Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
20-02-2008 - 15:11:19
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: profesora (IP съхранено)
Дата: February 20, 2008 03:00PM


range">Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: koqn (IP съхранено)
Дата: February 20, 2008 02:24PM


Цитат:
писали сте марка а не модел -Вайлант 9-24 т.е. ако уредът е само за отопление бихте могли да монтирате серпентинов бойлер към него но и към затворения радиаторен кръг..................

съвет 1.... ако уредът е само за отопление- чети внимателно тук : е препоръчително да монтирате к-т задвижка за бгв и темп. сонда за бгв и да вържите/присъедините / обемният бойлер / индивидуално.....самостоятелно .....
причина за това е: какво правите лятото ..... ако използване ток окей ... но ако използвате бойлера и го подгрявате с котела губите от разликата мощност на уреда за да захранвате една серпентина /стандартна / 3кв.
съвет 2 ако уреда е двуконтурен не си заслужава... но ако сте решили става за да влезете 7ваши + 3 серпентина при долна стъпка както сте писали 9 тогава вързваите и не ви трябва и задвижка , лятото използвате бгв от котела



Котела е двуконтурен, споменал съм "входящата вода към отворения кръг за БГВ".
Това, което не ми харесва, освен съотношението м/у мощността на котела и тази на инсталацията, е слабия дебит на топлата вода. В апартамента имам 5 точки за консумация на БГВ - 2 бани по 2 + кухня. Когато мивката и душа ползват топла вода едновременно, дебита И пада до такава степен, че къпещия се просто остава на сухо.. при 3 отворени крана едновременно - още по-зле. Освен това банята е далеч от котела и за да дойде топла са нужни над 10 сек.

Ако бъде монтиран бойлер със серпентина, това би осигурило по-добро налягане/дебит и постоянна - не проточна топла вода.

От гледна точка мощност на котела, от отговора разбрах, че е възможно добавянето на бойлер без допълнителна помпа и темп сонда.

Относно спиране подаването на студена вода към отворения контур на котела, който служи за БГВ(с оглед да не се чуди водата откъде да тръгне, от бойлера или от котела), има ли нещо което трябва да имам впредвид или просто мога да завъртя крана?

Мерси
изв



извинявай имаш ли скайп ?????
ПОТЪРСИ АКО ИМАШ
skype ime gazifikasia ili zoro_sandokan
ТАМ СЪМ ДО 16.20
MVL
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2008 - 16:47:51
Отново към специалистите питането ми е - задължително или е необходимо/в определени случай/ да се монтира пружинен възвратен клапан. Как се изпълняна монтажа с или без такъв клапан. Моето жилище е стандартен апартамент в нов блок - София, без особенности във водопровода и инсталацията инсталацията
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2008 - 20:07:47
Няма нужда от такъв клапан, но не е проблем да се сложи
Re: Моля за съвет за газови котли
23-02-2008 - 11:18:39
здравейте,имам отоплителна инсталация с котел на въглища.предстои ми газификация може ли някой да ми каже как ще бъде по добре:да приспособя котела на въглища,като му сложа газова горелка или да сложа нов газов котел .съществуващия котел е с мощност 58кw.отоплявам около 350м2,имам 2 серпентинни бойлера
Re: Моля за съвет за газови котли
23-02-2008 - 20:14:38
Първо не знаем дали котела става за такава цел. Второ котела трябва да има сертификат за да се пусне . Трето - не може да се ползва комина, а трябва да е близо до външна стена. Ако всичко това е изпълнено с горелка ще ти е по-евтино като вложение - горелката с такава мощност струва 2000-2500лв, но пък котела ще е много по-икономичен и има много повече възможности за управление. В този ценови диапазон са немодулиращи горелки, ако търсиш модулираща цената скача много и е съизмерима с тази на котела. Моят съвет е да продадеш котела на дърва и да си вземеш съвременен кондензен котел - има 65кВт например
Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2008 - 11:12:05
range">Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: bakident (IP съхранено)
Дата: February 23, 2008 11:18AM


здравейте,имам отоплителна инсталация с котел на въглища.предстои ми газификация може ли някой да ми каже как ще бъде по добре:да приспособя котела на въглища,като му сложа газова горелка или да сложа нов газов котел .съществуващия котел е с мощност 58кw.отоплявам около 350м2,имам 2 серпентинни бойлера



Опции: Отговори•Цитирай•Абонамент за тази тема•Репорт
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: LazarG (IP съхранено)
Дата: February 23, 2008 08:14PM


Първо не знаем дали котела става за такава цел. Второ котела трябва да има сертификат за да се пусне . Трето - не може да се ползва комина, а трябва да е близо до външна стена. Ако всичко това е изпълнено с горелка ще ти е по-евтино като вложение - горелката с такава мощност струва 2000-2500лв, но пък котела ще е много по-икономичен и има много повече възможности за управление. В този ценови диапазон са немодулиращи горелки, ако търсиш модулираща цената скача много и е съизмерима с тази на котела. Моят съвет е да продадеш котела на дърва и да си вземеш съвременен кондензен котел - има 65кВт например




...................
1/во достатъчно е да се монтира газова горелка със сертификат ако котелът , ви е пригоден за такава - Атмосферна - тоест за комин обикновен!
2/ро от икономическа гледна точка не ви го препоръчвам тъй като сместа в горивната камера или съотношението газ-въздух няма да е добро!

3/съгласен съм с LazarG има кондензни газови котли с модулиране на мощността 10-75кв - с една дума едва ли нещо по добро ще има в близките 10год на пазара...
лазар може би има предвид viessman 65kw. добър е и за разлика от витопенд 100 не е събиран в румъния .... а си е немски ... но лично аз бих ви препоръчъл иммергас- модел VICTRIX ZEUS 75KW - имайте предвид , че мощността на горелката е модулеруема --- а и той работи в променлив температурен диапазон 10-75кв.
...........
сайт на иммергас италия : котелът кадето може да го видите
[www.immergas.com]
фирмен .......
www.immergas.com
Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2008 - 12:56:53
Аз имах в предвид Vaillant - чисто немски, но няма проблем да се ползва всеки друг - изборът при тези мощности не е кой знае колко голям.
[www.gaskomfort.com]




Редактиран 7 път(и).Последна редакция на 2008-02-26 07:48 от LazarG.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2008 - 15:23:00
Re: Моля за съвет за газови котли
Изпратено от: LazarG (IP съхранено)
Дата: February 25, 2008 12:56PM


Аз имах в предвид Vaillant - пак си е чисто немски, но няма проблем да се ползва всеки друг - изборът при тези мощности не е кой знае колко голям.

Редактирано 5 пъти, последният път 02/25/08 01:12PM от LazarG.



чета в различни форуми - различни класации на котли но винаги всички ние трябва да бъдем коректни и честни към питащите а не да се превръщаме в рекламни агенти - какви то и не сме!!
и така :
1/ безпорен лидер в на европейският пазар е една единственна марка и тя е :
viessmann -germany- колкото и да не ми се искам да го призная достатъчно е човек да посети заводите им които бълват продукция и товарят във влакови композиции, достатъчное да посетите панаира най- големият в европа- франкфурт- дали ще ви стигнЕ ден да ги обиколите се съмнявам!!!
погледнете ски състезанията и ще видите кой е единственният и основен рекламодател...........
НО VIESSMANN - са специализирани в производството на ПРОМИШЛЕНИ КОТЛИ ЗА ОТОПЛЕНИЕ ..................

...........
2 - или ново
1/ говорейки за стенни газови котли за отопление в домакинството нещата не седят по този начин на евро пазара....
тук има 2 марки IMMERGAS /alpha immergas - АНГЛИЯ/ И VAILLANT
или VAILLANT И IMMERGAS

иммергаз и вайлат са си специализирани в производство на стенни газови котли но смея да твърдя гамата им е по голяма ...

това , че давам съвет :
1/иммергас модел vixtrix 75 e продиктувано от по ниската долна граница
вайлант 35-65кв
иммергаз 15-75кв
за два серпентинови бойлера които имате- 35 кв макар и при кондензен котел си е загуба на енергия.....
2/ цена
3/ качество вайлат - иммергаз 1:1 и двата се пройзвеждат съответно германия и италия - но да не забравяме , че италянците са напред с газификацията от всички страни в европа------- независимо дали става въпрос за битова или автомобилна уредба именно и затова и тяхните горелки за промишлени газови котли-" РИЕЛО" са номер едно



Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2008 - 19:14:46
Здравейте!
Ще се включвам в газификацията на блока. Моля за съвета Ви, по следните въпроси:
1. Имам чугунени радиатори - 52 глидера, H - 600мм. Ще бъде ли ефективно да ги използвам, или да си купя алуминиеви/панелни/?
2. Ще отоплявам апартамент в панелен блок, ПВЦ дограма, с вътрешна изолация. Ще правя и външна изолация. Чиста квадратура - 60 кв. м. - три стаи, кухня +лира за банята и бойлер, без коридора. Помещенията са: 17 кв. м. - 20 гл/чугун; 14 кв. м. - 18 гл/чугун; 14 кв. м - 14 гл/чугун; 15 - 12 гл/алуминиев + баня /бойлер и лира/.
Какъв тип газов котел е най подходящ и с кави параметри? По въпроса съм пълен лаик, за което Ви моля за съдействие и компетентно мнение.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-07 20:26 от marryg.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2008 - 21:48:27
Професоре,
VIESSMANN са лидери в промишлеността, а Vaillant са лидери при битовите стенни уреди. Immergas са достойни конкуренти и това му е хубавото на пазара. Италианците станаха известни наистина с газовото си оборудване, като технологиите бяха пренесени от Холандия през втората половина на миналия век. Известни са и Baxi, и Ferroli, които са на шесто място по производство и имат 50-годишна история. А първият газов котел е произведен в Германия от Вайлант през 1884г малко след нашето Освобождение, специализират се в производството на битови уреди за отопление и оттогава се произвеждат основно котли и бойлери! Следват 125 години подобрения и усъвършенстване (пожелавам на Tesy да достигне това ниво тройно по-бързо). През всичките тези години всеки един детайл е бил премислян и усъвършенстван така, че да е възможно най-полезен и клиента да е максимално доволен, без дори да си дава сметка за това. А колкото до модулацията - известно е, че при модулация до 40% от номинала, КПД пада на 80%(от 93), а след това рязко се насочва надолу и Вайлант са преценили, че повече от 35% е безсмислено да се модулира (при някои марки е до 25%). А цитираният кондензен котел VU-656-7 модулира мощността си не 35-65 kW, а 15-69,6 kW - според таблицата от линка. Тук трябва да наблегна отново, че КПД на всички марки обикновени (некондензни) газови котли е около 93%, което означава, че са еднакво икономични (поне по каталог). Въпроса за избора опира до надеждност, поддръжка и др. Най-хубавото на Вайлант, както и на Иммергаз за нас като българи е, че имат много добре организиран сервиз в Бг - централизиран, а не локален.
Предлагам написаното в тези редове да не се смята за реклама, а за едно бегло представяне на марката Vaillant, както беше представена и Immergas. Добре ще е тук да се кажат по няколко думи и за други марки, за да има малко обща информация за питащите

marryg ,
моята препоръка е да махнеш чугунените радиатори и да си вземеш панелни, за да не береш ядове - утайките от ръжди много лесно запушват топлообменника на газовия котел, а тези чугунени радиатори нямат измиване, а и не топлят. Бойлера със серпентина си го запази и си го ползвай през зимата (вързан за парното), а за лятото може да ползваш втори контур на котела за БГВ. Котел вземаш най-малкия - 24 или 20кВт.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-26 07:48 от LazarG.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход