Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
28-01-2015 - 20:16:52
Ами това е личен избор, особено при наличната информация:ami:
Re: Моля за съвет за газови котли
06-02-2015 - 11:58:01
Тъй. Престои ми газификация на къщата. Площ 120м2, височина 2.80м. От Ситигаз ми предлагат някакъв котел 24кВ за 660лв., който бил с 30 литров бойлер и щял да е на ръба, според човека. Така или иначе не предлагат по-сериозни котли, та остава на мен да си избера котел. Става дума за 5 стаи на нашия етаж, но ще е добре да се захранят още 2 малки и с по-малка височина под мен, с което квадратурата става 150м2. Котлето ще е при мен, на етажа, но идея нямам дали изобщо ще може да се захрани и долу, предвид, че ще дойде ниско. Не знам как ще стои въпросът с липсата на въздушна възглавница и т.н. Та, въпросът ми е директно към Лазар, като съм благодарен да ми препоръча конкретни модели котли, както и радиатори/ребра като брой за отделните стаи, които са със следната квадратура:
хол 19,4, детска 9,9, спалня 15,9, спалня 10,9, всекидневна 16,5, тоалетна /където може да е котелът/ 1,3, баня 3м2. Коридорът е около 7.5м2 по спомен. Всичките стаи са с височина 2.80м.
Долните стаи, които е желателно, но не задължително да се отоплят са две - едната е 4м2, другата 4.9м2 с височина 2.10
Ако може котел с долните и без долните *beer*
Re: Моля за съвет за газови котли
12-02-2015 - 06:46:56
Здрасти,
не съм влизал отдавна, затуй чак сегга отговарям. Няма никакъв проблем да се отопляват стаи на долния етаж, но котелът си го избираш след разглеждане на оферти от инсталаторски фирми - всяка работи с различни марки и ако ти се насочиш към определен модел и марка, трябва да има фирма в твоя регион, която го предлага и сервизира. Това не е стока която се купува в хипермаркета или по интернет и слава Богу, че е така. Знам, че в Пловдив е малко трудно с читавите фирми за газификация, ама няма как.
Re: Моля за съвет за газови котли
15-02-2015 - 20:11:29
Да е трудно, колко да е трудно. Ако трябва ще го поръчам от друго място.
След доста четене и питания се колебая между два модела котли на Бош. Единият е кондензен модел 3-16, другия е конвенционален zwc24 - 3mfa 23. Въпросът е кой от двата ще ми свърши по-добра работа и най-вече кой ще е по-икономичен. Спрях се на H600 глидери и мисля, че трябва да ги смятам при по-ниска температура. На една от брошурите има таблица с топлоотдаването при температура 80C и при 50C по спомен. Ако ми е вярна логиката, за да е икономично, трябва да поддържам по-ниска температура, тоест трябват повече ребра? Марка радиатори? Гледах някакви, които от консултанта ми бяха рекламирани като италиански, но после се оказаха гръцки.

Лазаре, наминава ли ти се към Пловдив за монтажче?*pardon*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-02-15 20:38 от Златанов.
Re: Моля за съвет за газови котли
19-02-2015 - 12:50:25
Здравейте!
Аз съм нова, но изчетох почти всичко по тази тема в форума!
Живея във Враца и имам желание да се газифицирам!
Обитавам етаж от къща - чиста площ 100 м2! Обем около 250 м3!
Имам котел на твърдо гориво Виадрус - 24 кW!
Но от 3 години се отоплявам с климатици Daikin! Просто ми омръзна да влача въглища и дърва!
Пък и един тон въглища стана 300 лв!!! За отопление досега плащах около 350-400 лв месечно!
Не казвам, че комфорта от климатиците е голям, с радиаторите е по-добре,
но пък другото аборигенско тичане го няма! Но всичко това е друг въпрос!
Сега се интересувам какъв газов котел да си купя? Предлагатми конвекционален на Витрикс - 24 кW!
Но пък тук изказаните мнения ме развълнуваха! Обикновено зимноно време обитаваме не целия етаж!
Трапезария с кухненски бокс - 19 м2 -48м3, спалня - 10м2 - 25 м2, детска - 14 м2 - 35 м3, коридор - 8м2 - 20м3, баня - 7м2 - 17 м3!
Имам още две стаи - дневна - 26 м2 - 64 м2 и още една стая 12м2 - 30м3! Имам ел.бойлер 80 л със серпентина - ТАТРАМАТ!
Моля Ви за съвети! Ще изслушам всички! Моля особенно LazarG! Подробности:
Навсякъде са алуминиеви радиатори:
- в трапезарията и бокса имам 2 радиатора с общо 25 глидера Н500
- в спалнята 12 глидера Н500
- в детската 15 глидера Н500
- в дневната 20 глидера Н500
- в другата стая 10 глидера Н500
- в коридора 5 глидера Н800
- в банята 7 глидера Н800
С топлоизолация отвън фибран 3 см, PVC дограма - четирикамерна,по таваните допълнително минерална вата 5 см!
Дайте съвет - Има ли смисъл да се газифицирам и коеще е най добре!
БЛАГОДАРЯ предварително на всички, които ще изкажат мнението си!

метални врати блиндирани врати метални решетки
Re: Моля за съвет за газови котли
21-02-2015 - 09:47:41
Котела ми е Висман, на метан.От известно време се чува шум подобен на бучене с постепенно усилване и намаляване до стихване. Налага се да го допълвам с вода доста често, без да има видими течове. Моля за мнения по евентуалните причини!
Re: Моля за съвет за газови котли
21-02-2015 - 12:33:22
Момчета/и момичета/, нещо не сте особено активни. Явно още Ви се спи! Вярно, че май изместих темата, но моля, ако някой може да даде съвет, да понапише малко! Допълвам, обезвъздушавам и пак същото.
Re: Моля за съвет за газови котли
23-02-2015 - 09:47:45
Здравей Citana , моделът Витрикс до колкото знам е кондензен.Това е свързано с възможност за работа в нискотемпературен режим.Този режим води
до по-големи икономии от високотемпературния.При сегашна инсталирана мощност от 14,94 kW за 80/60 градуса на водата мощността на радиаторите
ще падне с около 50% за 50/30 .Разбира се котела може да не работи в кондензен режим.
Re: Моля за съвет за газови котли
17-10-2015 - 10:29:43
Моля за съвет за газов котел BAHI EKO 3 .Досега 8 години имах Аристон ,но постоянно ремонти постоянно проблеми направо ми се разказа играта.За това моля за съвет от компетентни или притежаващи котела хора.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Re: Моля за съвет за газови котли
22-10-2015 - 12:19:23
Лично на мен ми се струват малко опасни, но не знам има доста хора които ги използват

създай безплатен онлайн магазин всички оферти обувки дрехи електроника екскурзии хотел
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход