Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
25-08-2008 - 16:30:34
Благодаря много за бързия отговор!
Едно малко уточнение - перманентно ще се отопляват 2 стаи в моя случай
13 кв.м и 17 кв.
Желаната температура в стаите трябва да не пада под 23 градуса.spinning smiley sticking its tongue out
При тези както казах и по рано (-)12 градуса средна температура честно казано при по голям брой глидери аз визирах следното :
(10+20+24+24+24 =102 ребра). winking smiley дали е възможно ? confused smiley




Re: Моля за съвет за газови котли
25-08-2008 - 17:23:36
Уточнението, което правиш е много важно за добрата работа на системата - трябва да го споделиш и с фирмата. Изолирането на три от петте радиатора вероятно няма да доведе до икономии. Тогава поне в тези стаи задължително трябва да сложиш повече ребра за да не прегрява котела, че ще дойде много мощен. И не разбирам каква е логиката да се изключва половината мощност в един апартамент 70кв.м., при положение, че икономия на газ няма да има? А иначе спокойно можеш да сложиш 100 и повече ребра, дори можеш да помислиш за вентилконвектори.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-08-2008 - 18:07:42
Ами не е апартамент а Къща в която обитаеми са 2те стаи целодневно рядко останалите.Нужда от топла вода е целодневна.
Основно целта е наистина по нисък разход на газ - нали всички това целим :} .
Тъй като вече се обърнах към фирмата със запитване за по голям брои ребра вместо 59-102 те ми отговориха че това ще доведе до неефективна работа на котела.
Това е най общо.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-08-2008 - 18:57:07
А сега де! Най-вероятно са ти казали, че при този брой глидери може да сложиш и кондензен котел, а ти да си разбрал грешно, че обикновения конвенционален няма да е ефективен winking smiley .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 18:58 от LazarG.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-08-2008 - 20:55:10
Ами това което ми обясниха е че при голям брои ребра песпективно темп. на водата ще спадне значително - от тук и заключих че работата не котела ще е неефективна sad smiley явно греката е моя.Мойте опасения основно бяха дали 102те ребра който сме предвидили ще съзадат проблем по отношение на ефективност или разход на газ.... по това което пишеш мога да заключа че няма такава опастност :] поне за ефективноста.
След месец 2 ще споделя и резултата от начинанието надявам се положителен за семейния бюджет сравнено с досегашното отопление на ток. :ami:
Re: Моля за съвет за газови котли
25-08-2008 - 22:04:01
А така, разбрахме се! Само да не пропуснеш да сложиш в схемата и Calormatic 330, ей smoking smiley !
Re: Моля за съвет за газови котли
26-08-2008 - 11:52:21
Ето ме и менееее
Моля отново за съвет.
Какво ще кажете за смесено отопление и БГВ на газ и със слънчеви колектори да се изгради система заедно да работят, струва ли си според вас, какво трябва да се направи едно или дву контурен котел, изобщо плюсове и минуси?
Re: Моля за съвет за газови котли
26-08-2008 - 12:21:56
Без отопление сметките за газ са около 15 лв/мес. Слънчевият колектор е ефективен около 7месеца, или 7х15=105лв ще спестиш на година. Ако вложиш за колектор 3000лв след 30 години ще се изплати при сегашните цени на тока. Те обаче и те ще се вдигат постоянно, тъй че се очаква още след 15-20 години да си на далавера. smoking smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
26-08-2008 - 16:19:52
Здравейте!
Моля за съвет - предстои ми газификация в апартамент ок. 85 м2 в ЕПК блок на 16 ет., две северни стени, изцяло външен, вътрешна изолация, обмислям поставянето на външна. Състои се от западен хол, свързан с трапезария и бокс с обща площ 32 м2 и две спални на изток - 14 м2 и 9 м2. Банята е на външна стена с прозорец и е ок. 5 м2.
Едната оферта е за двуконтурен конвенционален модел на Рока (ROCA Spain) с параметри Мин 4 КВт, Макс. 28 КВт [http://www.roca-heating.com/ LAURA PLUS 28/28 F]. Моделът е от 2006 г., КПД 91.93. Цената му е ок. 2800 лв с радио- термостат.
Другата оферта е за котел Витопенд 100 на Weissman (10.5 - 24 KW) от Тотал Терм за ок. 1400 лв.
В първия случай ме притеснява производителя (липса на всякаква информация от БГ потребители), а при втория - котела ми се струва доста голям за отопление на 3 стаи + баня. Предполагам че наличието на опция за работа на мин мощност при 4 КВт би осигурило по-малък месечен разход при умерено ниски температури.
Благодаря предварително!
2v6
Re: Моля за съвет за газови котли
26-08-2008 - 21:45:58
Quote

marwin Написал:
-------------------------------------------------------
> ... Едната оферта е за двуконтурен конвенционален
> модел на Рока (ROCA Spain) с параметри Мин 4 КВт,
> Макс. 28 КВт . Моделът е от 2006 г., КПД 91.93.
> Цената му е ок. 2800 лв с радио- термостат.
> Другата оферта е за котел Витопенд 100 на
> Weissman (10.5 - 24 KW) от Тотал Терм за ок. 1400
> ...

За 2800 не можеш ли да намериш Viessmann кондензен?



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход