Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
08-10-2007 - 11:02:18
здравей, незнам откъде си извадил тая класацияsmiling smiley но.Viessmann на 24кВт е почти невъзможно да намериш в БГ.(не ти ги и препоръчвам) в моята класация тия са на 5-6 място. Dе Dietrich не са лоши но са запредпочитане в големите киловати.и лидера в БГ Vaillant това е котела който ти е нужен денонощен сервиз монтаж и всичко необходимо.тия цени са много ниски(освен ако не са едноконтурни но пак ме съмнява).Да си махнеш бойлера е най-тъпонещо което може да си представиш.няма ли да се къпите?дори и двъконтурен котел при нищожен разход на БГВ ти спира радиаторното отопление и всичко отива за БГВ, което е недостатъчно.тежеста на водата - има си филтри за тая работа, проблема с тока - има UPS за целта.
за да се сметнат необходимите киловати не е нужна квадратурата а кубатурата!(ако е 5м високоsmiling smiley
града добре-какъв е материяла тухла, панел ..... прозорци дограма големили са малки ли са... посока
а не 24квт стига и после идват ма студено ми е
Re: Моля за съвет за газови котли
08-10-2007 - 22:59:31
Здравейте,

прочетох кой какви мнения по въпросите на газовите котли има. Подобна на тази, много дълга тема имаше и преди време, пак в този форум и ако се потърси някъде по артхива, могат да се научат доста интересни и полезни неща. Там имаше едно момче, което даваше доста точни обяснения за нещата и как те се случват. Беше професионалист, т.е. работещ в тази сфера.
На мен твърденията ми се струват логични и точни, но все пак не съм специалист. Това момче препоръчваше за хора, на които им предстои избор на котел, да се запознаят с една книжка, издадена от София газ. Аз, като съвестен и решен да намеря най-доброто за минимални разходи потребител, си взех това книжле. То е 10-тина страници с малко текст и шарени картинки. Това което ме притесни в текстовете е твърдението, че всеки един котел има живот между 7 и 9 години.
Някой може ли да ми разясни това твърдение, ако е запознат, разбира се?

Много ще ви бъда благодарна. moody smiley:
Re: Моля за съвет за газови котли
10-10-2007 - 13:20:09
за живота на котела зависи -каква марка е,къде и как е включен и най вече кой го е подвързвал!
за марката по заводски стандарт>вайланнт 15-20г.дедитрих 16-18г.висман 15-18г.волф кондензационен 10-16г.
за 2 рото райна> зависи каква е водата(чистота и налягане)
3 зависи кой го монтирва - ако е махленския майстор от 1 месец -до 10г.
сервизна(монтажна) група 5 г гаранция (зависи и от котела) и до 15 живот....
Re: Моля за съвет за газови котли
14-10-2007 - 16:12:12
Бихте ли изложили мнението си за кондензните котли? Много рядко се споменават въвъ форума и не успух да си съставя мнение да ли е оправдано тяхното използване въпреки първоначално по-голямо вложение. Конкретно за Вайлант или ДеДитрих?
Re: Моля за съвет за газови котли
14-10-2007 - 20:50:33
palicha , ако си забелязал(а) големи спорове се вихрят относно това кой котел( от коя марка) е по-икономичен., като се има в предвид, че става дума за обикновени, некондензни котли, на които КПД-то по каталог е 93-94%, т.е. 0.5-1% разлика. А кондензните котли имат с 15% по-висок коефициент на използване на топлината на природния газ, т.е. са с 15% по-икономични! И в тоя ред на мисли е много по-важно да се обсъжда въпроса, който много правилно поставяш. Забелязал съм, че в градове с по-развита газификация, много повече се търсят кондензни котли, отколкото на места с прохождаща такава, което ясно говори, че "Койт' разбира - тук се спира!" smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
15-10-2007 - 19:49:04
За всички които имат желание да се отопляват с газови уреди.
1. Проверявайте дали доставчика предлага и следгаранционен сервиз на уредите.
2. Уредите да са достатъчно разпространени на българския пазар.
3. фирмата която го монтира да е с име в бранша.

За конденционните котли:
Коефицента на полезно действие е малко по висок от конвенционалните, но при условие че подаващата вода за отопление е до 45 градуса. В противен случай при температура 60 - 80 градуса става нормален котелр само че струва 2-3 пъти по скъпо.
За финалл Уредите Вайлант имат най голям разход на газ. ГАРАНЦИЯ!!! confused smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
15-10-2007 - 20:23:05
Здравейте отново.

много благодаря на moraless за мнението относно живота на един газов котел-помогна ми да си създам мнение.
Относно разхода на газ на котлите Вайлант - много мнения прочетох в защита на това мнение. Вчера, обаче ( съвсем случайно)се заговорих с един познат на темата. Оказа, се че човекът си е закупил котел Вайлант. Твърдеше, че цяло лято плаща средна сметка за газ около 15-16 лв, като това е само за БГВ. Това ми се вижда като нормален разход и нормална сметка.
истината е, че човекът до момента не се е отоплявал с този котел, което може би би довело до по- големият разход.
Помолих го да се свърже с негов човек в Овергаз и да пита за Мора Проксима (аз съм се насочила към този вариант), но отзивите нещо не бяха блестящи.
Все пак аз съм се спряла на този вариант. Ако има някой, който ползва такъв котел, може ли да даде мнение?
Много ще бъде благодарна за информацията! smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
15-10-2007 - 22:38:11
МиткоН Написал:
-------------------------------------------------------
> За всички които имат желание да се отопляват с
> газови уреди.
> 1. Проверявайте дали доставчика предлага и
> следгаранционен сервиз на уредите.
> 2. Уредите да са достатъчно разпространени на
> българския пазар.
> 3. фирмата която го монтира да е с име в бранша.
>
> За конденционните котли:
> Коефицента на полезно действие е малко по висок от
> конвенционалните, но при условие че подаващата
> вода за отопление е до 45 градуса. В противен
> случай при температура 60 - 80 градуса става
> нормален котелр само че струва 2-3 пъти по скъпо.
> За финалл Уредите Вайлант имат най голям разход на
> газ. ГАРАНЦИЯ!!!
Цитирам това мнение, без да го класифицирам, за да не изпадна в противоречие с правилата на форума. Този човек се е регнал днес с нов акаунт, защото сам разбира, че стана банален - тук и в други форуми.


Quote

Уредите Вайлант имат най голям разход на
> газ. ГАРАНЦИЯ!!!
Каква е гаранцията и какво име имаш ТИ в бранша, за да даваш гаранция? Какво значи, че един уред има по-голям разход от друг? Икономичността на един уред се измерва с КПД. Всички котли на пазара които сравняваме имат КПД 93-94%, т.е. за производство на една и съща топлоенергия използват еднакво количество газ, т.е. са еднакво икономични. Ако уреда се настрои да произвежда повече топлоенергия ще харчи естествено повече газ. В тази връзка ако сравняваме един работещ и един неработещ котел, то работещият(независимо от каква марка е) ще има по-голям разход на газ. ГАРАНЦИЯ!!! smiling smiley
Quote

Коефицента на полезно действие е малко по висок от
> конвенционалните, но при условие че подаващата
> вода за отопление е до 45 градуса. В противен
> случай при температура 60 - 80 градуса става
> нормален котелр само че струва 2-3 пъти по скъпо.
- КПД е не малко, а много по-висок
- няма такъв случай кондензен(а не конденционен) котел да се монтира на високотемпературна (80-60 градуса) инсталация
- не струва 2-3 пъти по-скъпо
Quote

1. Проверявайте дали доставчика предлага и
> следгаранционен сервиз на уредите.
> 2. Уредите да са достатъчно разпространени на
> българския пазар.
> 3. фирмата която го монтира да е с име в бранша.
>
1.Не знам коя фирма ще предложи безплатен гаранционен сервиз, а ще се откаже от платения извънгаранционен
2.Най-разпространени на българския пазар са уредите, предлагани от газовите дружества в системата на Овергаз(понеже са монополисти), ама дали са най-добри е друг въпрос
3.Значи ли това, че по-неизвестна фирма не може да си свърши по-качествено работата? По-скоро трябва се пазим от фирми с лоша репутация!
Предлагам даващите акъл да го правят в своите области, а не да препредават доукрасено казаното от съседи и приятели!
MPN
Re: Моля за съвет за газови котли
16-10-2007 - 09:07:33
Do moralless interesuva me re6enieto za UPS a ako si taka dobar da go spodeli6.Prakti4eski izpalnqval li si go.6te ti bada blagodaren za vsi4ko po temata smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
18-10-2007 - 20:53:15
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------

> Каква е гаранцията и какво име имаш ТИ в бранша,
> за да даваш гаранция? Какво значи, че един уред
> има по-голям разход от друг? Икономичността на
> един уред се измерва с КПД. Всички котли на пазара
> които сравняваме имат КПД 93-94%, т.е. за
> производство на една и съща топлоенергия използват
> еднакво количество газ, т.е. са еднакво
> икономични. Ако уреда се настрои да произвежда
> повече топлоенергия ще харчи естествено повече
> газ. В тази връзка ако сравняваме един работещ и
> един неработещ котел, то работещият(независимо от
> каква марка е) ще има по-голям разход на газ.
>
> >
> 1.Не знам коя фирма ще предложи безплатен
> гаранционен сервиз, а ще се откаже от платения
> извънгаранционен
> 2.Най-разпространени на българския пазар са
> уредите, предлагани от газовите дружества в
> системата на Овергаз(понеже са монополисти), ама
> дали са най-добри е друг въпрос
> 3.Значи ли това, че по-неизвестна фирма не може да
> си свърши по-качествено работата? По-скоро трябва
> се пазим от фирми с лоша репутация!
> Предлагам даващите акъл да го правят в своите
> области, а не да препредават доукрасено казаното
> от съседи и приятели!

В бранша съм от 1995 година и съм монтирал едни от първите вайланти - когато го нямаше още газкомфорт, а имаше 6 официални представителя.
А за разхода се говори от самите клиенти и трябва да си отворим ушите "нали", защото хората от форума искат да бъдат консултирани правилно.
А ако сме пристрастни няма смисъл да се изявяваме тук.
Съжалавам, но за сервиза изплюй камъчето: КОЛКО СТРУВА БЕЗПЛАТНИЯТ!

smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход