Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
15-08-2007 - 15:28:29
diala Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на omaripi,би ли ми препорачал,котел,на
> коя фирма и да обслужва Бургас сервизно,да е на
> цена около 1500лв.или близка до нея.Може ли да
> изключвам даден радиатор като на топлофикация с
> топломерите и тогава да ми трябва по малка долна
> мощност.


Здравей diala,
За Бургас за съжаление не мога да ти помогна. Аз съм от В. Търново, но тук сме с Раховецгаз (дружестов на Овъргаз) и знам, че котлите които те предлагат просто не вървят!
Всички други инсталаторски фирми които сами дистрибутират различни марки си поемат сервиза на котлите, без Vaillant(за тях чакаш от София да дойде техник при нужда от сервизна намеса) eye popping smiley
Сега тук при нас големите играчи започнаха да предлагат Tesy(първите български).
За качествата им тепърва ще чуваме, но досега нещата които знам за тях ме настройват само положително smiling smiley.
Все пак местен производител - те ако нямат части не знам кой ще има! Виж... като говоря непрекъснато за сервиз имам предвид, че това за мен е приоритет:
- достъпни цени за резервни части;
- своевременни и адекватни сервизни намеси;
- хората които ти правят отоплителната инсталация да поемат гаранцията за всичко, и те да са местни изпълнители!
Като се случи нешо по системата да звъня на един човек, а не един на друг да си прехвърлят топката! :g:
Цената им на 24 киловатовият комби била около 1200 лева с ДДС smiling smiley!
И това е с комина!

Така, че можете да Издирите няколко инсталатора в Бургас и директно да ви изготвят цялостна оферта за система с котел! Какви гаранции поемат!Искайте си чиста ясна регламентирана схема за сервиз, обезпечаване с части и ценова листа на частите ....за да не се наложи алтеративата - ами аз за да си сменя X ми то по добре да си купя нов котел :g:
Като ви агитират за даден котел питайте!!!... не се вързвайте на лафове като: досега не е имало проблеми...като стане ще видим...имам котли на склад веднага разглобявам и взема частта и я подменям - това е просто несериозно :crazy:

Относно затварянето на главитена радиаторите........
Права си за долната мощност....стига управението на котела да позволява такава настройка. Котела може да се "скопи" отгоре в режим на отопление съобразно нуждите на твоята система, като пак си имаш пълна мощност за Битовата гореща вода, но тук идеята е да се "скопи" и от долу! Идеята е котела веднъж достигнал желаната температура да я поддържа без да гасне! Колкото е по малка инсталацията толкова по бързо става достигането на желаната температура и тогава когато има две еднакви стойности на входа и на изхода котела гасне winking smiley.
Паленето и гасненето на котела е преразход на газ!
Затова когато един специалист ти проектира, изгражда, оразмерява, системата и ти пуска котела, то той има ясна представа как да ти настрои котлето - горна и долна граница на модулация за да работи така, че котела да гасне колкото се може по-рядко! Затварянето на главите на радиаторите няма да ти помогне много относно пестене на газ - просто ще си намалиш изкуствено потреблението, което значи, че котела ще пали и ще гасне по-често confused smiley
По образно мога да ти го обясня с карането на кола - в града разхода е един(спиране, тръгване, смяна на предавки, ускоряване) извънграда е друг(поддържаш си някаква скорост на пета и това е!)

Добрата настройка на котела съобразена със индивидуалната инсталация в съчетание със стаен термостат - това е решението за оптимално иззразходвана газ и комфорт. winking smiley

Дано съм ти бил полезен! Успех!
Дръж ни в Течение до къде стигана в похода си! smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
15-08-2007 - 16:21:02
Заповйдайте в Амакс газ за да разберете и изберете своя газов котел Immergas.
гр.София бул.Ак.Ст.Младенов №17
тел.961-60-22/9622144
my
Re: Моля за съвет за газови котли
15-08-2007 - 17:59:33
Стига с тоя спам, хайде да си изказваме мненията без да правим реклама!
А м/у другото колко струва платката за управление на Имергаз? Дай да видим как сте от към резервни части smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
15-08-2007 - 21:47:57
ima i drugi dobri kotli na gaz ama sa v Varna i Kavarna. pisete pri interes :}
my
Re: Моля за съвет за газови котли
16-08-2007 - 09:20:28
Здравей baota, я малко повече инфо моля те - марка, цена, технически данни, сервиз и т.н. confused smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
16-08-2007 - 09:47:34
baota Написал:
-------------------------------------------------------
> ima i drugi dobri kotli na gaz ama sa v Varna i
> Kavarna. pisete pri interes


Здравей baota,
Дай ни още малко инфо! Марка, производител, цени.
Как се държат? функции? кой ги поддържа? сервиза? winking smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
16-08-2007 - 10:43:48
Благодаря ти ОМАРИПИ.Лошото е че при нас газта едва сега навлиза и си нямяме никаква представа за инсталатори освен от бургасгаз нито дори кои са им подизпалнители,както ти обясних имаме изградено локално парно с камина с водна риза,не знам по чий проект е изпалнено или напави си сам но го има. Апропо ло6ото е че не знаем дали това ллокално е изпалнено добре.може да ни трябва само изпалнител на газовата инсталация.Нямаме никаква идея кои фирми в Бургас се занимават с това. пълна мъгла.Ако някой знае такива моля да помага.
Re: Моля за съвет за газови котли
16-08-2007 - 19:01:37
Фирма - Термал инжинеринг в Бургас .
Re: Моля за съвет за газови котли
17-08-2007 - 12:56:44
diala Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря ти ОМАРИПИ.Лошото е че при нас газта
> едва сега навлиза и си нямяме никаква представа за
> инсталатори освен от бургасгаз нито дори кои са им
> подизпалнители,както ти обясних имаме изградено
> локално парно с камина с водна риза,не знам по чий
> проект е изпалнено или напави си сам но го има.
> Апропо ло6ото е че не знаем дали това ллокално е
> изпалнено добре.може да ни трябва само изпалнител
> на газовата инсталация.Нямаме никаква идея кои
> фирми в Бургас се занимават с това. пълна
> мъгла.Ако някой знае такива моля да помага.


Здравей diala,
Точно защото имаш вече изградена инсталация на теб ти трябва инсталатор за да може, да се пригоди за газовият котел, за да бъде оптимална. Овъргаз това не ги интересува. Специалистът може да види нещата и да си направи изчисления относно препроектирането и оразмеряването на нещата. Да заложи допълнителни тела, радиатори, разширителен съд, омекотители и филтри. да прочисти радиаторите и промие системата. Трябва и допълнително да се прекара тръбен път до точките за топла вода, откъде ще минава ит.н.
Освен това приложението на газта не го ограничавайте само за отопление и БГВ, но и помисли за кухнята(говтвене). Като ще е гарга да е рошава!!!

Нещата са малко по-сложни отколкото изглеждат но при всички положения си се ориентирала правилно към газта. При практичната и разумна инвестиция можеш да имаш както комфорт така и липса на проблеми. smiling smiley

По- горе filmatoplo ти е споменал за инсталатор в Бургас!
Нищо не ти пречи да им обясниш ситуацията и да ти предложат цялостно решение, НО при пълен ангажимент от тяхна страна winking smiley , говоря ти за гаранционен и следгаранционен сервиз. Съвсем нормално е да попиташ за котлите с които работят, какви са техните наблюдения, кои им са клиентите, самите клиенти проучете дали са доволни като срокове и изпълнение на техните обекти!

Същото нещо като процедура си направете труда и с другите инсталатори в града!
Винаги има начини за получаване на информация winking smiley

Знам, че си е доста ангажимент но все пак това е дългосрочна инвестиция и разумният подход е задължителен!

Всеки един инсталатор може да попитате защо не работи и не предлага този или онзи котел, сервизните части и бързата намеса!

Питай ги и знаят ли нещо за Тесито!

Поздрави! Дръж ни в течение и Успех!!! cool smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
21-08-2007 - 10:05:23
фирма екотермал бургас 056/814913 дистрибутор на рувекс има и сервиз на сенни газови котли в бургас
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход