Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
2v6
Re: Моля за съвет за газови котли
06-06-2008 - 16:31:59
Quote

profesora Написал:
-------------------------------------------------------
> мисля ,че omaripi е искал да каже нещо съвсем
> друго относно смесообразуването
> а имменно :
> равномерно смесобразуване за извършване на
> горенито - газ -въздух и въпреки , че оmaripi ми е
> смея да кажа опонент /най- малко/ аз не мога да не
> призная , че е прав
> затова винаги съм смятъл , че е по добре да
> помогнеш със съвет отколкото да изкараш от 100
> реки вода за да докажеш нещо което не е така за
> сметка на друг!
> ..........
> да 2v6 този котел е произведен като кондензен но
> не е съвременнен кондензен котел , а знаеш винаги
> излиза ново и ново...
> .....................

Значи в крайна сметка и според теб този котел е кондензен!
Някой друг смята ли го все още за некондензен?





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-06 16:32 от 2v6.
Re: Моля за съвет за газови котли
07-06-2008 - 08:22:45
до 2v6

Изпратено от: profesora (IP съхранено)
Дата: May 23, 2008 02:33PM
но ми е интересно минито на idealboilers и това което мога да кажа е , че и унас има и се внася такъв тип котел с точно такъв рекуператор и затова не е коректно да го коментирам
Изпратено от: 2v6 (IP съхранено)
Дата: May 24, 2008 11:21AM
Пак ще питам - според теб какъв е mini HE C24 на www.idealboilers.com? Аз вече казах че е кондензен.
Изпратено от: profesora (IP съхранено)
Дата: May 29, 2008 04:35PM
даден е за кондензен шибнали са му един рекуператор над горивната камера )

никога не съм казвал , че котелът не е кондензен това са коментарите ни за него нали ?
относно другите които са смятали , че не е кондензен не са прави и не съм го коментирал защото тези котли са бащите на съвременните кондензни котли smiling smiley))
Re: Моля за съвет за газови котли
13-06-2008 - 20:30:20
Здравейте, UPS -може ли да захранва газов котел 24кв при спиране на тока за около два часа(ако има режим или авария на тока) ?Ако може,точно кой модел може да свърши това?И как се свързва котела и той към мрежата?
Re: Моля за съвет за газови котли
14-06-2008 - 07:40:30
до ali_deli.abv
UPS-прави правоъгълни импулси а не синусуида и от това уредите греят и бучат . желателно е при газов котел да се постави синусуидален инвертор .

ето :
[www.bgtherm.com]
[www.sinecare.com]
[www.sinecare.com]



Re: Моля за съвет за газови котли
14-06-2008 - 10:49:32
Благодаря ти.Това ми трябваше.
Re: Моля за съвет за газови котли
06-07-2008 - 11:02:41
Здравейте
Тази година и аз реших да се газифицирам.В офертата която ми направиха ми посочиха котел RADIANT RBS 24mini turbo. Kakво е вашето мнение. Ако си взема едноконтурен котел задължително ли трябва да се върже към водопровода,защото там където ще сложя котела ,за да захраня с вода трябва да прекарам 30 метра тръби.

моля за вашето мнение
Re: Моля за съвет за газови котли
06-07-2008 - 21:34:57
Не мога да ти разбера въпроса - 30 метра тръби са 30 или 50, или 100лв максимум. Ти правиш инвестиция за хиляди левове само за да се отопляваш ли? Няма ли да искаш топла вода? Нищо, че котела е едноконтурен, той пак може да ти произвежда топла вода (в зависимост от модела - по различен начин, но това друга тема). Не вярвам икономията на 100 лв да те накара да се откажеш от топлата вода, но принципно - да, може да не го вържеш към водопровода и да го ползваш само за отопление.
Re: Моля за съвет за газови котли
07-07-2008 - 12:04:56
Тук не става въпрос за пари а за къртене на стени които миналата година шпакловах ни боядисвах
Re: Моля за съвет за газови котли
07-07-2008 - 22:29:40
Кой каквото и да ти говори, става дума за пари! smoking smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
08-07-2008 - 15:07:35
Така-аз да Ви го напиша пък който иска да ме или да не ме слуша.Ако сте решили да се газифицирате-слагайте само кондезен котел и задължително да има и бойлер вътре поне за 50литра вода(кояте ще бъде винаги топла)-това Ви го пиша от опит който иска да изпита ПЪЛНОТО удоволствие от газифицирането.А ако не искате този кеф,слагайте от най ефтинкото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход