Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
14-02-2007 - 09:24:56
На мен за януари котела ми направи сметка 56 лева за тия около 36-40 квадрата които отоплявам. Става дума за МОрата. Те овергаз вдигнаха цените на газта от 1-ви. Жената твърди 4е котела е по шумен от този на балдъзата (ниакакъв италянски от най евтините)
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
22-02-2007 - 13:54:25
Здраейте на всички форумци!
Вече има и Български Газови котли! Tesy
Един комшия сие намерил такъв. мощноста му е 9-24 КВ. всички компоненти били италиански и френски! Управланието му позволявало да пада долната мощност на котела до 6 КВ. Били в процес на Лайф тест в момента! в края на март стартирало редовното производство!
Комшията е много доволен - средно му горяло по 4-5 лева на ден за 100 кв. м. и много яко ползване на топлата вода... то не бяха вани , не бяха чудесии... има две малки дечурлига дето постоянно трупат по себе си де що мръсотия има ...... така, че се къпят доста!!!
Само се чудя, цена около 1200 лв. добра ли е? На мен Ми се струва малко високо! moody smiley
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
22-02-2007 - 15:32:25
Ами мората е 1600 с ДДС-то така че горе долу това е сносна цена вапреки че за горе долу там някъде може да си намериш италиански газов котел :-)
Долната граница не може да падне под физически допустимото от вентила за газ който е сложен в котела поне така твърдеше майстора който ни прекарва инсталацията.
Дано тия ТЕСИ се окажат читави :-)
ако някой пробва да каже как е :-)
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
22-02-2007 - 16:54:46
Сега се реве от топлофикация по натам ще се реве от газификация :cry:
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
23-02-2007 - 11:53:41
griffin Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами мората е 1600 с ДДС-то така че горе долу това
> е сносна цена вапреки че за горе долу там някъде
> може да си намериш италиански газов котел :-)
> Долната граница не може да падне под физически
> допустимото от вентила за газ който е сложен в
> котела поне така твърдеше майстора който ни
> прекарва инсталацията.
> Дано тия ТЕСИ се окажат читави :-)
> ако някой пробва да каже как е :-)



smiling smiley Ми комшията каза точно това!(за клапана). Инсталаторите са му го настроили- намалили голната граница или нещо такова :ami: не съм спец!
Само не знам другите хора защо сравняват шумовете от котела с тия на хладилниците! Оня ден като гледахме Шампионската точно това ми направи впечатление, че много тихо си работи котлето......
Аз лично му се кефя......но да видим cool smiley
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
23-02-2007 - 12:33:47
Абе при мен от време на време се появява проблем с запалването и там копчето светва червено ама като се рестартира се оправя :-)
чудя се само кога ли пак ще ги викам тия от сервиза :-)
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
23-02-2007 - 13:34:04
Защо не пробвате с кондензни котли. Аз съм се спрял на италианските Immergas, които са с мощност 4,7-24 kW
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
23-02-2007 - 14:49:25

Здравейте,

На мен също ми предстои газифициране на апартамент и имам нужда от информация и съвети. Става въпрос за 60кв.м. Спрял съм се на варианта с двуконтурно котле - идеята е да отоплявам две помещения с три радиатора, да захранвам газова печка, а чрез проточния бойлер да си осигурявам топла вода. На какъв тип котел трябва да се спра, за да ми осигури тези нужди и дали въобще варианта с двуконтурен е най-удачен?

Доколкото разбрах италианските, унгарските и немски са най-надеждните?!?

Освен споменатите Мора, Теси, Вайлант какви други марки има на нашия пазар?
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
23-02-2007 - 17:20:33
Не сам спец но като говорих с няколко човека преди да купим котле и казаха че кондензационните имат някакви консумативи филтри и разни други неща които трябва да се сменят редовно примерно 1-2 годишно и самите котли били по капризни :-)
а и нашата вече е свършила купили сме си котли :-)
Ако си купиш кондензационен кажи как е с него знам че те имат по голямо КПД

А иначе за колегата с 60-те квадрата ами насочи се кам някой по малък котел, колкото по ниска ти е долната граница толкова по икономичен ще е а колкото по висока е горната граница толкова повече топла вода ще може да имаш. Ако имаш само една баня и една кухня двуконтурното котле е идеално решение, ако имаш повечко точки кадето се ползва топла вода трябва да си вземеш бойлер :-)
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
27-02-2007 - 10:24:51
Абе тия кондензационните не са ли скъпи? Как вървят!
Аз съм чувал, че били по подходящи за малки жилища, така ли е? :!:

И друго ме интересува хора....... най често какво се скапва на газовите котли... колко им струва профилактиката...... изобщо самата подръжка колкото цената на самия котел ли е? :crazy:

Тука колегата говори за някакви филтри, аз съм чувал за омекотители и други съпътстващи разходи :]

Изобщо дайте инфо!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход