но мисля че по-голямата им икономичност и ефективност се постига благодарение на това ,че модолират, когато не им е нужна цялата мощ той си понижава мощността на 9Квт, което много малко котли го правят.
А за това че какъвто и котел да се купи ее важно КПД-то и програматора не съм съгласен, защото не може да се сравнява с разните италиански, чешки и румънски боклуци.
Аз досега съм ги препоръчал на много приятели още двама си купиха такива и те също са много доволни като мен. Така че го препоръчвам и на вас
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
16-04-2007 - 18:23:17
чета разни мнения за газови котли - не разбрах обаче какъв е разхода за месец в лева , примерно тази зима , отопляема площ около 70 кв.
благодаря презварително
--------------------
предстои ни газификация , та се чудя за ефекта
колко струва оборудването , за колко време се амортизира , за колко време горе-долу се изплаща инвестицията - да не е като с дизеловите коли - нафта и бензин на една цена , разход почти аналогичен само че цената на дизелова кола е 15 % повече от бензиновия аналог а ние "инвестираме" в дизелови коли :crazy: :g:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-16 18:47 от пунди.
2v6
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
18-04-2007 - 16:25:27
Това че съседа ти харчи повече газ не означава че котела му е по-неикономичен.
Дори и най-евтиния чешки газов котел има функциите като твоя, защо мислиш че е по-лош?
Daewoo е корейска компания с всеобщо известно лошо качество на произвежданите автомобили. Почнали са да правят газови котли преди няколко години, та ми е трудно да повярвам че и те не са "боклуци".
И каква е цената на твоя газов котел?

netshacker Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравей,
> Вярно е че има такава функция за да изключва на
> даден период от време. Но мисля че по-голямата им
> икономичност и ефективност се постига благодарение
> на това ,че модолират, когато не им е нужна
> цялата мощ той си понижава мощността на 9Квт,
> което много малко котли го правят.
> А за това че какъвто и котел да се купи ее важно
> КПД-то и програматора не съм съгласен, защото не
> може да се сравнява с разните италиански, чешки и
> румънски боклуци.
> Аз досега съм ги препоръчал на много приятели още
> двама си купиха такива и те също са много доволни
> като мен. Така че го препоръчвам и на вас


Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
19-04-2007 - 16:15:19
Моля за съвет, жилището е ново с пвц и изолация външна, 2 стаи и баня-едната е 18 м2, другата 13 м2, евентуално лира в банята и топла вода. Инвестицията за отопление с газ явно не е възвръщаева в годините. Все пак може ли да ми препоръчате подходящ котел за тези параметри. Нищо не разбирам от газови котли. Благодаря ви предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход