Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли начин за елиминиране на Сервитут?

Публикувано от Molia za Pomosht 
Има ли начин за елиминиране на Сервитут?
29-07-2010 - 21:25:42
Преди 4-5 години, с глупавата си глава взех, че учредих Сервитут, или доживотно право на ползване на апартамента ми от бившия ми приятел.

Да де, ама любовта замина, а сега Бившият ми иска да се вживява като собственик на моя апартамент.

Знам, че аз съм си крива и почти няма надежда.
Но все пак реших да питам тук дали някои няма някаква идея.
Защото вече ми иде да се изнеса и да пусна едно циганско семейство вътре.....


:cry::cry::cry:
Re: Има ли начин за елиминиране на Сервитут?
30-07-2010 - 18:30:38
Сервитутите могат да се определят, като правоотношения на ограничени вещни права в/у чужд недвижим имот следователно господстващи и служещи имоти са винаги и само недвижими имоти. По начало господстващи и служещи имоти са съседни, но имат обща граница.

Ето едно тълкуване!Става въпрос за правоотношения между два имота!Закона ги дели на господстващ и служещ!Няма доживотен сервитут за ползване на имота от гаджето ,освен ако не е и междувременно собственик на съседния имот!
Re: Има ли начин за елиминиране на Сервитут?
31-07-2010 - 09:16:06
Навярно въобще не става дума за сервитут, а за учредяване на ограничено вещно право на ползване.
Съвсем различни неща.
Re: Има ли начин за елиминиране на Сервитут?
01-08-2010 - 02:21:53
Прегледах документа - наистина е Вещно право на ползване, а не Сервитут.
Даже доколкото разбрах, той можел да го предоставя и на други хора, имам пред вид апартамента..
:cry::cry::cry::cry:
Мили Боже!
Re: Има ли начин за елиминиране на Сервитут?
01-08-2010 - 09:30:04
Чл. 57. Ползувателят е длъжен да плаща разноските, свързани с ползуването, включително данъците и другите такси, да поддържа вещта в състоянието, в което я е приел, и да я върне на собственика след прекратяване на правото на ползуване.

При предаване на имота се съставя опис. При липса на опис предполага се, до доказване на противното, че имотът е предаден в добро състояние.

Ползувателят не отговаря за овехтяването и изхабяването на вещта, които се дължат на обикновената употреба.

Той е длъжен да застрахова вещта в полза на собственика и да плаща премиите за застраховката, ако не е постановено или уговорено друго.


Чл. 61. Собственикът може да иска от съда да прекрати правото на ползуване, ако ползувателят, въпреки отправеното му предупреждение, продължава да си служи с вещта по начин, който застрашава същата с разрушаване или със значително повреждане, ако нарушава своите съществени задължения или ако съществено променя вещта
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход