Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 16:22:23
Данните на котела ги нямам в момента.Това което си спомням е 48 КВ, чугунен, стоящ с модулационна горелка.Знам че системата ми не е много подходяща, но вече е изградена и не ми се разваля.Ще съм ти благодарен ако ме насочиш към по-добър вариянт.
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 16:41:19
До колко модулира тази горелка и колко струва този котел, с отворена или затворена камера? Тези три етажа ползват ли се пълноценно, от едно семейство ли се ползват или от три, тръбната разводка от какви тръби е, радиаторите какви са - чугунени, алуминиеви, панелни? Как ще се решава въпроса с БГВ (битова гореща вода)? Много въпроси трябва да зададем, за да си дадем мнението и то да е меродавно.
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 17:46:00
За горелката проектанта ми обясни , че имала безстепенно регулиране на пламъка. Двата етажа се ползват пълноценно от едно семейство.Другия етаж не се използва в момента, но също е наша собственост и за в бъдеще ще си го ползваме.Тръбите са метални с различен диаметър като най-големите са 2,4 ".Радиаторите на двата етажа са чугунени, а на единия са алуминиеви.Системата има и бойлер 150 л.
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 17:56:22
Котела струва 2190 лв. в момента не се сещам дали камерата е отворена или затворена.
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 18:35:54
Регулиране на пламъка до колко? Ако е до 50%, това означава, че минималната му мощност ще е 24кВт, което е много за площта, която ползвате и сметките няма да са малки. А как ще се произвежда топла вода извън отоплителния сезон? Този голям котел изобщо не пасва на един бойлер 150л. Струва ми се, че искат да ти продадат една технология от XIX в., която може все още да става за училища и детски градини, но не и за дома. Много по-подходящ вариант е да се предвидят два съвременни стенни котела по 24 кВт, като сега се монтира единия, а другия - в бъдеще, при нужда.
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 19:12:34
Не мога да ти отговоря за пламъка.Проектанта ми предложи този вариянт, но аз го отхвърлих понеже трябва да се прави нова система, а наскоро правих ремонт и не ми се разбутва отново.Пък и ми се иска да си оставя сегашния котел като алтернатива. Този стенен котел може ли да се монтира на сегашната ми система?Може ли да захранва две бани?Какъв стенен котел би ми препоръчал?Колко ще ми струва отоплението с такъв котел на мисец ориентеровъчно?
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 19:38:56
Нова система е препоръчително, но не е задължително условие. Сегашния котел можеш да го оставиш, но не могат да работят едновременно. Сегашната система има опасност да го задръсти, затова е добре да се включи през топлообменник (може би за избегне топлообменника проектанта ти е предложил този чугунен котел). Две бани едновременно на проточен принцип 24 кВт котел не може да захрани (може да се спреш на 28-30кВт), но може едната баня от бойлера, а другата - на проточен принцип за да се ползват едновременно (ако ще се налага едновременно ползване). Препоръки за котел са давани много във форума - не искам да предизвиквам пак спорове кое е Мерцедес, кое - БМВ. За това колко ще ти струва на месец само можем да гадаем, важното е да се премахнат предпоставките за преразход.
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2008 - 19:46:01
Благодаря ти за консултацията и най вече зо отделеното време!
Re: Моля за съвет за газови котли
31-08-2008 - 15:40:10
Моля, беше ми интересно! smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
31-08-2008 - 18:30:53
marwin Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Junkers Ceraclass 18kw - 6kw долна граница
> или Vaillant turbotec 20kw - започващ от 7.7kw
>
> кой ги предлага и за каква сума?


Юнкерс се предлага от следните търговци.
Цена за Junkers Ceraclass 18kw - 6kw долна граница - 1452 лева с комина
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход