Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗАЩО В БЪЛГАРИЯ МРАЗИМ БРОКЕРИТЕ?

Публикувано от Wilson 
Re: ЗАЩО В БЪЛГАРИЯ МРАЗИМ БРОКЕРИТЕ?
08-01-2011 - 20:34:37
С тезата на Владко, изобщо не съм съгласна. Не може да се обвинява когото и да е било за всеобща нагласа. Не може да се "насади" отношение, просто ей така. Особено, когато се касае за стока или услуга - лична консумация, а не така - общо говорене, по принцип, изместване на общественото внимание от нещо друго...

Брокерите са посредници, но те не са единствените такива. Има посредници и в други сфери.

Общото при всички е, че трябва да се съобразяват с новата реалност - а това е безбрежното инфо в интернет. За всичко може да си намери човек информация, включително и как да си вържеш обувките.

Клиентите, каквито сме всеки един от нас, в даден момент се подлъгваме - аааа, мога и сам/а. Да, но за целта е необходимо много време за проучване, а и опит. Въпреки всичко, можем и да се справим и сами - без посредници, независимо от бранша. Но...

... в един момент обаче, може да се стигне до ниво затъване в информация. Такава, каквато е необходима само един път. Нещата не са едно, не са две, не са три...

Човек осъзнава, сам стига до извода, че всъщност, една предварителна, ориентировъчна информация и след това - при професионалист в съответната област.

Как да се разбере, дали е професионалист. Първите и най-важни качества са почтеността и коректността. Те, много лесно се усещат. Почти винаги, още при първия контакт. Следват вече другите качества... Но, те не могат да съществуват, ако ги няма първите две.

Както вече написах, във времето на интернет сме. И като потребители, сме свикнали да намираме всякакъв род информация. Един вид, дори сме разглезени и се нервим, ако не я намерим. Липсата и, в случая на имотите, прави услуга , но с обратен знак.

Който осъзнае, че интернет не е враг, и се възползва предоставяйки, а не - криейки информация, всъщност предварително е спечелил.

Абсолютно съм съгласна с Генерала. Трябва да има правила и най-вече - тези правила трябва да се спазват. Вътрешните, личностите правила са най-важните. Т.е. сам човек да ги е приел като такива.

Това важи абсолютно за всички браншове.

Взаимоотношенията между търговци, посредници.... и клиенти, ни най-малко могат и трябва да се свързват с емоционални състояния - като омраза например.

Това са мои мисли и разбирания. Може би не са верни, но са напълно осъзнати и не целят да обидят никого. smiling smiley

*drink1*
Re: ЗАЩО В БЪЛГАРИЯ МРАЗИМ БРОКЕРИТЕ?
08-01-2011 - 20:43:03
avatar
Quote
Muza
Quote
Wilson
Ако напишеш или кажеш нещо, което не ми импонира респ. не съм съгласен с него, това е нещо нормално.
Що да ме мразиш?
Пък и омразата е саморазрушаващо чувство.
Който мрази, да му мисли *drink2*

smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Това е отговорът на въпроса ти! За омразата... НЯМА ОМРАЗА!!! smiling smiley

*drink1*

При теб може да няма, за което НЕ се съмнявам.
Но при някои други хора е мнооооого по-различно
мила Муза.
И ти го знаеш.*drink2*

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: ЗАЩО В БЪЛГАРИЯ МРАЗИМ БРОКЕРИТЕ?
08-01-2011 - 21:33:10
smiling smiley

Не е така, Уилсън. Това по-скоро е яд, изнервеност, озлобение, агресия... породени от самите нас, от това което ни заобикаля.
Предаваме си ги, един на друг. Ако един човек, се успокои, ако му спечелиш доверието, няма да остане и следа от тях. Може да бъдат преодолени.

Омразата, както и любовта са много дълбоки чувства. Те също могат да се предават от един човек на друг, особено, ако човек не ги контролира. Но трудно, почти е невъзможно да се преодолеят.

Затова, не е омраза това. smiling smiley

Ние с теб сме в, условно, различни групи във форума... Но, сме всички заедно, в една друга - човешката...
Тя е най-важната. smiling smiley

Понеже, е твоя темата и знам, че няма да ми се разсърдиш за спама, ще те поздравя тук... smiling smiley





*drink1*
Re: ЗАЩО В БЪЛГАРИЯ МРАЗИМ БРОКЕРИТЕ?
08-01-2011 - 21:57:32
И нещо, което ми харесва... би могъл да поздравиш любимия човек до теб... smiling smiley





smiling smiley
Re: ЗАЩО В БЪЛГАРИЯ МРАЗИМ БРОКЕРИТЕ?
09-01-2011 - 18:28:19
avatar
Quote
Muza
smiling smiley

Не е така, Уилсън. Това по-скоро е яд, изнервеност, озлобение, агресия... породени от самите нас, от това което ни заобикаля.
Предаваме си ги, един на друг. Ако един човек, се успокои, ако му спечелиш доверието, няма да остане и следа от тях. Може да бъдат преодолени.

Омразата, както и любовта са много дълбоки чувства. Те също могат да се предават от един човек на друг, особено, ако човек не ги контролира. Но трудно, почти е невъзможно да се преодолеят.

Затова, не е омраза това. smiling smiley

Ние с теб сме в, условно, различни групи във форума... Но, сме всички заедно, в една друга - човешката...
Тя е най-важната. smiling smiley

Понеже, е твоя темата и знам, че няма да ми се разсърдиш за спама, ще те поздравя тук... smiling smiley





*drink1*

Тц, тц, тц Муза,

как не си забравила, че любимата ми група е Нирвана ... а любимата ми песен е именно тази.
За това една виртуална *rose* за теб. smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-09 18:28 от Wilson.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход