Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молба до администраторите за пълно отваряне на "досиетата"(т.е. IP адресите ни) ни

Публикувано от Peter123 
Т.е. това (IP съхранено) дава повод за доста спекулации. Постоянно възникват спорове, кой от къде пише, защо пише, защо се представя за друг итн.
По този начин ще ни спестите много недоразумения.



Петре, здравей,

Не съм напълно сигурен, че разбирам мотивите ти за това искане, но независимо от това напълно уважавам мнението ти и нямам нищо против да отправиш подобна молба към имоти.нет.

Пиша единствено воден от желание да споделя моята субективна гледна точка.
И преди съм коментирал, че разкриването на информация за IP адрес и дори за името на сървера, от който иде съответното писмо ме кара да изпитвам дискомфорт.
Имам причини ! Не мисля, че е наложително да ги изброявам и аргументирам.
В личен разговор може, тук не.

Без ни най-малък намек за заяждане или противопоставяне, просто споделям приятелски лично виждане. Аз предпочитам това положение.
винаги можеш да минеш през някое "anonymous proxy" и да се скриеш като искаш

Така че това да виждаш целия адрес не виждам какво ще ти помогне.
Повечето хора не използват разни анонимайзери. Дори тези които знаят как, обикновено не си правят труда.
Тинки,
Вярно, че човек може да мине през anonymous proxy. Но при всички положения едно откриване на IP адресите повишава информативноста : все пак ще се знае, че човекът минава през proxy и че се крие. И ако питаш мен това си е информация.
Имам и един въпрос: при прокситата не мога ли да му дам traceroute и пак да получа информация.

Начев,
С течение на времето си изградих едно подчертано положително отношение към теб. Истинско удоволствие е да ти чета постовете, не само заради задълбочените ти коментари, но и заради невероятно изисканата ти реч.
Едно евентуално твое "отсъствие" от форума заради отворени IP адреси би било истинска загуба за форума и от тази гледна точка съм склонен да преразгледам молбата си. Всъщност няма какво да преразглеждам; считай, че съм оттеглил молбата си. Ich habе Verstaendnis und damit hat sich die Frage erledigt. smiling smiley
Но в такъв случай друго нещо ме притеснява. Изниква въпроса, защо понякога IP са отворени и понякога съхранени (т.е. скрити).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-01 16:12 от Peter123.
Traceroute няма нищо общо. Ти ще trace-неш пътя от теб до въпросното прокси, анонимно или не. Това не ти дава информация за адреса след него.
Boby,

Мерси за отговора. Нямах идея и затова питах.
Peter,
Ich freue mich sehr, dass du Verstaendnis fuer mich zeigst, ohne mich zu veranlassen irgendwelche Deutungen, gesweige denn Begruendungen zusammenzusetzen.
Dein Ersuchen gilt und du brauchs es nicht zurueckzuziehen.

На изпроводяк след един тежък ден ме изненада с добра приказка. Благодаря !
Подобни мнения ще помогнат на домакините да мислят по подобряването на потребителските качества на продукта си.
След един сходен разговор преди време (вероятно си го пропуснал), Тинки и Боби ми отвориха очите за горните технически подробности (в компютрите аз съм на ниво да си нося бонфиле по джобовете, та да го умилостивявам - ако се наложи :-))))
Аз отсъствах дълго време, но напоследък не забелязвам редуване на наличие/отсъствие на данни в скобите, т.е. все си е (IP съхранено). Субективно съм преценил, че така е по-добре.
Апропо, тъкмо по времето, когато тази информация се виждаше едва ли не постоянно, Тинки се беше писал (Модератор). Аз съответно се почувствах толкова гол и нищ, че за да си повдигна малко самочувствието станах "ff". Рекох си, може пък някой да вземе да се излъже, че съм от старо дворянско потекло :-)))
E, да кажа и аз нещо smiling smiley, че май бях прекият повод за тази молба на Peter smiling smiley

Нямам нищо против да се вижда IP-то, но се присъединявам към Peter, че ако цената е загубата на Nacheff, категорично съм ПРОТИВ!

Параноици колкото щеш по света бродят, някои даже и в този форум пишат smiling smiley

Ние нали си се знаем! Спазваме си етичния кодекс - той, ако помните, точно от Nacheff бе предложен и аз го подписах (с О.М. smiling smiley).

Вярно, че аз лично се засегнах от такава обида, ама пък аз съм си "обидчива" :}

Имам приятели тука, имам тяхната подкрепа, какво повече му трябва на човека за един спокоен уик-енд?!

Приятен уик-енд на всички!
Нищо не съм правил специално. Автоматично си излизаше това "Модератор" заради правата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход