Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
13-09-2007 - 17:28:03
Здравейте,

Трябва да отоплявам 70 м2.В демоцентровете на овергаз ми предлагат Проксима 5-20 кВт.Говорих с мои приятели които с такъв котел и те казаха че са доволни от избора си.Моля за още някое мнение, защото все пак е нещо ново за мен и бих бил по сигурен ако повече хора споделят впечатленията си.Благодаря ви.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-09-2007 - 13:48:10
james Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Трябва да отоплявам 70 м2.В демоцентровете на
> овергаз ми предлагат Проксима 5-20 кВт.Говорих с
> мои приятели които с такъв котел и те казаха че са
> доволни от избора си.Моля за още някое мнение,
> защото все пак е нещо ново за мен и бих бил по
> сигурен ако повече хора споделят впечатленията
> си.Благодаря ви.


Каква цена ти дават и какви ангажименти включват в нея!
Гаранция, сервиз.
Малко ме съмнява зимата да имаш комфорт на топла вода при 20 киловата!
Но, все пак има значение, инсталацията ти и програматор дали ще имаш!
Кажи ми цена за да може да се ориентираме!
Re: Моля за съвет за газови котли
20-09-2007 - 19:31:57
james Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Трябва да отоплявам 70 м2.В демоцентровете на
> овергаз ми предлагат Проксима 5-20 кВт.Говорих с
> мои приятели които с такъв котел и те казаха че са
> доволни от избора си.Моля за още някое мнение,
> защото все пак е нещо ново за мен и бих бил по
> сигурен ако повече хора споделят впечатленията
> си.Благодаря ви.

За тази квадратура чак 20квт ми се вижда че няма смисал. Просто котела ще постига бързо желаната температура и ще гаси и ще се пали много често, което води до неикономичност, но в краина сметка ти си решаваш. Аз бих ти предложил котел DAEWOO аз съм с такъв 18квт във вкъщи вече от около година и половина и съм изключително доволен. Даже за твойто жилище мисля че ще е подходящ 15 киловатовия модел. Колкото до сервиз досега за година и половина не ми се е налагало да ползвам и надявам се да не ползвам( има 2 години гаранция).
За топлата вода в никакъв случай небива да се притесняваш. Аз със 18квт модел на DAEWOO утоплявам 102квт жилище и ползвам баня едновременно и няма абсолютно никакъв проблем. Ако се интересуваш бих потърсил техническите характеристики и координатите на фирмата, от която съм го закупил.

Re: Моля за съвет за газови котли
25-09-2007 - 11:56:32
Моля за съвет за отопление за апартамент в нова изолирана кооперация с газ.Стаите ми са 26 м2, 14.57м2, 13.53м2.Как се изчисляват необходимите мощност и съответно брой глидери в помещенията.Предлагат ми газов котел Sarigas-Zoom ZF 420A (9-24 кw)-италиански комбиниран за топла вода и отопление.Някой чувал ли е нещо за тях.По форумите няма нищо-само в официалните им сайтове.Благодаря за отделеното време.
Re: Моля за съвет за газови котли
29-09-2007 - 21:07:39
Здравейте от Варна. Тук ни препоръчват унгарски котли TERMOMAX. Някой чувал ли е нещо за тях?
my
Re: Моля за съвет за газови котли
01-10-2007 - 15:17:25
dara :"Тук ни препоръчват унгарски котли TERMOMAX. Някой чувал ли е нещо за тях?" - чогунен кожух, Termomax - a тежи 80КГ!!!!! Чогунената горивна камера се загрява много бавно и първите минути от ползването на БГВ(когато няма отопление) не са ефективни, не топлят толкова водата, клкото горивната камера => разход на газ и недостатъчен комфорт!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-10-01 15:22 от my.
Re: Моля за съвет за газови котли
02-10-2007 - 13:40:16
Благодаря за инф. заTERMOMAX. Сега предлагат и последния модел на ARISTON от 2007г. Цената е около 2000лв. Въпреки, че прочетох само отрицателни коментари за тази марка, все пак да попитам-нещо за него? Като характеристики е много добър.[bgcolor=green][/bgcolor]
Re: Моля за съвет за газови котли
03-10-2007 - 15:00:40
Итересни неща прочетох за газовите котли ,и за нито една марка не мога да кажа лоша дума,проблема е че българина е разбирач от класа и мърляч без производна,
в страни с традиции в потребление на газ в всичките му свери са се постарали да задоволят собствения си пазар на котли да кажем или , газови конвектори с оптимални решения за мощност . започваме да филосоствоме кои са по добри и кои по лоши , кой да слушам монтажници на два петъка служба в монтажа на газови котли ли , или прехваленото на търговците коя марка е по добра ,котли сцена до 2000 лв. имат среден живот до 2 год. личен опит 10 години SIBELGAZ белгия
my
Re: Моля за съвет за газови котли
03-10-2007 - 15:24:07
Много несериозно твърдение! Котли под 2000 лв. имат среден живот 2 г.?!?!?!? Как кажи ми моля те стигна до това заключение
Re: Моля за съвет за газови котли
07-10-2007 - 16:58:05
Всичко вече е такава неразбория.Излязоха още марки котли,и не знаеш кой е добър и кой не е.всеки хвали някой котел.мисля че накрая на отоплителния сезон ще стане по ясно,кой за какво го бива.аз се спрях на АРИСТОН ГЕНУС.СЛОЗИХМЕ главата в торбата и напред.като го сваржем и пуснем ще дам инфо за работата му.Много,моля ако в форума има някой или пък го чете и е от бургас,и има друга марка котел,нека ми пише на лични да правим сравнения а,дори и да е същата марка.Оказа се че избора на котел е адски труден за цена м/у 1500-2000лв.просто в един момент решаваш и тва е.Успех на всички на които им предстои ИЗБОР.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход