Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
19-09-2014 - 20:24:34
Благодаря за бързият отговор.Поздрави/
Re: Моля за съвет за газови котли
22-09-2014 - 12:33:29
Здравей,Лазар.Днес идва техникът ,който ще монтира котела Волф 3-11кв и казва ,че този котел ще бъде малък за моята инсталация.Тя е с мщност
14кв +бойлер със серпентина с мощност 24кв.Отопляемата площ е 70м2.Къщата е с външна изолация.
Моля,за съвет ще достига ли мощноста на котела за инсталацията и бойлера.
Поздрави на Лазар.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-09-2014 - 18:01:22
Техникът ти е некомпетентен, подозирам че и монтжът ще е неправилен По думите ти разбирам, че бойлерът ще бъде подвързан като радиатор - срам, срам, срам
Re: Моля за съвет за газови котли
22-09-2014 - 20:21:49
Благодаря, за бързия отговор Лазар.Задължително ще настоявам, бойлерът да бъде на отделен самостоятелен кръг към котела.
След монтажа ,ако има проблеми се надявам на твоите компетентни отговори.
Поздрави.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-09-2014 - 15:49:07
Привет,
И аз искам да помоля за съвет при избор на газово котле.
Ще отоплявам около 50 кв чиста площ.
Жилището е с външна изолация 4 см фибран.
По изчисления топлозагубите ми идват под 5кВ - 5кВ са със запас от 10%
За отопление съм навил серпентини за подово, но съм заложил и радиатори. Радиаторите са оразмерени да топлят жилището без подово.
Бойлер нямам и няма къде да сложа, затова ще разчитам на дебита от котлето.

Та какъв котел ще ми предложите, аз съм се спрял на Viessman Vitodens 100W, но за съжаление минималната мощност му е 6,5кВ за 26кВ-товото котле.
Колежка е с котле на Victrix 26, като е от 3 до 26кВ
Готов съм да отделя около 2500лв.
Вие какво котле ще предложите моля за съвет!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-09-24 15:49 от limberjack.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-09-2014 - 20:46:03
Здравей, Лазар.Както каза техниците от фирмата май наистина ме баламостват.Изчисляват мощноста на котела само според мощноста на
инсталацията + запас от 20 процента.Не зачитат изолацията на къщата и на таваните.Най-смешното за мен е ,че ми предложиха бойлер с по малка мощност на серпентината от този който имам в момента.Въпосът ми е ,че ме убеждават
Re: Моля за съвет за газови котли
24-09-2014 - 20:46:03
Здравей, Лазар.Както каза техниците от фирмата май наистина ме баламостват.Изчисляват мощноста на котела само според мощноста на
инсталацията + запас от 20 процента.Не зачитат изолацията на къщата и на таваните.Най-смешното за мен е ,че ми предложиха бойлер с по малка мощност на серпентината от този който имам в момента.Въпосът ми е ,че ме убеждават
Re: Моля за съвет за газови котли
24-09-2014 - 20:49:47
Здравей, Лазар.Както каза техниците от фирмата май наистина ме баламостват.Изчисляват мощноста на котела само според мощноста на
инсталацията + запас от 20 процента.Не зачитат изолацията на къщата и на таваните.Най-смешното за мен е ,че ми предложиха бойлер с по малка мощност на серпентината от този който имам в момента.Въпосът ми е ,че ме убеждават за котел с минимална мощност 10кв ,че може да работи с минимална мощност 5кв.Възможно ли е това?
Поздрави.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-09-2014 - 09:41:09
Quote
vasil70
Здравей, Лазар.Както каза техниците от фирмата май наистина ме баламостват.Изчисляват мощноста на котела само според мощноста на
инсталацията + запас от 20 процента.Не зачитат изолацията на къщата и на таваните.Най-смешното за мен е ,че ми предложиха бойлер с по малка мощност на серпентината от този който имам в момента.Въпосът ми е ,че ме убеждават за котел с минимална мощност 10кв ,че може да работи с минимална мощност 5кв.Възможно ли е това?
Поздрави.

ДА! Котелът ще работи и на по-малка мощност, но въпросът е каква ще бъде ефективността... ето тази информация ме интересува и мен в по-горния пост!
Производителя гарантира ефективност от 93 до 98% за кондензни котлета в посочените граници например 10кВ до 30кВ, наричана още номинална мощност или мощност в която имаш най-добро отношение газ/топла_вода.
Паднеш ли под тази номинална мощност започваш да губиш ефективност, и тук въпросът е колко, ако е 1 или 2% всичко е ОК, но от това което съм изчел стигам до извода че е доста повече.
И мен ме убеждаваше оня ден човека, който ми прави проекта за газта, че котле с минимална номинална мощност 10 кВ ще работи и на по-ниска мощност, но ще загрява водата по-бързо но не мисля че е ефективно

Точно заради това Помолих за съвет относно избор на котле от по-горния пост.
Ще се радвам да изчета други мнения по въпроса.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-09-2014 - 20:48:38
Не, котел с минималн мощност 10кВт няма как да работи на 5кВт - това може да го каже само някой, който си няма никакво понятие - съжалявам, че ви се падат такива проектанти и инсталатори. limberjack, не мога да ти дам мнение за Виктрикса, не работя с тази марка. Според мен не е нормлно един котел 26кВт да работи основно на 3-4кВт. Погледни 12кВт комплект на Теси - котел, бойлер, програматор
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход