Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
04-01-2013 - 21:55:39
Имате недостиг на радиаторна мощност, която да покрие минималната мощност на котела, така че всички радиатори трябва да работят, вкл. и лирата. Температурата на водата трябва да е на макс в твоя случай. Нужен е стаен термоста за управление на температурите в стаите.
Re: Моля за съвет за газови котли
07-01-2013 - 06:58:12
Много благодаря за съвета! Ще включвам и лирата, но как да преценя, че температурата на водата е на макс? А терморегулаторите на радиаторите трябва ли да бъдат на 5 / т.е/ на най - отворената позиция?
Re: Моля за съвет за газови котли
07-01-2013 - 11:45:28
Имам предвид потенциометъра на котела за водата в отоплителната система да е в крайно дясно положение, термоглавите на 5 и задържително стаен термостат
Re: Моля за съвет за газови котли
07-01-2013 - 19:00:04
Имате предвид на макс да използвам котела и радиаторите? Но това няма ли да се отрази на сметката за газта? Или в какъв порядък може да се очаква да бъде...Щото имам приятели дето за седмица ползване на газово отопление миналата година платиха сметка около 200 лева. Казвам го със сигурност за седмицата щото в останалата част от месеца не бяха в БГ и не стана ясно въобще как се получило такова потребление. После ходиха се разправят, ама като мине заека баира...
Re: Моля за съвет за газови котли
07-01-2013 - 21:38:42
Още веднъж ще го обясня - имате недостиг на радиаторна мощност (малко са радиаторите за този котел). Ако намалите температурата на водата, радиаторите излъчват още по-малко и недостигът става по-голям, прегряването и изключването на котела - още по-често и разходът - по-голям. Препоръката ми е котела да го ограничавате не по температурата на вподатат, а по стайна температура, затова казах че стайният термостат е задължителен. Дано сега съм бил ясен.
Re: Моля за съвет за газови котли
08-01-2013 - 08:04:32
Да, благодаря!
Re: Моля за съвет за газови котли до лазар
22-01-2013 - 21:14:18
Искам да газифицирам къща 100кв м с идеална изолация(долния етаж е 50квм отворено помещение,а вторият етаж са три спални.Доло конвектор а горе радиатори,мисля да сложа)Чудя се каква марка котел да взема(висман ,бош,аристон теси,задължително кондензен),като киловати колко трябва да е и,зашото съм чувал че когато са големи киловатите в топлите дни разходът е доста голям при обикновенните котли ,дали е така и при кондензните котли.така също едно контурен или двуконтурен,защото двъконтурните започват от 6KW,а едноконтурни има и по 3.5kw май бяха ако не се лъжа .
Re: Моля за съвет за газови котли
22-01-2013 - 23:12:24
Бош и Теси имат перфектни едноконтурни котли с минимална мощност 3кВт. Тесито е холадско производство, а Боша е немски.
Re: Моля за съвет за газови котли до лазар
23-01-2013 - 07:56:11
значи в случая,разходът на газ с едноконтурен кондензен котел ,ще е по малка ,нали така да го разбирам.А мога ли допълнително да си сложа с едноконтурният и бойлер отделно за топла вода .
Re: Моля за съвет за газови котли
23-01-2013 - 19:54:47
Точно така се прави. Дори моделът на Теси се предлага в пакетна цена с бойлер и стаен термостат и офертстс е много изгодна
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход