Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
26-09-2008 - 20:14:16
Здравейте! В този форум явно има доста специалисти. (С един от тях се познавам задочно.) Тръгнал съм по пътя на газификацията. Апартамента е 83 м2 по документи, но като се махнат общите части, мазето и терасите е 70 м2 - панел, 2-ри етаж. Изложение север-юг. На север е в процес на поставяне на ПВС дограма и външно саниране, на юг за сега е с дървената дограма и вътрешна изолация. Разпределението е: южни Хол-21м2 и спалня 12,25 м2., север детска 12,25 м2 и кухня 10,65 м2. По ред причини съм решил аз да си направя водната инсталация (явно ще имам нужда от доста съвети). Взел съм панелни радиатори "Hydro Term" с 10 г. гаранция! За спалнята 500х1200, а за останалите 600х1400 и лира за банята 440х900. По мои груби сметки имат мощност 11,3кВт. Въпроса ми е за избора на газов котел. Знам, че повечето предпочитат Вайлант, но от 2 дни не мога да се срещна с представителите им в Стара Загора. Спрял съм се на 3 варианта:
1. De Dietrich (Де Дитрих) WHE 2.24 FF -мин. полезна мощност 8,4 кВт за БГВ и 10 кВт. за отопление. Макс. Р=24 кВт.... 2 г. гаранция.Цена 1 675,20 лв.
2. RIELLO cladariello 18 KIS N - Мин. полезна Р=5,3 кВт., а Рмакс.=18 кВт. ... с 1 г. гаранция. Цена: 1 322,40 лв.
3. JUNKERS "Ceraclass" Bosch Gruppe - Pmin.=6,0 kW, Pmax.=18,0 kW. .. с 2г. гаранция. Цена:1 452 лв.

Мисля, че за мен ще е по- добре 2 или 3 вариант. Но моля за вашите препоръки. (+) и (-) на тези модели (икономична и безпроблемна работа и т.н.) защото котел се купува веднъж на няколко години, а сметките пристигат всеки месец.
Благодаря предварително!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-28 03:59 от spusak.
Re: Моля за съвет за газови котли
27-09-2008 - 14:54:10
Здравейте!
Предстои ми /всъщност все още съм в дълбок размисъл/ газифициране на жилището - около 100 кв.м. Има изградена инсталация - бивше локално парно с чугунени радиатори, което не е работило от 10 години. Радиаторите са 2 по 0,7 метра, 2 по 1,10 м, 1 по 0,5 м, 1 по 1,50 м /общо 80 чугунени ребра/ + лира в банята /направена от три тръби вертикални по 1,30м, фи 60 мм/. Свързани са с метални тръби 3/4 и 1 цол. Смятам да "вляза" в старата инсталация от мястото където се постави газовия котел, да запуша толпата и студената, които са били изходящо/входящи към стария котел на въглища.
Може ли да се осъществи лесно това?
Предлагат ми газов котел MORA Proxima 20КТ - 20 Кв, или Viessmann - Vitopend 100 - 24 кв .
Какво да избера?
Ще имам ли проблем със старата инсталация?
Казаха ми че газовите котли са чувствителни към мръсната вода. Радиаторите са празни от 10 години, Дали би могло да се натрупа ръжда и мръсотия в тях, жилището е сухо.
Плюс това не било ясно дали помпата ще се справя с по-голям обем вода в инсталацията.
И още един въпрос - колко литра вода се събира в едно чугунено ребро /60 см височина/? питам за да сметна грубо колко литра ще събере ицялата инсталация.
Моля за помощ! За което благодаря предварително!
Re: Моля за съвет за газови котли
28-09-2008 - 03:28:54
Ако не искаш да имаш проблеми изтърбушваш всичко и правиш инсталацията на ново с алуминиеви, или панелни радиатори и тръби с алуминиева вложка, или медни.
Re: Моля за съвет за газови котли
28-09-2008 - 07:33:55
... и това е най-правилното решение, но се чудех как да го кажа smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
28-09-2008 - 09:21:08
> 2. RIELLO cladariello 18 KIS N - Мин. полезна
> Р=5,3 кВт., а Рмакс.=18 кВт. ... с 1 г. гаранция.
> Цена: 1 322,40 лв.
> 3. JUNKERS "Ceraclass" Bosch Gruppe - Pmin.=6,0
> kW, Pmax.=18,0 kW. .. с 2г. гаранция. Цена:1 452
> лв.
>
> Мисля, че за мен ще е по- добре 2 или 3 вариант.
> Но моля за вашите препоръки. (+) и (-) на тези
>
Правилно си се ориентирал. Препоръчвам юнкерса, защото е с по-дълга гаранция и е изключително тих. Все пак бош си е бош, няма да те разочарова.
Re: Моля за съвет за газови котли
28-09-2008 - 10:22:34
Добре, но може ли малко по-конкретно, проблеми от какво естество? Може ли да случи нещо на котела? Проблемът е че ще ми хвърли още 2000 лева за нова инсталация, която евентуално може да я сменя на по-късен етап, примерно догодина или след 2.
Аз доста въпроси написах по-горе, ще бъда много благодарен на всеки, който ми помогне. Живи и здрави!
Re: Моля за съвет за газови котли
28-09-2008 - 17:49:48
Здравейте. Надявам се да получа от Вас инфо за котлите TERMOMAX. Благодаря Ви предварително.
Re: Моля за съвет за газови котли
30-09-2008 - 16:27:20

Здравейте,

Използвам възможността за да поканя всички форумци, които имат възможност,
да посетят щанда на TESY - No. 35 срещу 8 палата.

ТЕСИ е единствения производител на газови котли в БГ. Ще разберете защо
газовите котли TESY са едно от най-разумните решения, от където и да го
погледнете.


Ще се радваме да ви посрещнем,

TESY.COM
Re: Моля за съвет за газови котли
01-10-2008 - 10:25:32
Благодарим за поканата. Нищо лично, но искрено се надявам газовите котли да са по-добри от вентилаторните печки и ел.проточните ви бойлери.
Re: Моля за съвет за газови котли
01-10-2008 - 13:07:19
Ето ме пак тук и мен .

Стигнахме на етап чакане ...Газова компания документи и прочее така че още не мога да се похваля/оплача от нищо с изклучение на погрома по къщата след фирмата която изгради инсталацията....:g: :g: ма си живеем в БГ та почти няма майтор да си чисти след себе си бъркотията така че това се преглъща някак си поради липса на алтернатива :ami:
Един въпрос по отношение на свързване на радиаторите към инсталацията.Вярно ли е твърдението че при радиатор с 13 и 24 каквито са моите в случая съответно входящата и изходящата тръба могат да се разположат от едната страна(Горе дясно вход , Долу дясно -изход) а диагоналнотто разположение (Горе дясно вход , Долу ляво -изход) се прилага само при тела с повече от 28-29 ребра.

Много Благодаря за отговора и поздрави от мен.!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход