Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
15-12-2016 - 14:36:20
Здравейте,

Избрал съм да си закупя котел Bosch Condens 2500 WBC 28-1DCE23 http://satex.bg/bg/product-view/1382.html
Гледам в техническите му характеристики, че пише:
Работно налягане отопл. инстал. - 3 bar
Работно налягане БГВ - 10 bar
В къщи налягането на питейната вода е макс. 1.5 bar
Въпроса ми е:
Означава ли това, че този котел няма как да го захраня с вода?

Благодаря предварително на всички, които ми отговорят и дадат някакъв съвет!
Re: Моля за съвет за газови котли
17-12-2016 - 07:25:57
Не купувайте газови уреди, особено котли от интернет магазини, защото после проблемите са много. Иначе няма проблеми с ниското налягане, важно е да им дебит. А тези 10 бара са налягането, на което издържа частта му за БГВ
Re: Моля за съвет за газови котли
17-12-2016 - 20:17:01
Quote
LazarG
Не купувайте газови уреди, особено котли от интернет магазини, защото после проблемите са много. Иначе няма проблеми с ниското налягане, важно е да им дебит. А тези 10 бара са налягането, на което издържа частта му за БГВ

Въпроса беше само относно тези параметри, но след това в сайта на BOSCH за отопление намерих пълна инструкция и разбрах, че това са макс. раб. параметри, а не както е написано в сайта раб. параметри.
Разбира се, че не бих си купил котел от интернет магазин...
Благодаря Ви за отговора!
Re: Моля за съвет за газови котли
03-02-2017 - 10:16:05
Здравейте.Нов съм във форума и моля за съвет.От януари 2005 год. имам двуконтурен газов бойлер WESTEN QUASAR 24F - 24kW.До този момент съм нямал никакви проблеми.От няколко дни обаче,започнах да доливам в системата вода,защото налягането пада на нула.Отначало видях ,че предпазния клапан не е затворил добре след като е отворил,а той отваря над 3 bar и се учудих защо се е покачило налягането.Отворих и го затворих няколко пъти ,ако има някякъв боклук застанал да се изчисти и след известно време се оправи и спря да капе и затвори.Но проблемите продължиха по-късно.Забравих,че отоплявам къща на 3 етажа с 2 бани,преди ползувах само 2-3 радиатора и баните,но от 1 месец при мен е новородената ми внучка и има включени постоянно 3 бр., кото включвам и вечер и още 1-2 бр.И точно когато има включени повече радиатори и се ползува БТВ в баните или в кухнята налягането се вдига тогава изпуска клапана.След 1-2 такива процедури налягането става 0 Bar и доливам системата и котела заработва отново.Консултирах се със специалисти- едни казаха ,че може да е топлообменника,други-може да е разширителен съд или някой клапан.А трети направо се натискат да ми сменят котела.Моля още веднъж за мнение относно проблема,аз мисля че е разширителния съд.Другата седмица ще идват да проверят котела.Благодаря предварително.
Re: Моля за съвет за газови котли
07-02-2017 - 16:07:32
Здравейте на всички. От 2 дена следя темата с интерес,понеже ми се отдава възможност да премина на отопление от твърдо гориво на газ. Живея в къща в едно село до Пловдив,100 кв. м. с външна топлоизолация 8 см. стиропор. На тавана ще слагам минерална вата. От толкова много разглеждане на мнения въпроса мие точно какъв котел да избера. Имам възможност да изградя системата за отопление и топла вода , а също така и едноконтурен котел с бойлер. Другият въпрос ми е дали да е със стаен термостат или термо винтили на радиаторите. Единственото сигурно май е да бъде с модулация. Като марка май клоня на Бош и точно модела за мен се колебая. Не отказвам и мнения за други марки стига да са оптимални в мой случай.
Re: Моля за съвет за газови котли
09-02-2017 - 16:02:57
Здравейте.При мен се оказа проблема в разширителния съд.Дойдоха от една фирма,източиха останалата стара вода,"надуха" го с компресор,добре че не е пробит и го пуснахме.Засега всичко е добре.Поздрави на всички.
Re: Моля за съвет за газови котли
14-02-2017 - 20:56:45
Quote
vensanio
Здравейте.При мен се оказа проблема в разширителния съд.Дойдоха от една фирма,източиха останалата стара вода,"надуха" го с компресор,добре че не е пробит и го пуснахме.Засега всичко е добре.Поздрави на всички.
Е, добре, че всичко е минало лесно, имал си късмет с котела и фирмата.
Re: Моля за съвет за газови котли
09-05-2017 - 20:33:46
Здравейте,
Имам нужда от помощ. Газовия ми котел марка Termomax Gimax, който е 24 КВ отказа окончателно и търся да си купя нов газов котел. Жилището ми е 78кв.м, с външна и вътрешна изолация. Към котела са закачени 2x20 ребрени алуминиеви радиатора, които до колкото ми казаха са по 4 КВ всеки, един венилаторен конвектор в най-голямата стая в апартамента марка Klima 2000 и лира в банята. Двата радиатора са съответно в кухнята и спалнята. Нямам радиатор в коридора.Предварително благодаря
Re: Моля за съвет за газови котли
14-11-2017 - 11:15:07
Здравейте,

През 2009 година закупихме газово котле Hermann Micra Condensing 26 kw, CHM 1G 3026 от фирма Алпис Инженеринг. Не можем да открием актуални телефони на тази фирма. Възможно е и да не съществува вече.
Имаме нужда от платка за котлето и Ви молим за съдействие към кого да се обърнем.

Благодаря предварително за съдействието.
Re: Моля за съвет за газови котли
17-12-2017 - 09:20:10
Да, фирмата не съществува, но има човек, който ги поддържа котлите. Потърси го, не мога да дам координати в момента
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход