Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
02-03-2008 - 01:04:28
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> Примагаз не е от системата на Овергаз, така че
> нещата може да са различни. И аз за първи път
> чувам за такъв коефициент. Дано не го възприемат и
> по бензиностанциите.

Не знам как да ти го кажа ЛазарГ, но имам приятелче от Вътрешно Ведомствен контрол на известна верига бензиностанции- принципа там е отдавна приет и си се прилага стриктно. При тях е прието, че една бензиностанция трябва винаги да има излишък от гориво, ако се управлява съвестно. Имат право нормативно при метрологичните замервания да нагласят така бензиноколонките че да отчитат малко повече от действителния литраж.
Re: Моля за съвет за газови котли
02-03-2008 - 07:56:52
Aми щом им е позволено нормативно, нормално е да имат винаги излишък. Щом са избрали за средна стойност 1.034, а не 1,00, значи закона им позволява. Много пари се направиха на времето от пакетаж - нормативите позволяват +-5% отклонение. Купува човека съвременна и точна пакетираща машина и започва да бълва захар, боб и леща по 950гр вместо кило. Може нормата му на печалба да е 2%, но има още 5% от грамажа, на които и данък дори не плаща.
Re: Моля за съвет за газови котли
02-03-2008 - 16:00:37
здравейте,след много четене горе-долу си изясних нещата за газовите котли.интере-суваме само min.-max. дължина на комина на газ.котел.ако някой знае,ще съм благодарен.
Re: Моля за съвет за газови котли
02-03-2008 - 16:15:45
Отговорът не е еднозначен - има много "ако", затова задай по-конкретно въпроса си. Най-добре е да се търси място близо до външна стена.
Re: Моля за съвет за газови котли
02-03-2008 - 16:48:37
най-удобно при мен за сухо помещение е разстояние от1.70м за комин,но не знам дали не е много.най-добър отговор ще получа в "черноморска",но още не съм ходил при тях.защо"черноморска",защото съм от Плевен.
Re: Моля за съвет за газови котли
02-03-2008 - 18:18:17
Разстояние 1.70 не е никакъв проблем!
Re: Моля за съвет за газови котли
03-03-2008 - 09:52:42
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: krasikoko (IP съхранено)
Дата: March 2, 2008 04:48PM


най-удобно при мен за сухо помещение е разстояние от1.70м за комин,но не знам дали не е много.най-добър отговор ще получа в "черноморска",но още не съм ходил при тях.защо"черноморска",защото съм от Плевен.



за вас може би е най-добро това място , но...... за изграждането на газовата разводка от кутията на 4ТК до вашият имот има оределена дължина на пътя - която вие изграждате за ваша сметка !!! т.е. след като подадете док . в 4тк от тях ще
1/ разрешение за проектиране
2/изготвяте проект от лицензиран проектант
3/съгласуване с тех. надзор
4/ точка на присъединяване от 4ТК
5/разрешение от общината за строеж на тръбната газова разводка /кутията на 4ТК до вашият имот /
6/изграждане.....
7/изпитание
8/пуск от 4ТК
поради това , Вие преценете с проектанната си къде е най- добре да поставите уреда !!! и от финансова гледна точка , ане да се наложи после да обикаляте имота си с медни или стоманени тръби
--- 4тк не е овъргаз...... и при вяка компания нещата седят по различен на4ин!!!
относно коминното тяло няма да имате проблем!!!
онтосно уред които да изберете - търсете такъв който има сервиз в плевен !!!
а не ако се наложи нещо да ги чакате от да идват от някъде си - уред които може да се сервизира в рамките на не повече от 12 часа , дори при зимни условия - има такава фирма в плевен!!!!
Re: Моля за съвет за газови котли
07-03-2008 - 11:22:31
мнението ви за теси 24
Re: Моля за съвет за газови котли
10-03-2008 - 12:03:24
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: krasikoko (IP съхранено)
Дата: March 7, 2008 11:22AM
мнението ви за теси 24
.........................
нищо лично , но теси е от много кратко време на пазара........ за разлика от марките които са утвърдени като иммергаз, вайлант , виесман, мотан , де дитрих , термомакс и мн. други
теси е от типа котли с битермичен топлообменник за производство на битова гореща вода - тоест основният топлообменник е изграден от две тръби грубо казано- бгв и отопление една в друга - поради това , че водата за отопление е постоянно циркулационна / с изкл. когато ползвате бгв/ и един път пълнене на инсталацията .. а бгв - постъпва при поистване /постоянно пълнене- проточно/ топлообменника/бгв/ е под постоянното въздействие на тем.. в горивната камера което е предпоставка за наслагване на варовикови образования !!!!!
всички сериозни фирми отдавна са заместили този тип топловменници с основен и пластинчат/вторичен / или обемен бойлер вграден в котела!!!
или за да ме размерете какво се получава давам следният пример :
ако поставим чайник в които периодично сменяме водата и тази вода е нагряваме се образува налеп от варовик!!!!
вярно е , че цената е атрактивна , но какво правим след гаранция ??? а и никой производител не поема такава при наслагване на варовикови образования!!!
друг е въпросът за съпоставка на горивен процес!!! частите били в теси еди какви си , да вярно е но е орел, рак и щука!!!!
Re: Моля за съвет за газови котли
11-03-2008 - 20:22:42
Здравейте!
Реших да премина на газово отопление, но искам да ми помогнете в избора на котел.
Ще отоплявам 70 кв.м. жилище, печка на газ и БГВ. Какви варианти имам?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход