Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2011 - 15:15:56
Да не забравиш да пишеш след смяната*yes*! Почни от радиаторите, че на кондензния му трябват двойно повече радиатори. А иначе 90% от монтираните котли в Бг са конвенционални, но сметките им са нормални.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2011 - 15:47:17
Съжалявам, че така подигравателно се отнасят някои към проблема ми.Определено забелязвам, че Лазар се опитва да ми внуши като нормално положение случващото се с месечните ми сметки....Интересно как при отопление на ток не забелязвам топлозагуби.....Не бих искала да споря с никой, вероятно съм далеч по- неука от вас в тази област и както забелязвате се въздържам да назовавам марки на котли, инсталатори и т.н. извън конкретно поставени въпроси.Помнете ми обаче думата, проблемите с некадърните газови инсталатори ще дойдат на дневен ред...
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2011 - 15:49:17
И да апострофирам Лазар- до тук в нашата кооперация са монтирани три конвенционални котли на Вайлант, като и на трите сметките им не са нормални...Но Вие като специалисти ще кажете какви са причините.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2011 - 21:38:01
Нищо не се опитвам да внушавам, нито се подигравам, просто предложих да започнеш с добавянето на радиатори, щом ще вземаш кондензен котел. Ще са от полза и за този .
Re: Моля за съвет за газови котли
23-02-2011 - 09:53:04
Лазар, в едно съм категорична, инсталацията има нужда от преработване.Естествено, преди да пристъпя към конкретни действия, ще се консултирам и ще обмисля /доколкото преценката ми би била точна/ какво да се направи.Кажете ми какво мислите за алуминиевите радиатори.Чух мнения, включително и от съседи, че железните /панелни/ радиатори са по- добри. Възможно ли е част от проблема да е и в това?Бих искала наистина да установя най- слабото място на инсталацията, за да мога рационално /т.е. с минимум средства/ да си реша проблема поне за следващия отоплителен сезон.*smiley_ahh*
Re: Моля за съвет за газови котли
23-02-2011 - 20:11:47
Аз съм любител на панелните радиатори, но не че алуминиевите са лоши, а защото са двойно по-скъпи и съответно за същите пари мога да монтирам двойно повече радиатори. Много клиенти казват, че са съгласни с мен, ама жената харесвала алуминиевите и не може да се спори. Викам добре и давам съответната мощност в алумиеви радиатори. И се почва един пазарлък - е добре де, не можем ли да намалим малко броя на глидерите, другите фирми ми дават оферти с по-малко глидери, ти предписваш най-много? А истината е, че газовият котел няма ли достатъчно глидери не работи в добър режим, което рефлектира върху комфорта и месечната сметка за газ.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-02-2011 - 09:29:11
Лазар, по- напред в моята дискусия ти беше питал за тръбите, които излизат от котела.Снощи изрових документацията на инсталацията и там е отбелязано, че тръбите са ф22.
Бих искала да знам, ако така или иначе реша да преработвам инсталацията, струва ли си да подменя и радиаторите с панелни и технически дали това е възможно с минимални главоболия....:cry:
Освен това бих искала някой да ми обясни по- елементарно какво е значението на минималната мощност на един газов котел, т.е. защо е толкова определяща, защото факт е, че съм разговаряла поне с трима потребители на газ, които имат инсталирани различни марки котли, различен тип жилища, но всеки акцентира и върху този проблем- за минималната мощност на котела....*yes*
Re: Моля за съвет за газови котли
24-02-2011 - 11:46:45
Здравейте,преди да се правят промени е необходимо да се направи проект от проектант на отоплителни инсталации само така може да се разбере къде е проблема .Проекта който е направен е само за гозовата инсталация и там тръбите са ф22.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-02-2011 - 12:27:40
Тръба ф22 мед е най-доброто, което може да се избере в твоя случай. Глупаво е да подменяш алуминиевите радиатори с панелни, както и обратното, де. Ако имаш желание за промени, добре е да завишиш малко броя на глидерите. Котелът ти е с ниска минимална мощност, както ти казах, особено пък преди 3 или 4 години, когато е купуван, почти нямаше котли с по-ниска мощност. По-ниска минимална мощност едва ли би имала някакво практическо значение, особено пък щом имаш и модулиращ стаен термостат като Калорматик. Минималната мощност е проблем, ако жилището е да речем 60кв.м., топло, с малки загуби, а котелът има минимална мощност 9-10кВт - по-голяма от нуждите на жилището.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-02-2011 - 12:54:10
Тръбите за радиаторите са полипропилен Ф20 и ф25 тръбата за газ е ф22
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход