Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лична карта-кому е необходима тя и защо?

Публикувано от Муле 
smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Здравейте!
Наличието на лични карти и лични документи е създаден по моему, за ограничение и контрол върху индивидите, а не в тяхна полза.Точно обратното!
Нарпимер,нямам лична карта от доста години, всъщност, от момента в който обезсилиха старите лични паспорти.
Поставям въпроса за "личните карти", защото той е доста важен.Чувствувам се комфортно без лични документи и има причина за това.
Всъщност, както се оказва, те не са ми нужни.Ако ми бяха нужни, нямаше да мога да живея без тях.Без въздух, вода и храна не може да се живее-те са нужни.Без дрехи и покрив, също. Без лични документи живея и то добре.
Значи тези документи не са нужни!
Кому са необходими те?
Тези документи не са необходими на индивидите, но са необходими против тяхните интереси, защото са средство за контрол.
Контролът е скрито или явно насилие.
Оказва се , че без документи живея прекрасно,което ме кара да си мисля,че въпросът с личните карти и личните документи е измислен не за хората, а против тяхните интереси.
Понякога на въпроса за това, защо нямам личната карта, повече за опрадвание, отговарям така:
"Аз рекрасно си живея в НРБ, и не искам да емигрирам в РБългария."
НРБ и Република България са две различни държави и емиграцията от едната към другата , става чисто документално-чрез документите, които приемаш и признаваш.
Не пожелах да стана емигрант и всъщност, това не е зле.Кой е този, който ще решава вместо мен, дали да живея в едната или в другата държава.
Това е мое право и никой не може да ми го отнеме.
Разбира се, това е само за оправдание.
Имаи други, по дълбоки доводи против насилието упражнявано от държавата и обществото, върху исконно свободните индивиди.
Въпросът е доста дълбок и вероято не сте се замисляли върху него.
Въпросът е не само юридически , но и човешки.
А този въпрос засяга всеки.
Наличието на лични карти и лични документи е създаден , за ограничение и контрол върху индивидите, а не в тяхна полза.
Това са мои констатации, които съм натрупал от опит.
Поставям ги на коментар, с цел да получа доводи, които да ме накарат да се замисля или...... да отхвърлят и обезличат този натрупан опит.
Свободолюбиво същество съм.
Нима това е порок?
Не обичам контрола под каквато и да е форма.
Нима това е порок?
Живея прекрасно, нима това е порок?

За какво са ми нужни документи тогава?
Въпросът може да ви се стори глупав, но не е.
Не е ли престъпление, да принуждаваш индивидите да правят неща,които не са в тяхна полза , а са в тяхна вреда?



Благодаря ви за вниманието!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход